sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (41)
 • medya (0)

1. illallah ettim kendilerinden. bu ne güç, bu ne hırs, bu ne kendini beğenmişliktir anam. hani derler ya koç gibi başla oğlak gibi bitir. kendilerine hayranım ama biraz daha alçalın, alçalın. çok asil duruşları var. kendinden emindirler. ama bu hava kime. aynı hava bisiklet lastiğinde de var. (sözlük alınmasın bu özellikleri taşıyan koçlara denk geldim hep). başarı dersen onlarda, liderlik oooo. ne diyeyim saygıyla selamlıyorum.

7 ağustos 2014 15:53

2. aniden parlayan, dediğim dedik çaldığım düdük modunda başının dikine giden özgür ve zıtlaştığınızda huysuzlaşan kadın. paraya çok değer verir, lükse aşırı düşkündür ama zaaflarına yenik düşmez asla. iradelidir. şımarmayı-şımartılmayı sever. gezmeye tozmaya bayılır. enerjiktir yaşlanmayı kabullenemez. güçlüdür, çok çekicidir. fethetmeyi sever. flörtçü-ayran gönüllüdür. ev işlerinden gençken hiç anlamaz hamarat olanları zor bulunur.

ani parlamalar sebebiyle aşırı kırıcı ve itici davranabilir ancak kin tutamaz.

koç; bedende başı temsil ettiğinden, çirkin bile olsa çekicidir bu kadın. girdiği ortamda farkedilen bi' aurası olur.

7 ağustos 2014 16:28

3. şapka takıntısı olan kadındır. yaz kış kafasından eksilmez şapkalar bereler.

7 ağustos 2014 16:38 18 eylül 2014 17:19

4. ben. benim gibi koç burcuna mensup kişilerin cümlelerinin çoğunun "ben" ile başladığını, yani koçların benmerkezci olduklarını söylerler. Belki de en kötü yanımız budur, bundan daha fazla kötülük beklemeyin bizden. istesek de yapamayız.

30 aralık 2014 18:40

5. evet inatçı bir yapımız olmasına rağmen çoğunlukla sabırsızlığımız inadımızı kırar. Bencilsin derler. Aslında değil herkeste 'önce can' dürtüsü vardır elbet. öyle abartılacak bir bencilliğimiz yok. bu tamamen bizlere nereden baktığınıza bağlı. genellikle mantıklı insanlarızdır. bile bile ve isteyerek kimseye zarar vermeyiz. zaten istesek de yapamayız. yufkadan hallice yüreğimiz var. ne kadar ukala sert gibi görünsekte o tamamen savunma mekanizmasından kaynaklanır. yardım etmeyi cömert olmayı çok severiz. arkadaşlarımıza düşkünüzdür ama istediğimiz samimiyeti bulamayınca kenara çekiliriz. Asla çok paramız olmaz. saklamayı değil paylaşmayı severiz çünkü. İş hayatımız önemlidir istekli ve çalışkanızdır. tembel insanlar pek koç burcundan çıkmaz.

31 aralık 2014 11:26

6. içlerinde bulunduğum topluluk.

çabuk sinirlenir, çabuk yatışırım. bir ortamda sözüm dinlensin, dediklerim yapılsın isterim. birileri tarafından onaylanmak en büyük zevkim. inatçı, bildiğini okuyan bir insanım. kaliteye, zarif şeylere önem veririm. yüreğim yufkadir, kin tutar, gerektiğinde affetmesini bilirim. (gizlinot: biz çok iyi biliriz asdfgh) pohpohlanmayı ve şımartilmayı çok severim. ve son olarak girdimden anlayacağınız gibi kendimi anlatmayı da severim, çünkü bencilim. (gizlinot: swh)

31 aralık 2014 22:06

7. Bencilliği şöyle açıklanabilir:

Konu sevdikleri olunca fedakarlıktan asla kaçınmaz. Kendine yapmayacağı kıyakları sevdiklerine fazlasıyla yapar, onları şımartmaya, sevindirmeye adar kendini. Sevmediği insan çok yoktur ama sevdiklerinin haricindeki insanlara güler yüzünden başka bir faydası da dokunmayacaktır. Haliyle bu insanlara pek önem vermediğinden, bu kişiler tarafından bencil, duygusuz ve acımasız yaftalarını yiyecektir. Koruyucu kollayıcı tavırları vardır ve bu, değer verdiği tüm insanları kapsar. Zira koçun kendisine zarar vermeye çalışırsanız bu onu acıtmaz fakat sevdiklerine en ufak bir laf söylerseniz o zaman kaçın derim.

Duygu durumu:

Umursamazdır evet, ama duygusuz olduğu söylenemez. Toprak burçları gibi duygu değişimlerini geniş zamana yayıp sindiremediği için, anlık fakat çok güçlü değişimler yaşar. (bkz: ateş grubu burçları)

Aşk:

Belli bir yaşa gelip hayatında sadece bir kez aşık olmuş koç burcu kadını görmeniz zordur. Bu özelliğinin onu çok eşli ya da güvenilmez kılacağını düşünmek çok doğru olmayacaktır. Sadece ve sadece aşık olduğu zaman tek eşli olacaktır. Ki biraz olgunlaştıktan sonra aşık olmadığı kişilerle ilişkiye başlamamayı öğrenecektir. Koç burcu zodyağın yaramaz ama karnesine 5 getirmeyi bilen çocuğudur, bu yüzden öğrenmek, eski hatalarını yapmamak, ona kendini başarılı hissettirecektir. Aşık olduğu insanın önüne dünyaları serer. Maskülen özellikli bir burç olduğu için geri planda kalmaz ve koruyucudur.

Seks:

Seks onun için bir yarıştır. Kim kimi daha çok tatmin edecek yarışının birincisi olmak için elinden geleni ardına koymaz. Samantha Jones'un da dediği gibi, "trysexual"dir. Çoğu şeyi denemek ister, yapmayacağını bilse bile yeni şeyler denemeyi düşünmekten vazgeçmez. Dirty talking'e bayılır. İşitseldir çünkü, İlla bir ses olmalıdır.

21 ocak 2015 12:34

8. Hakkımızda söylenenler oldukça doğrudur.Ben bile bazen kendimden sıkılıyorum a dostlar.

22 ocak 2015 08:43

9. ne kadar çok yerden yere vurulmuşuz :) bir kere kesinlikle 'derin bakış açısı'nda koç burcundan daha üstün birini bulamazsınız esasen. Koç burcu insanları tasavvufun en derininden tutun da aşkın en dip hallerini yaşar. Sadece karşımızdaki insan bunu göstermeye değecek mi değmicekmi durumunda belli etmez. Aksine en çok kendini hırpalar en çok kendine kızar lakin sürekli bakımlı olduğu için (genel olarak) karşısındaki taraf anlamaz. yani karşısındakinin bakış açısına göre davranır. ateist olan birine 'allah aşkından öleceğm' demez ya da kendisini iplemeyen eski sevgilisine 'içi kan ağlasa da nolur dön demez' gururdan değil. şunu bilir eğer içinde bişeyler kırılmışsa tamir edilmesi çok zordur. güven bitmişse aşktan ölse geri dönmez. herkes gurur ve inat zanneder ama içinde yürümeyeceğine zaten karar vermiştir.

22 ocak 2015 12:32

10. Makeupmakeup'tır.

11 nisan 2015 20:40