sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (184)
 • medya (6)

1. Belli bir yaştan sonra her kadının illa yaptığı/ yaptırdığı şey. Neyse ki şu birkaç senedir moda kalın ve doğal kaş. Böylece ortalıkta dolaşan Adile Naşit kaşlılar azaldı. Kalın kaşlı bir hatun olarak kendimi bildim bileli sadece kaşları düzeltme, çok kalınsa az bir miktar inceltme taraftarıyım. Kalemle çizilmiş gibi duran keskin köşeli ya da düz birer çizgiden ibaret olan kaşlar surata yapay ve donuk bir ifade veriyor kanımca. Böyle modellerden siz de rahatsızsanız yapmanız gereken ilk şey doğru kuaförü bulmak. Zira kuaförlerin büyük bir kısmı kaşı incecik almayı pek sever. Sorun soruşturun. Laf dinleyen, elinin ayarı düzgün bir kuaför bulmaya çalışın. İşinin ehli biri yüzünüzde harikalar yaratabilir. Hatta benden İzmirlilere kıyak. Bornova/ Özkanlar, Sena Güzellik Salonu'ndaki Aysel için bir sanatçı diyebilirim. Canım benim.

3 eylül 2013 22:21

2. ilk gençlik zamanlarımdan itibaren yaptığım eylem.

9 aydır al-dır-mıyorum. kendi doğallığında kendi renginde ve "yahu ne güzelmiş ne diye almışım" diye hayıflanmışlığımdır.

mümkün mertebe doğal şeklinden uzaklaşılmadan şekil verilmesi ve inceltilmemesi taraftarıyım.

doğal ve alınmamış görünümlü kaş yaşı daha genç gösterir.

4 eylül 2013 08:16

3. regl döneminde acı eşiğim düştüğünden kesinlikle yapamadığım olay.

size en yakışan şeklini bulmak için şöyle bir yöntem önerirler:

uzunca biz kalemi burun kanadınızdan gözünüzün bittiği noktaya doğru tutun: kalemin uzantısı kaşınızın bitmesi gereken noktadır.

bu sefer kalemi burun kanadından dümdüz yukarı tutun: kalemin uzantısı kaşınızın başlaması gereken noktadır.

son olarak, ki bence en tartışmalı kısım bu, yüzünüz aynaya tam karşıdan bakarken kalemi burun kanadından göz bebeğinizin ortasına (bazıları bunu irisin bittiği nokta olarak alıyor) doğru tutun: kalemin uzantısı kaşınızın en yüksek olup hafif bir yay yapması gereken noktadır.

bu ölçümlere göre kaşınızı fazla inceltmeden şekillendirebilirsiniz.

bence kaş almak kadar kaş kısaltmayı ve içini doldurmayı bilmek de önemli, cımbıza sarılmadan evvel bir kaş fırçası yardımı ile kaşlarınızı önce yukarı, sonra aşağı doğru tarayarak aşırı uzamış tellerinizi kısaltmayı ve kaş renginize uyan bir far, kaş kalemi, kurşun kalem (gizlinot: ciddiyim, koyu renk kaşlılar için en doğal görünen kaş boyası) yardımı ile çook hafif doldurmayı deneyin. doldururken burna en yakın ve en kalın kısımları fazla boyamamanızı, kaşın ucuna doğru kısımlardaki seyreklikleri gidermenizi öneriririm. bir bakmışsınız alakasız yerlerde çıkanlar hariç kaşlarınızı almanıza gerek bile kalmamış.

4 eylül 2013 09:30

4. Beceremediğimden adını, kaş oymak, şeklinde değiştirdiğim lanet bakım zımbırtısı

5 eylül 2013 23:41

5. günümüzde nakış gibi işlenerek acaip şekiller verilen biçimleri emode oldu. artık mümkün olduğunca doğal şekline yakın bırakılarak yalnızca gerekli yerlerinin düzeltilmesi sağlanıyor. aşırı şekillendirmeye maruz kalmamış kaş insanı genç ve doğal gösterdiği için tercih edilmeli.

5 eylül 2013 23:57

6. İlk kaş aldığım günden itibaren bireysel olarak yapıyorum.Kuaföre emanet etmeye kıyamıyorum.İşin sırrının aynada olduğunu düşünüyorum.Aynayı çok yakından tuttuğumuz zaman gerekli kılların da fazlalık olarak gözükerek oymalara sebep olduğunu duymuştum.Doğruluk payı olduğunu bir kaç kere kendime yaşattım.

20 şubat 2014 01:40

7. Sephora benefit kaş uzmanları kaşlarımı aldıktan sonra başka yere gidemedim. Kaşlarımız çok önemli. Bu yüzden uzman ellere gitmemiz en doğrusu..

20 şubat 2014 04:48 ed.17 mart 2014 17:57

8. kaşın doğal şekli korunarak yapılması gerekir. yani kaşlarınız yuvarlaksa yuvarlak bırakarak, kavisliyse kavisli bırakarak alırsanız elde ettiğiniz sonuç daha doğal olur. aslında hiç alınmasa da olur eğer kaşlarınız seyrekse ve nispeten açık renk ise. (gizlinot: birkaç senedir almayı bıraktım)

24 nisan 2014 21:49

9. çok çok yapay duran eylem. almayın aldırtmayın.(eğer çok sırıtmıyorsa) kaşlarım çok dağınık koyu renkli ama seyrek olduğundan aşırı sırıtmadığını düşünüyorum ama yine de alınması gerek. kuaförde aldırdığımda o yapay görüntüden hiç hoşlanmıyorum bi hafta hafif çıktığında daha güzel oluyo gerçekten. sokakta hala kaşlarını ip gibi incelten kadınlar görüyorum gerçekten berbat görünüyo yapmayın etmeyin doğal kaşlar her zaman yüzünüze en yakışandır. eğer sırıtıyosa çok ama çok az alın.

20 ağustos 2014 21:44

10. Yuzumdeki belki de en buyuk sorunum, uzerinde en cok dusundugum, en cok zaman harcadigim konu. Lisede ona buna ozenip "kavisli al abla" diyip de bir ip inceliginde kaşa sahip olunca benim kaşımda kavis olmayacagini da, kuaforde kas aldirilmiycagini da anladigim hede. Kaslarim baya seyrek, olmuyor sozluk ne yapsam da olmuyor. Yok ki Antalya'da benefit brow bar biz de gidelim. Bazen bi ay almadigim oluyo, bazen de kalem, far, kas rimeli ugrastigimda. Her zaman dogal olani en guzeli tabiki lakin son zamanlarda gordugum 5kadindan 4unun kasi benim tabirimle patates kizartmasi modeli. Kalin kas moda diye bi dovme furyasidir gidiyo. Peki ya ilerde kasinizin seklini degistirmek isterseniz, ya ince kas modasi gelirse diye beni dusuncelere gark ediyor hemcinslerim.

20 ağustos 2014 22:13