yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (124)
  • medya (1)

  1. aklı kadınların rahminde olanlar tarafından yasaklanması gündemde olan tıbbi operasyon.

  14 eylül 2014 23:36

  2. yasaklanması, meseleyi ajitasyonla normalleştirerek meşrulaştırma çabası dahilinde yürütülendir. yani insanların karnındaki çocuğa bakıp bakamayacağına kendi karar vermesi gerekir değil mi? yaşama hakkının ne olduğu konusuyla bunu birbirinden ayırmak lazım. insanların hayatlarına nasıl bu kadar direkt olarak karışılabilir oldu? insan gerçekten hayret ediyor.

  15 eylül 2014 00:16 ed.15 eylül 2014 00:48

  3. "hayvancıklar eziyet görüyor, cruelty free makyaj malzemesi kullanalım" diye ortalığı birbirine katan kişilerin, yasaklanmasına karşı olarak ilginç bir çelişki örneği göstermelerine sebebiyet veren iğrenç operasyon.

  yasaklanması gerekendir. madem karnındaki bebeği istemiyorsun, oluşmasına izin vermeyeceksin o zaman.(ybkz: tecavüz hariç)(ybkz: Allah korusun) ha 10 yaşında bir çocuğu vurup öldürmüşsün, ha kürtaj yaptırmışsın zerre farkı yok. yaptıran da teşvik eden de katildir.

  15 eylül 2014 00:30

  4. Yasaklanması gerekmeyendir, cruelty free makyaj ve hayvan eziyetiyle bağdaştırılmasına şaşırdığımdır. Öncelikle tabii ki doğum kontrol yöntemleri çerçevesinde istenmeyen bebeğin oluşmasına imkan vermemek en güzeli fakat her şey her zaman kişinin elinde olmaz, korunma söz konusu olsa bile %100 garanti edilemez sonuçta bir takım şeyler. Bir kadının bunun yasaklanması gerektiğini söyleyebilmesi bile anlaşılmaz bir şey benim için. Allah aşkına hangi hamile kadın zevkten dört köşe bir şekilde kürtaj yaptırır, kürtaj yaptırırım rahatlığıyla cinsel hayat yaşayan bir kadın da düşünemiyorum. Zira doğum kontrol yöntemi değildir, son çaredir kürtaj. Yapan da yaptıran da katil değildir. Beklenmeyen bir hamilelik söz konusu olduğunda, maddi olanakları yeterli olmayan bir çiftin, üçüncü bir kişinin maddi - manevi yükümlülüğü altına girmesi ne kadar mantıklıdır? Ayrıca bu iki kişiyi ilgilendiren bir meseleyken, devletin el attığı bir konu olmasındaki mantık nedir? Yasaklamak nedir?! Bir defa bir kadının öncelikle kendisini ilgilendiren bir haktan böylesine düz mantık vazgeçebilip, üzerine bir de yapan da yaptıran da katildir demesini hiç bir şekilde anlayamıyorum. Kürtajı doğru bulmamak ayrı bir şeydir, kürtaj yasaklansın demek ayrı bir şeydir. Bu olayın yasaklanmasını destekleyen zihniyet = hamile kadın sokakta gezmesin zihniyeti = sezaryen doğum günah zihniyeti. Bunu destekleyen insanlar, hamile kadın gördüğünde kadının cinsel hayatı olduğu aklına gelecek kadar pis kişileri desteklediğinizi de unutmayın.

  Ve son olarak empati diyorum. "yasaklansın" diyen biri bu konuda empati yapamamış insandır. Neden? Eğer kadın olarak dünyaya gelinmişse, yaşanılan cinsel hayatta, korunma söz konusu olduğunda bile, düşük de olsa hamilelik riski olduğundan, kendini bir an için "kürtaj yaptırmaya mecbur" halde düşünmek çok zor olmasa gerek. Büyük konuşmamak gerek hayatta hiçbir zaman, kendinden çok emin tavırla söylenen şeylerin, birebir insanların başlarına geldiklerine az şahit olmadım. Buraya "yasaklansın!, katiller!" yazmadan önce, kendini kürtaj yaptırmak zorunda kalan, ama devlet tarafından yasaklandığı için yaptıramayan bir kadının yerine koymalı insan. Ayrıca kürtajı doğru bulmasa da, bir hem cinsinin hakkının elinden alınması konunda bu kadar destekleyici de davranmaması gerek.

