yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. kadınlara verilen en büyük ceza. ne var da dönüyorsun yani? yerin belli, yönün belli. alınacaksın elbet, kaçmaya, içe içe saklanmaya hiç gerek yok kılcık allah aşkına yorma artık bizleri!

  (adı üstünde: dönme!)

  8 eylül 2014 16:13 8 eylül 2014 16:19

  2. Kadınların değil de erkeklerin en büyük kabusudur. Kıl içeride dışarıda hava ile temas ettiği halinden daha hızlı gelişir ve uzar. Sonunda farkında bile olmadan sahip olunan nurtopu gibi bir kıl dönmesi; akabinde de ameliyat kaçınılmazdır. Kadınların asıl sorunu için (bkz: batık )

  8 eylül 2014 18:03

  3. kadınların da en büyük kabuslarından biri olmalıdır. kuyruk sokumumda oluşan kıl dönmesi sebebiyle iki yıl önce ameliyat oldum. ilk öğrendiğimde doktorumun "genelde kamyoncularda ya da bankacılarda olur ama" demesiyle "allahım neden ben oramda kıl bile yok ki" diyerek isyan etmiştim. asıl sebebin saçımdan kopan kılların kuyruk sokumumda birikmesi ve benim onları temizlemeye pek dikkat etmemem olduğunu öğrenince sustum tabi. ameliyat zorlu bir süreç ama başka çare de yok. ameliyat olsan da sonra tekrar ediyor diyenler var ama çok şükür iki yıldır bir sorun yaşamadım. (gizlinot: totoya doğru yol alan saçları temizlemeye dikkat!!! )

  8 eylül 2014 18:55


  4. batıkla karıştırılmaması gereken. batık ayrı, kıl dönmesi ayrı birşey benim bildiğim. kıl dönmesi durumu cerrahi bir operasyonla tedavi edilirken; batık, keselenme gibi basit yöntemlerle halledilir.

  28 eylül 2014 12:38

  5. aryastark ın da dediği gibi sivilce gibi oluyor.o sivilce kızarıyor morarıyor cins cins haller alıyor baya baya kocaman oluyor.bende özellikle koltuk altında oluyor illa ki bir tane hazır bulunur.bunlar ufak çaplı dönmeler.ha bir de ameliyat olayı var o da genellikle kuyruk sokumunda olur.kuzenimin belim çok ağrıyor of oturamıyorum serzenişleri doktorun yarın ameliyata alıyoruz kıl dönmesi var demesiyle son buldu.sadece erkeklerin başına gelen bir durum değil fakat onlarınki daha şiddetli oluyormuş.ameliyat sonrası sürecide baya sancılı geçirmişti.

  28 eylül 2014 13:12

  6. Son ağdadan sonra sol alt bacağım rezil oldu. Batıkdan zaten çok kaşınmaya başladı. İçerlerde uzayıp giden kıllar görüyorum. Allah muhafaza :dd

  10 ekim 2017 15:44

  7. geçtiğimiz Kasım ayında böyle bir şey yaşadım.

  bir sabah uyandım ve kuyruk sokumumda korkunç bir acı var, açıkçası hemen aklıma geldi ama konduramadım. erkek hastalığı ya o dedim.

  İnternette deneyimleri okuyunca kabullendim ve hemen randevu aldım, gittim.

  doktor çok minik bir kıl dönmem olduğunu söyledi. Onu orada hemen sıktı. Ne acı! bağırdım yani. ama bu beni çok rahatlattı.

  şimdilik yok, bir daha olmadı. doktor eğer tekrar olursa o zaman ameliyat olabileceğimi söyledi. ama şimdilik çok küçük olduğu için gerek olmadığını iletti.

  nette herkes, büyük küçük demeyin ilerlemeden oradaki kese (sinüs deniyor galiba) aldırın diyor. ilerlemiş hastaların görüntüleri korkunç zaten.

  bu nedenle aklımda hep var, korkuyorum. acaba minikken alınmalı mı diye.

  bu arada ben çok utanmıştım. o bölgede kıl yok. ama saçlarım çok döküldüğü için olmuş olabilir.

  şöyle oluyormuş, kuyruk sokumuzda, o bölgede boşluklar varmış. Ve kıllarımız (saç, vücut kılı vb.) oradaki boşluklardan keselere doluyormuş ve içeride dolanıyormuş, iltihap yapıyormuş. sonrası da sancılı süreç.

  önce içerideki iltihap boşaltılıyor, ardından da o kese alınıyor.

  Benim ameliyat durumum olmadı ama az çok süreç böyle oluyor ve sancılı olduğu söyleniyor. popo olduğu için iyileşmesi zor, evde bir süre kalmak zorundasın, hastalıkta utanma olmaz ama yani bu hastalık da biraz şey. Ve izi biraz çirkin (popoda z çizilenler var)

  umuyorum kimse olmaz. gerçekten ben minik bir şey yaşadım ama akşama kadar oturamadım, felaket senaryolarıyla kaygılardan kaygı beğendim.

  olmasın istiyorsanız: bel üstünde oturmayın. sık sık duş alın ve o bölgeyi hep temiz bulun. kıl olmasına gerek yok, saçınız oralarda geziyor olabilir ki müsait. arada yoklayın bana doktor her duşta o bölgeyi sıkmam gerektiğini söyledi ama bende hali hazırda vardı zaten, hiç olmayanların yapmasına gerek yok.

  erkekler o bölgeyi de sık sık tıraş etmeli ve temizlemiymiş. Ve bu batıktan farklı bir şey.

  31 mart 2020 13:42 31 mart 2020 13:51


  8. Kasık bölgemde olduğunu bugün öğrendim. Doktor lazer epilasyon önerdi ki ben zaten yaptırıyordum. O kadar şişti ve dokununca acıyor ki oraya nasıl lazer yapılır hiç fikrim yok.

  Edit: antibiyotik tedavisi ve tek seans lazer sonrası gerçekten düzeldi.

  17 ekim 2020 02:43 20 kasım 2020 00:27

  9. asla tırnaklarla sıkılmaması gereken, iz kalabilen, kirli elle sıkılırsa da iltihaplanabilen garip bir cilt sorunsalı. bacaklarınız için lazeri öneririm. koltukaltı ve genital benzeri bölgelerde ise, 4-5 gün tam kıl dönmesinin üzerine sıcak kompres yapmanızı tavsiye ederim. kese de yapabilirsiniz. böylece kıl iyice yüzeye gelir. banyo sonrasında gözenekler iyice açıkken, bu 4-5 günlük süreden sonra çok zorlamadan sıkabilirsiniz. o zaman iz de kalmıyor, acısız bir şekilde çıkıyor. eğer yüzeye gelir de çıkmazsa cımbız yardımıyla da çıkarabilirsiniz (gizlinot: kaynak = kendim.)

  17 ekim 2020 21:36