yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. tırnağını hiç yememiş olanlarda da olabilen sorun. tırnağım uzadığında parmağımın arkasından görünebilmesi için yaklaşık 3 mm uzaması lazım. bir de yana doğru geniş de olunca çocuk elinden hallice bir görüntü ortaya çıkıyor. bu konudan çok muzdaribim.

  27 nisan 2016 01:45

  2. bir kez tırnak yatağınızı bozduysanız bir daha düzelmesini ummamanız gereken durumdur.

  kazara tırnağıma kıymık saplanmıştı, saplandığı kısmın girişi bomboş. etle birleşmedi ve birleşmeyecek de.

  27 nisan 2016 03:04

  3. Bu sorunun uzuuuun (minimum altı ay) vadede çözümünü açıklıyorum: tırnakları her daim parmağın bitim noktasinda kesmek. Ve surekli olarak tirnakla deri arasindaki yuzeyi temiz tutmak. Ama bunu torpu gibi aletlerle degil sabun/su ile yapmak ve duzenli olarak aklınıza geldikçe tırnağı deriye bastırmak.

  Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken birkac husus var. Ilki ne kadar uzun o kadar iyi, o kadar çok birleşir deriyle diye bir şey yok. Kesinlikle parmak hizasini geçmeyecek tirnak. Ikincisi bu süreçte antep fıstığı vb. Yiyerek, düğüm açmaya çalışarak vs. Tirnagi deriden uzaklaştıracak hareketlerden kaçınılmalıdır. Son olarak da tirnak-deri arasi asla sert bir cisimle temizlenmeyecek.

  Belki herşey tamam bu mu eksik diyeceksiniz ama valla yaşayan bilir insanin canini sıkıyor. Bu yöntem testedildi onaylandı. Hiçbir bilimsel dayanağı yok. Deneme yanilma yöntemiyle bulundu.

  Umarım yardımcı olabilmisimdir.

  27 nisan 2016 12:20


  4. Yıllardır beni çok rahatsız eden ve üzen bir durum. Diğer arkadaşlarımın ellerine bakıyorum, tırnakları çok güzel ve bakımlı gözüküyor. Bir de kendi elime bakıyorum, ne kadar manikür yapsam da iğrenç gözüküyor! Denemediğim şey kalmadı, artık yılmak üzereyim. Küçükken tırnaklarımı yediğim her gün için kendime özlü sözler söylüyorum. Yok mu süslüler bunun bir çaresi? :(

  14 ocak 2017 15:32

  5. Tırnak yediğim için bende de var bu durum. Gerçi, çok küçük yaşlardan beri yediğim için kendi yapısı mı böyleydi yoksa ben yediğim için mı bozuldu bilmiyorum ama sonuç olarak kısa ve geniş tirnak yatağına sahibim. Uzun ve ince tirnak yatağı olanlara çok imreniyorum. Ojeyi çok güzel taşıyorlar. Tırnak yemeyi bırakmaya çalışıyorum şu sıralar. Çok zorlansam da başaracağım. Tırnak yatağını düzeltmek için ise bir arkadaşım sürekli etleri ittirmemi ve tırnağımi aklıma geldikçe deriye bastırmami tembihlemişti, onunki bu şekilde kendine gelmiş. Bende ne kadar işe yarar bilmiyorum, çünkü 20 küsür senedir tırnak yiyen bir insanım ama heveslendim deneyeceğim.

  19 şubat 02:54

  6. gitar ya da telli başka bir enstrüman çalıyorsanız sol el parmaklarınızı hayvan gibi kesme sonucu da elde edebileceğiniz durum. bunu düzenli olarak yapmak yıllardır düzelmeyen bir asimetriye yol açtı bende. iki el tırnaklarım arasında şu an çok ciddi fark var. herkes tırnağına sahip çıksın...

  19 şubat 02:56

  7. hayatımda hiç tırnak yemedim ama yine de böyle :( tırnak benim insanlarda istemsizce ilk baktığım yer, ben de bu yüzden kısa tırnak kullanamıyorum çünkü oğlan çocuu parmağı gibi duruyor :( sürekli olarak en az yarım santim, hafif sivri manikürlü tırnakla kullanıyorum (gizlinot: kullanıyorum??ksjdhcnlekjrf) bu şekilde o görüntü aşılıyor, maalesef çaresi yok :(

  19 şubat 04:16


  8. Buna gül tırnak deniyor zannediyorum, benim de tırnaklarım kendiliğinden çok kısadır ve öyle olduğu zaman oje yakıştırmam kendime :/ bu sebeple tırnaklarımı uzun ve ojeli tutuyorum, böylece ellerim uzunmuş gibi görünüyor seviyorum bu görüntüyü. 

  19 şubat 09:43

  9. Yıllarca tırnağını yiyen güruhtanım. Öncelikle tırnak yemeyi düzenli maniküre giderek bıraktım. Önceki yazarların da belirttiği gibi tırnak yatağım kendiliğinden mi kısa ve geniş yoksa ben mi yiye yiye bu hale getirdim bilmiyorum. 4 yıl olmuştur ben tırnaklarıma özen göstermeye başlayalı ve herhangi bir düzelme emaresi yok.

  Maniküre ilk gitmeye başladığım zamanlar küt törpületiyordum ve eğer kısaltırsam yine erkek eli gibi gözüküyordu ellerim. Parmak yapım da uzun olduğu için iyice kaba duruyordu ellerim. Bir gün almond ya da daha az sivri stiletto denilen formda törpülettim ve sonuç mükemmel. O kabalık anında gitti ellerimden. Geniş tırnaklarım daha ince ve kibar gözüktü.

  Tabi bu ne olursa olsun bir kamuflaj yöntemi çünkü yıllardır yemediğim halde tırnak yatağımda herhangi bir değişim yok. Tırnaklarımı orta uzunlukta stiletto ya da almond formunda ve istisnasız her zaman ojeli kullanıyorum. Kısa tırnak yatağından şikayet eden yazarlara muhakkak öneririm.

  19 şubat 09:46

  10. Senelerce tırnak yedim bu durumdan dolayı mı bilmiyorum ama benimde tırnak yatağım kısa ama geniş değil yani kısa ve dar. Eğer kısa şekliyle kullanırsam hiç hoş durmuyor, oje aşırı çirkin duruyor o nedenle hep biraz uzun kullanıyorum. Son zamanlarda stiletto tarzı sivri törpülemeye başladım ve çok sevdim bu şekilde devam edeceğim sanırım. Düzelmesi pek mümkün bir şey değil bence 10 senedir tırnak yemiyorum ve hiç düzelme olmadı.

  19 şubat 10:03