  Ya ayrıca çok özür diliyorum, resmen yazmayı bırakamıyorum yani, o kadar alakasız bir yorum yapılmış ki neresinden bakarsam bakayım, hani .. Cruelty free makyaj kaldırılsın diyen insanlar, kürtajı destekledikleri için nasıl çelişkili bulunabilir? Bir yerde hayvanlara işkence söz konusu, öte yanda fetüse bir işkence söz konusu değil. Fetüsün acıyı ne zaman hissettiğine dair 8 & 20 haftalıkken şeklinde söylemler var. (link: http://www.abort73.com/abortion/does_a_fetus_feel_pain/ burada) Zaten kürtaj işleminin de belirli bir zaman aralığı var, bu yüzden alakasız konuları birbiriyle bağdaştırmayalım. İşi sadece o açıdan değerlendirip, sosyolojik boyutunu atlamayı ise hiç bir şekilde yapmayalım. Empati azıcık .. (Umarım çok "ciniyıs!" kişiler bana kendini o fetüsün yerine koy, empati yap demezler, umarım kendimi o kadar anlatabilmişimdir.)

  15 eylül 2014 04:17

  5. Benim bedenim benim kararimdir. Yaptirmak istemeyen yaptirmasin, yaptirmak zorunda olana da karismasin. Hicbir kadin keyfinden kurtaj yaptirmaz. Kurtajin yasaklanmasini savunurken de duymaktan biktigimiz ataerkil soylemlerden, dinden, allahtan bahsedilmesi hic ikna edici gelmiyor. Rahmimize ne yapacagimiza karismayiniz allasen. Herkesin rahmi, vajinasi kendine.

  15 eylül 2014 07:52

  6. günümüzdeki bebek cinayetlerinin hepsi yasaklanan kürtajın sonucudur. hatırlarsınız geçen yıl bir öğretmen bebeğini evde bırakıp ailesinin yanına tatile gitmişti ve doğal olarak bebek öldü. Etrafındaki insanlar öğretmenin çok sevilen ve başarılı biri olduğunu söylüyorlardı. Peki neden bunu yaptı? aile korkusu, gayri meşru çocuğu daha fazla saklayamama vb. yurt tuvaletlerindr ölü bulunan bebekler peki? aynı yasanın sonucu. Kürtaj yaptırmayın yasak, doğduktan sonra çaresine bakılır! cinselliğin böyle tabu olduğu bir toplumda, evlenmeden sevişmeyin. oldu da çocuk olursa, ya babanız-abiniz sizi öldüsün ya da siz bebeği...

  Angelina ve brad'in bilmem kaç çocuk sonrası düğününü hayranlıkla izleyen halkımız, evlenmeden çocuk doğuran kadına ne gözle bakıyor biliyoruz. Burası Türkiye.

  15 eylül 2014 10:14 15 eylül 2014 10:17

  7. bilinci bile oluşmamış bir ceninle 10 yaşındaki çocuğu aynı görebilenlerin olduğunu görmemizi sağlayan operasyon. gün geçmiyor ki ülkede tecavüze kurban giden kadın haberi, daha da kötüsü çocuk haberi duymayalım, bir de bunu yapan iğrenç yaratıklara tayt indirimi, ama mini etek giyiyordu indirimi yapılmasın (bkz: ahlak kavramı), neymiş efendim yasaklanmalıymış. evet tecavüze uğrayan doğursun, çocuğa da devlet bakar değil mi? bir kadın olarak hemcinslerimin bazı düşünceleri beni dehşete sürüklüyor gerçekten. (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

  15 eylül 2014 12:10 15 eylül 2014 12:33

  8. genelde seviş-e-meyen insanların karşı olduğu şey. eğer sevişmeye başlayıp plansız bir şekilde eşi veya kendileri hamile kalırlarsa 180 derece fikirlerinden dönüp doktorun kapısını aşındırırlar.

  15 eylül 2014 12:13

  9. Bu olayı yok saymanın yasaklanmasını savunmanın akla sığar tek bir yanı yok. Özellikle kadınların bunu savunması evet evet yasaklansın bu cinayet demesi şok edici. İçinde bulunduğunuz dünya ve bedenden bu kadar mı bihabersiniz ? Her kadın anne olmamalı. Her kadın bunu kaldıramaz. Kaldı ki anneliği isteyen kadınlarda bile doğum sonrası ciddi psikolojik sorunlar depresyonlar oluşabiliyor. Bunun farkında değil misiniz? Kürtaj tamamen bir seçimdir ve yasaklanması kadar cahilce bişey yok. Napsın bakamayacağını bildiği bir çocuğu sırf toplum öyle istiyor diye doğursun mu? Tecavüzle oluşan hamileliğini sonlandırmasın mı? Bunu nasıl savunabilirsiniz? Kaldı ki birçok bilimsel açıklama mevcut kürtajın yapılış şekli ve ceninin durumu ile ilgili.

  Kabul ediyorum tabularla dolu bir toplumdayız. Ama siz bir kadın olarak mantığınızı ve içgüdülerinizi kullanamıyor musunuz? Üzgünüm hepimiz evlenmek ve evlendikten sonra cinsel ilişki yaşamak zorunda değiliz. Siz sizin gibi olmayıp imza atmadan bunu yaşayan hemcinslerinizi istediğiniz kadar eleştirin, bu gerçekliği değiştiremeyecek ve küçük dünyanızda eleştirilerinizle boğulacaksınız.Ve her ne kadar saklamaya çalışsanız da herkesin cinsel dürtüleri var. Doğal olan bu. Cinselliğini özgürce yaşayan bir kadın için de her koruma yönteminde risk var. Hani korunsaymış o zaman eleştirileriniz basit ve komik. Çünkü bu sizin tamamen kontrolünüzde olan bişey değil. Eğer istenmeyen bir gebelik yaşıyorsa bir kadın bunu bitirme tercihi öncelikle kendisindedir. Bakın partnerini bile işin içine katmıyorum değil ki 3. Ağız dedikoducularını kendine köle arayan devleti katayım.

  Size bilmediğiniz bişey söyleyeyim, belki beni ayıplayacağınız birşey. Her kadın anne olmamalı, her kadın çocuk doğurmak zorunda değil. O yüzden hemcinslerinize yapacağınız en kötü şey anneliği yüceltmek aslında. Bir kadın anne olmadan da kadın. İlla " anne olunca anlarsın" gibi argümanlara gerek yok. Anne olmayan bir kadın eksik değildir, anneliği reddeden bir kadının cani olmadığı gibi. Lütfen toplumun önünüze koyduğu her şeyi benimserken önce en az bir kez sorgulamayı öğrenin. Ve lütfen yargılarınızı ve eleştirilerinizi acımasızca hemcinslerinize yöneltmeden birazcık kafa yorun. Ne başkasının ne de devletin benim bacak aramla işi olamaz. Ben karar veririm sadece kendi hayatım ve bacak aramla ilgili meselelere. Asıl canilik bir kadını eleştiri ve ön yargılarınızla baskı altına alıp, devlet eliyle zorlayıp istemediği bir bebeğe sahip olmasını sağlamaktır.

  15 eylül 2014 12:57 15 eylül 2014 12:59

  10. bir an için istemeden hamile kaldığımı düşündüm. diyelim ki 2 aylık hamileymişim ben. bekarım en kötüsü baba adayımız kabul etmeyecek ve aldırmamı isteyecek, yada kabul edecek ve evleneceğiz. hadi evlendik çocuk doğdu. bakalım maddi durumumuz buna elverecek mi? hadi onu da geçtim, ben bir çocuğun sorumluluğunu alabilecek düzeyde miyim? yada baba adayımız? belki hazır değilim, belki daha benim çözmem gereken sorunlarım var? o çocuğun nasıl bir ailede büyüdüğünü düşünsenize. anne ve baba onun için evlenmiş belki. anlaşamadıklarını daha sonra anlayacaklar. aile mutsuz. evde sevgi yok. neşe yok...

  ilk ihtimale dönersek, baba adayımız kabul etmedi. ve ben kürtaj da olamıyorum. önce bunu kabullenmem gerekecek. çünkü kendimle ilgili bir karar hakkım yok. devlet benim yerime karar vermiş. mecburen kabullenmeliyim. önce bunu ailemle paylaşmam gerekecek. ya kabullenecekler yada beni reddedecekler. çünkü bebeğimi aldıramıyorum. ben bin-iki bin gibi bir maaşla ayrı yaşayacağım, kira ödeyeceğim, bebeğime bakacağım, kendim de besleneceğim. zorunlu ihtiyaçlar falan filan... bebek doğdu, hemen çalışamayacağım. ama ev kira, ama ben ödeyemiyorum işim yok çünkü. beslenmem lazım ki bebeğim de sağlıklı büyüsün. ama iş yok, para yok...manevi tarafından bahsetmedim daha. psikolojim bozulmuş. açım. işsizim. karnımda büyüyen bir canlı var ama daha ben kendime bakamıyorum. onun geleceğini düşünüyorum. daha altına bez alacak param yokken neler düşünmeliyim? temel ihtiyaçlarını karşılayamıyorken? para bulmam lazım. ama bebeğimi bir yere de bırakamam. ailem de yok yanımda. belki arkadaşlarım. ama onlar da kınayan gözlerle baksın bana. çünkü evlenmeden hamile kaldım ve doğum yaptım....

  hadi ailem kabul etti. ben ailemle yaşıyorum. annem belki bakacak çocuğuma, ama o da çalışıyor. bakıcı bulmalıyım yada kreşe vereceğim. belki aşık olacağım ama karşımda ki kişi bebeğim olduğu için çekinecek, çünkü hayatımda hep bir önceliğim olacak. belki ben çekineceğim bilmiyorum. ya da ailem ''artık senin herşeyin çocuğun, kendi hayatını unut'' diyecek.....

  daha çok fazla varyasyonum var. çok fazla ihtimalim. ama hiç biri yüzünüzü güldürmedi değil mi? benim de...

  15 eylül 2014 13:14 15 eylül 2014 13:14