sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (172)
 • medya (2)

1. Beni çok geren olay. Çok ciddi söylüyorum çok geriliyorum. Bazılarinız abartma vs diyebilir ama 3 yıl önce lokal anestezi ile göz ameliyatı oldum gözün içindeki ilaç kırıntılarını temizlediler edta diye bir madde döküp. Gözümü açmaya calışsam da her seferinde kapanıyordu. Ayrıca canım o kadar yanıyordu ki anlatamam. Sürekli bi aletle gözünüzün içine sokulması iğrenç birşey. Dayanıksız bir insan asla değilim ama tıpkı o cımbızla ip de bana onları hatırlatıyor sanırım...

Bir çaydanlığın içindeki kirecin alınması gibi gözünün içindeki kireç ilaç tortularını aldılar. O zamandan beri ne zaman kaşımı aldırtsam o anlar aklıma geliyor. Zaten kuru göz sendromunda olduğum için sürekli kuruyor vs. Kaş aldırmak benim için eziyet. Bi ara ağda ile aldırtıyordum. En azından topluca olunca daha az acıyor. Model olarak da düz ve kavisli

arasında gidip geliyorum daha kendime hangisinin yakıştığına karar veremedim. Bir ara sürekli aynı kuaföre gidiyordum ve çok memnundum fakat kapandı. Özellikle kaşı kıran kuaförler var dikkat etmek lazım. Ayrıca o minik minik batık gibi çıkınca çok sinirim bozuluyor. Bi yöntemi varsa söyliverin lütfen. İnce kesinlikle kullanmayı sevmiyorum. Bir gün paraya kıyıp sephorada aldırtacam. Hem böylelikle hangi modeli kullanmalıyım onu da söylerler. (yazar: navywoman) ın uktesiydi.

27 ocak 2016 17:02

2. Beni aşşşşırı mutlu eden eylem. Etkisi anca 24 saatte geçen o ultra kızarıklığa rağmen ciddi manada haz alıyorum. Çünkü kaşlarım kalın çabuk uzuyor ve şekli kolay bozuluyor aldırdıktan sonra sadece birkaç saat içinde o muhteşem görüntüyü 4689854 defa fotoğraflama ortalamasıyla dünya selfie şampiyonası ebedi rekortmeni olabilirim :d (gizlinot: ya bir de tam kaşlarımın ortasında domdom kurşunu yemişçesine önünü alamadığım bir egzama problemim var ne bu gereksiz mutluluk anlamadım :d )

27 ocak 2016 18:21

3. benim hem uykumu getiren hem geren olay.

geriliyorum çünkü 3 ayda bir tamamen çıktığı için kuaförüme 3 ayda bir gidiyorum hatta ankarada okumama rağmen hiç orda kaş aldırmadım kuaförümde aldırmak için, başkası bozmasın diye.

3 ayda bir gidince de kuaförüm kaş şeklimi unutup bazen şeklini bozabiliyor, hiç kestirmem kaşlarımı ama kesmek için eline makas falan alabiliyor.

acayip uykum geliyor o hafif sızlama acayip hoşuma gidiyor yani beni oturtup 5 saat kaşımı alsanız ağzımı açıp 2 kelime laf etmem çok mayışıyorum :d bu sir ağda yaptırırken de öyle o sızı çok hoşuma gider.

uykum geliyor gözlerim kapanıyor ama arada kafamı kaldırıp kaş nasıl olmuş ona da bakmak zorundayım o yüzden de geriliyorum kalkmam lazım uyumamam lazım diye (gizlinot: swh )

27 ocak 2016 20:01

4. neredeyse 2 haftada bir yaptığım eylemdir. bazen kendim de yapıyorum gerçi. kaş aldırmak için gidilen 985729834 kuaförden sonra en güzel kaş alan kuaförü buldum. kendisi evimin önündeki kuaförmüş. daha önce burada neden aldırmadığımı cidden merak ediyorum.

kaş aldırmak kalın kaşlı kadınlar için gerçekten muhteşem bir şeydir. kaş aldırdıktan sonraki ciltte oluşan yumuşaklığı hiç bir kremle sağlayamıyorum resmen. aynı zamanda kişinin görünüşünü çok değiştiren bir şey. kaşlar çok ince alındığında mimiklerin anlamsız kalmasına sebep oluyor. kişinin suratına göre şekillendirilmediğinde yüzün güzelliğinin önüne geçebiliyor. o yüzden kaşın alınma şekli, makyaj yapmaktan daha önemli bir şeydir açıkçası.

27 ocak 2016 20:48

5. Asla kaşımı alan kişilere anlatamadım "makasla kesme, kısaltma" ve artık anlatmaya çalışmak yerine "kaş aldırmak" eylemini "kaş almak" eylemine çevireli 4 sene oldu.

27 ocak 2016 22:01 27 ocak 2016 22:02

6. 10 yıldır kaş aldırıyorum bir derdimi anlatamadım.Yıllardır kuafördeki hanım teyzelerin bana uygun gördüğü kaş ile dolanıyorum:D şikayetçi değilim aliştım.

27 ocak 2016 22:28

7. Kaş mevzusu, benim en hassas olduğum konulardan biri. Çünkü yüze anlam katan, ifadenizi bir anda değiştiren tek şey kaşlarımız. Bide bir kez yanlış alındı mı o kaş, küstü mü geçmiş olsun. Sittin sene uğraşırsınız o 1-2 tel kaşın tekrar çıkması için. Benim kaş aldırmadığım yer neredeyse kalmadı. Sonunda istediğim gibi kaş alan, çok titiz çalışan, dünya tatlısı bir kaşçı buldum hem de yeri bana yakın. Daha ne isterim:)

27 ocak 2016 22:36

8. Kaşlarım çok biçimsiz kuyruk kısımlarının yarısı bomboş çocukluk fotoğraflarıma baktığımdada yine oraları bomboş.3 4 yıldır aynı kişiye aldırıyorum ben kaşlarımı.çokta sevdiğim bir kuafördür kendisi.zorda kalınca evde kendim de alıyorum tabi ama ben kaş boşluklarımı şu kıl tekniğiyle doldurtmak istiyorum.çünkü boyayınca doldurunca inanılmaz yapay gözüküyor.

Kaşlarımı aldırdıktan sonra abartısız 1 hafta kırmızı ve pütür pütür oluyor kaş bölgem.oyüzden ayda 1 kaşlarımı aldırıyorum ayın diğer günleri çıkanları cımbızla ben yoluyorum.

27 ocak 2016 22:44

9. her seferinde istemsizce gözlerimin şakır şakır sulanmasıyla, resmen ağlamamla sonuçlanan eylem.

27 ocak 2016 22:47

10. kesinlikle dünyanın en zor şeyi ve gerçekten iyi alan bir kuaför bulmak zor.. korkudan kuaförümü değiştiremiyorum..

hani ailemi görmeye değil, kaş aldırmaya memlekete gitmişliğim var, o kadar..

27 ocak 2016 23:16