sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (1)

  1. ukteyi ben verdim. tabi ki hediye cinsiyetçiliği veya herhangi bir ayrım yapmak niyetinde değilim. ama buraya arkadaşlarımıza aldığımız hediyeleri yazarsak bir şey almamız gerektiğinde aklımızda fikir oluşabilir. hele ki yakın zamanda alıp, güncel bir şey yazarsak tadından yenmez. birbirimize yardımcı olmuş oluruz.

  şimdi gelelim benim önerime:

  ben geçenlerde arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak yves rocher'den Comme une Evidence Deodorant aldım. bana her sarılışında çok güzel kokuyorsun diyordu.bu aldığım o koku olmasa da "bunu beğenen bunları da beğendi" mantığıyla daha önce kullandığım bu kokuyu aldım.hem uygun fiyatlı bir hediye oldu (gizlinot: öyle ahım şahım olmayan bir tişört olmuş 45 lira ) hem de arkadaşım tam anlamıyla bayıldı.hele ki yaza uygunluğuyla tavsiye ederim süslüler.

  (gizlinot: kimileri parfüm veya deodorant almayı kötü kokuyorsun şeklinde algılayıp uygun bulmaz ama ben öyle düşünmüyorum.arkadaşım da düşünmüyordu. )

  5 haziran 2017 22:10

  2. eğer sevgiliden geliyorsa en sevdiğim hediye kesinlikle tatil olur. uzak-yakın, yurtiçi-yurtdışı farketmez. diğer alternatif ise yemek. şöyle bir yer duydum şunu çok iyi yapıyormuş diyip güzel güzel değişik değişik yemekler tadabileceğim bir hediye harika olurdu. ya da ne zamandır gitmek istediğim bir kurs, workshop, uzun zamandır almayı planladığım bir ayakkabı yine benim için muazzam bir hediye olurdu. ama dikkat almayı planladıgım. çünkü bu zamana kadar hiçbir sevgilimin aldığı takı, kıyafet gibi şeyleri beğenmedim hep gidip değiştirdim. uyuz bi tarzım var.

  arada sırada beklenmedik "içimden geldi" hediyesi de kitap, toka, çikolata filan. küçük ama belli ki sen aklına gelmişsin üzerine düşünmüş de almış.

  kız arkadaşlarıma da genelde saksı çiçeği, teraryum gibi şeyler alıyorum ben. ya da yemeğe götürüyorum.

  6 haziran 2017 08:22 6 haziran 2017 11:00

  3. direk para versin ben kendi istediğimi alayım :))))

  hediye almak için gezerken ucuz-pahalı psikolojik baskısı olmadan dilediğimce gezip sonunda beğendiğim şeyi almak benim için en büyük hediyedir. evet süprizlere bayılmıyorum o romantik jestlere hiç gerek yok valla.

  ilk evlilik yıldönümümüzden birkaç gün önce alışverişe çıkıp sonra aşkım kendime evlilik yıldönümü hediyesi aldım dediğimde biliyorum ocağıma incir ağacı dikmeden gelsen olmazdı deyip gülüştüğümüz var. o mutlu ben mutlu

  6 haziran 2017 09:04

  4. sevgiliden geliyorsa, ben susarım, sevgili yahu..biliyordur herhalde ne istediğinizi!

  erkeklerden kadınlara (en azından bana alınsa mutlu olacaklarım): kalem, kitap, dergi veya daha iyisi dergi aboneliği, kahve, termos, teknoloji aksesuarları (kulaklık, mouse, telefon için aksesuar), fular gibi aksesuarlar ya da bir bagis olabilir sizin adiniza veya ortak yapilmis olan.

  kadınlardan kadınlara: erkeklere önerdiklerime ek olarak herşey olabilir.

  ben mesela, dükkanlara bakınırken, herhangi birşey bana arkadaşımı hatırlatıorsa alıyorum...bir örgü çanta, bir piknik örtüsü, bir kalem...

  gruplardan da bagis, bir organizasyon, bir gezi, bir tur, bir kurs veya sertifika programi ya da grup oyunlari olabilir.

  kısacası, hobilerinizi, ilgi alanlarınızı bilen, sizi biraz tanıyan arkadaşlarınız olsun! olsun ki, öyle hediye çeki verip kolaya kaçmasın! arkadaşlık, dostluk emek ister!

  6 haziran 2017 13:17

  5. ben kırtasiye malzemelerine bayılıyorum, çok sevdiğim arkadaşlarıma da bu minvalde paketler hazırlayıp hediye ederim. renkli kağıtlar, ambalaj kağıtları, kokulu silgiler, saman kağıdından çizgisiz not defterleri, renkli keçeli kalemler, postitler... ağzımın suyu aktı valla.

  6 haziran 2017 22:32

  6. Bana kitap gelsin kafi.Hele ki istediğim yazar olursa,değmeyin keyfime.Kıyafet ve buna benzer şeyler olsa mutlu oluyorum ama mutluluğum geçici oluyor.Hem şu kitap dediklerim hatirayi canlı tutuyor.Başkadır,değerlidir.Veren önemli biriyse hep saklanandir.(gbkz: soğuk bahar-Elizabeth bishop)

  6 haziran 2017 23:42

  7. çeşitli makyaj malzemelerinden oluşan bir paket,

  pijama takımı,

  etnik bir kemer,

  zarif bir halka küpe,

  ilgisini çekebilecek konuda seri kitaplar,

  tatlış bir planlayıcı,

  acil yardım kiti (gizlinot:ped,lipbalm,ufak bir parfüm vs)

  eğer doğayı seviyorsa küçük bitkiler, kaktüs gibi,

  kumbara,

  sevdiği renklerden oluşan ojeler,

  eğlenceli şekerlemeler,

  kadın dergileri ya da ilgi duyduğu bir alanda dergiler,

  spa malzemeleri..

  aklıma geldikçe editleyeceğim.

  7 haziran 2017 15:35

  8. zevkini biliyorsanız çok zor olmaz kanımca.

  ben çanta almayıdaha risksiz görüyorum. beden sıkıntısı olmuyor.

  ama bana sorsanız ne mutlu eder diye kesinlikle kitap olmadı takı (gizlinot: takıların altın, pırlanta olmasını beklemiyorum elbette)

  13 eylül 2017 09:11

  9. Risksiz olmasını istediğim için her seferinde tercihimi ya çantadan ya da güzel bir takidan kullanıyorum. Çanta hesaplı ve şık olması sebebiyle genelde mango oluyor, takiyinda sö chic gibi yerlerden bakıyorum. Beğenmeme ihtimali, uymama ihtimali yok yani. Her şekilde bir kıyafetiyle kullanabilir. 

  13 eylül 2017 10:13

  10. Kadın seviyorsa masaj güzel hediyedir.

  13 eylül 2017 13:55