yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. Cinsiyetçi küfür içerdiği için buraya yazamadığım ilginç başlık ve entry'yi barındıran sözlük. Yıllar önce açılmasına rağmen hala ara ara trende çıkar. İnsanlar yıllardır anlamıyla ilgili teoriler üretir. Şuan yoğunluğa neden olduğundan başlığa girilememektedir. (gizlinot: swh)

  Edit: ne olduğuna bakmak isteyen olursa (link: https://eksisozluk.com/isten-cikarken-adama-ingilizce-am-gunu-yag--2435570 Ekşi sözlükteki linki)

  12 ağustos 2016 15:34 12 ağustos 2016 21:16

  2. üstte linki verilen hikayeyi okurken ve daha başlarındayken ekşi sözlükte spoilerın allahını yedim. tahmin ettiğim bir şeydi ama emin değilim ki hem finale de daha varken ne gerek vardı. heyecanla okuyup yarım saatte 15. sayfaya gelmiş olmam da sıçtı şu an. sağol ekşici

  13 ağustos 2016 09:27

  3. kontrolsüz düzensiz anarşist yapısıyla tüm sosyal medya sitelerini (facebook, twitter) ayağa kaldırması hiç de es geçilesi değildi. ekşi sözlüğe yapılan saldırıya bizzat şahit olup caps almışlığım da vardır. ayrıca yaptığı gerilla marketingli siteleri(ybkz: nobrain) ve talk show hatlarını arayıp yaptıkları inci göndermeleriyle sunucuları işletmeleri efsaneydi. 2010-2011 dönemi inci sözlüğün inci sözlük olduğu dönemdi artık eskisinden eser yok şimdi limitleme getirilmiş sanki el değiştirmiş firma gibi bir duruma düşmüştür ki sanırım kurucusu olan eleman satmış gibi.

  9 ocak 2017 14:13 9 ocak 2017 14:13


  4. 2010 yılından bu yana yazarı olduğum sözlük, ama facebook'a döndüğünden beri tek satır yazmadım ve okumadım. Eskiden gırgır ve goygoy için piç taklidi yapan özünde düzgün insanların olduğu bir platformdu, şimdi eski günlerini mumla aratıyor.

  22 ocak 2018 17:27

  5. yaralı serseri erkek taklidi yaparak buradan düşürdüğüm kızın haddi hesabı yoktu hey gidi günler...çıplak fotoğraf atan çocuklu bir kadın vardı.pişman değilim.let the linç begin.

  23 ocak 2018 01:01 23 ocak 2018 01:02

  6. hayatımda bu kadar boş beleş bir platform görmedim, resmen bilgi kaynağı değil de bilgi kirliliği...

  her şeye küfür+feminist aşağılama+kızları nasıl tartaklarım sorunsalı+egoist ve aklı sadece seyinde olan tipler=inci sözlük

  8 mart 2018 20:47

  7. Bu platfrom çok ilginç bir platform benim için. Sözlük kültürüne başladığım ve birçok yeni şey keşfettiğim yer tam olarak burası. Ekşi falan değil.

  Tamam sakin. Lince başlamadan önce şu diyeceklerime bir kulak verin sonra tekrar edip etmemek size kalmış.

  Efenim söze "liseliler bilmez tabii" diyerek başlamak istiyorum bir inci sözlük jargonu olarak. Şu an internettte kullanılan o kadar çok jargon var ki inci sözlükten türeyen... Şaşarsınız bunun çıkış noktası da mı inciydi diye.

  Yıl 2010. Serkan İnci diye bir adam çıkıyor. O zamanlar gemi makine mühendisi. Fotoğrafları falan var. Çok da dalga geçerler yağlı saçlı serkan diye. İşte bu eleman "inovatif" bi adam. Şimdi yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım. Tamam şimdi twitter'da bilip bilmediği her konuya salça olmaya çalışıyor ama bu eleman yazılımda biliyor internet sayfası da tasarlamayı. İşte bu eleman ekşici bir adam aslında :) Yani kökü ekşici. Hani ikinci yenicler, genç osmanlıcılar gibi içeriden yeni akımlar türer ya ha işte bu elemanda ekşi sözlükteki sansürden bunalmış ve "tam özgürlükçü" bir sözlük hayali bu sözlüğü kurduğunu ifade ediyor. Ve sonra ekşi sözlükten akın akın kullanıcılar çekmeye başlıyor. Ekşi sözlükte konuşulamayan, her şeyi tiye alabileceğini iddia eden, şimdi haklarını yememek lazım eğitimli, muzur ve sivri zekalı çocuklarda bu çocuklar. Kızlar da var tabii ama çoğu erkek taklidi yapıyor falan.

  Neyse efenim bunlar öyle bir ortam kuruyorlar ki bel altı muhabbet gırla, dinle, siyasetle aklınıza gelebilecek her şeyler dalga geçebilecek potansiyeldeler çünkü internet ve anonimlik var ya işte bunu dibine kadar kullanıyorlar. Yıl 2010-2011 daha nerdeee internet sansür yasaları, o yeni sosyal düzenlemeler falan. Sonra bu iş çığrıdan çıkıyor :D

  Öyleki "sikertme" dedikleri kibar tabirler de "ziyaret" dedikleri özel aktiviteleri oluyor. İşte liseliler bilmez dediğim de tam kastettiğim bu :D Düşünün ki o zamanın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bile ziyaret yapmışlar. Fatih portakal'a fena sikerim dedirtmişler falan. Böyle bu tarz eylemler. (link: https://youtu.be/b0yWwW107mk?t=25 Bu da Fatih Portakal'ın çıldırdığı anlar)

  Bu eylemleri yapanlar, bu tarz gıcık ve insanları çıldırtmaktan zevk alanlar ilkokullu, liseli falan da değildi genel olarak. Evet o zamanın liselileri olarak bizleri de yönlendiren baya işinde, gücünde beyaz yakalı erkekler.

  Sonra ne mi oldu? Site o kadar popüler ve göz önüne çıktı ki "özgülükçü" çıkışla ortaya çıkan site sansürün ve kapatılmaların şamarını yedi durdu. Sonra Serkan İnci paranın tadını alınca reklamlara boğdu, bir tarafları kalktı. Zamanla Serkan İnci şu anki halini aldı. Oradaki eğitimli, sivri zekalı ama piç tayfa giderek dağıldı. Şimdi siz buradaki kızların "incici erkek" diye bildiğiniz ergen ve boş beleş erkek tayfa kaldı.

  En son 2016'da giriyordum sanırım. Ben son zamanlarına yetişmiştim. 2014-2016. Sonrasında ekşiye geçiş yapmıştım. Ama liseliyken de bu oluşumda olan arkadaşlarım vardı. Ve aslında baya da içindeydik gibi de o zamanlar yazar olmasak da.

  Yani başta dediğim o "ilginç platform" tabirimi şimdi anlamışsınızdır umarım. Çünkü bu oluşum bir neslin değişimini internet aracılığı ile resmen kayıt altına almıştır. Yıllar içerisindeki değişim kanlı canlı görülmüştür Türk internet camiasında. Ve Türk internet camiasından arka planındaki birçok öncülüğün sahibidir inci sözlük.

  9 ekim 2020 00:53


  8. (link: http://incisozluk.com.tr/w/t%C3%BCrk-k%C4%B1zlar%C4%B1n%C4%B1-tek-caps-ile/ bunu nasıl buldum bilmiyorum ama kusucam galiba)

  24 aralık 2020 10:27

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar