girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (0)

1. arkadaşlarımda görüp kendi halime şükür ederdim her zaman.

ama bu sene bende de başladı. bunda aşırı pudralı deodorant kullanmamın etkisi var.

allahtan benim kararma değilde sararma durumunda, hemen bıraktım kullanmayı.

bir kadın için çok kötü bir şey bence.

şimdi araştırdım patates sürmek iyi geliyormuş.

11 eylül 2014 18:58 29 haziran 18:47

2. Lazer epilasyon yaptırıp deodorant yerine karbonat kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra tamamen kurtulduğum problem.

11 eylül 2014 19:08

3. Kullanılan ağdanın çok büyük etkisi var bu durumda. Lazerle tammamen kurtuldum çok çirkin bir görüntü oluşturuyor. Annem de limon sürüyor kol altına, dirseklerine, kararmasından şikayetçi olduğu her yerine müthiş işe yarıyor bir deneyin derim

11 eylül 2014 21:18


4. kararma değil de sarı-yeşil arası bir renkle yaşadığım durum. ilk kez geçen yaz başıma geldi. araştırırken epilasyon yönteminin, kullanılan deodorant/roll on/stick ürünlerinin ve terlemenin etkisiyle olduğunu öğrendim.

epilasyon ve deodorant ürünlerinin kişiden kişiye değiştiğini düşünüyorum. mesela burada epilatör ya da ağdanın kararttığını okumuştum. kullandığım ürünlere göre roll on sararma yapıyor bende stickle böyle bir sorun yaşamadım.

ben en önemli sebebinin terleme olduğunu düşünüyorum. çünkü doğru stick ve epilasyon yöntemiyle(gizlinot: ben epilatör kullanıyorum) geçen sene baya düzelttim. terleme konusunda yapabileceğimiz bir şey yok.

geçen yaz geçirmek için araştırdığımda patates, salatalık vs sürülebileceğini okudum. patatesi denediğimde koltuk altımda yanma hissettim devam etmedim bu yüzden. daha sonra evde olduğum için sık sık doğal defne sabunuyla yıkadım. bende çok işe yaradı defne sabunu. başka sabunlar da işe yarar diye düşünüyorum çünkü defne sabunu olmadığı zamanlarda başka bir sabun ve bebek şampuanıyla yıkadığım da oldu. kısaca geçmesi ya da olabildiğince azalması için sık sık temizlemek ve doğru ürünleri bulmak gerekiyor.

23 ağustos 2015 15:47

5. koltuk altı tüylerini ağdayla almanın sonucunda gerçekleşen olay.

mesela ben hiç koltuk altıma ağda yapmadım, epilasyon aleti kullandım, kararma falan olmadı.. ablam ve ağda yapan arkadaşlarımda böyle bir kararma problemi var.

23 ağustos 2015 15:53

6. Kimisinde ağda kimisinde epilatör kimisinde lazerden sonra meydana gelir. Kişinin terleme, roll on kullanımına kadar bir sürü sebebi var bu kararmanın. Bu kararmayı yok etmenin en azından bende ki etkili yöntemi limon efendim. Elimize limonu alıyoruz ve koltuk altımıza sürüyoruz. Üstüne de kaya tuzu olur normal tuz olur her ne tuz varsa, onu da üstüne sürüyoruz. İşe yaraması için en az bir saat tutulmalı. Bir de püf noktası ağda, epilasyon sonrası tuz-limon sürdüğünüzde kılların geç çıkmasını da sağlamış oluyoruz. Bir taşla sayısız kuş. swh bir de talk pudrası ile limonu karıştırdığınızda macun şekline getirip sürüyoruz en az bir saat tutuyoruz ve bembeyaz koltuk altları! Çünkü limon doğal açıcıdır süslülerim. Eğer kararan bir yer varsa sürün illa koltuk altı olmak zorunda değil.Ben bu yöntemle kurtuluyorum. Hem uygun, hem acısız hem de etkili. Daha ne olsun.

23 ağustos 2015 18:04 ed.23 ağustos 2015 21:40

7. kolsuz giymeyi imkansız hale getiren, sanki kıl varmış gibi gösteren sorun.

ağdadan dolayı oluştu başta ama hafifti. sonra deodorant yerine karbonat kullanmaya başladım ve kararma arttı. lazere gittim 8 seans falan geçirmedi. pirinç unu, yoğurt ve sirkeden oluşan bir tarif vardı sonra da limon sürüyordun onu da denedim olmadı. ilaç bilsem de direkt alsam. doktora gideceğim vakit bulursam mecburen.

23 ağustos 2015 21:27


8. uzun süren iğneli epilasyon sürecimden sonra (gbkz: expigment) adlı kremle çözdüğüm problem

23 ağustos 2015 21:38 23 ağustos 2015 21:42

9. limon suyu denmiş, evet kesinlikle işe yarıyor.

sözlükte ter kokusunu önlemek için limon suyu iyi geliyor diye okumuştum. ben de her gün koltuk altıma limon suyu sürmeye başladım. ter kokusunu önlediği gibi kararmayı da azalttı bende. hala devam ediyorum. bununla birlikte deodorant kullanmayı bıraktım.

23 ağustos 2015 22:56

10. Epilasyondan değilde daha çok terden kullandığım deodorantlardan olduğunu düşünüyorum. Mesela etrafımdaki insanlar deodorantları terli haldelerken sıkma ihtiyacı hissediyorlar ki bu hiç doğru değil. Temiz cilde uygulanmalı ve eve gelince mutlaka o deodorantı temizlemelisiniz. Bende bu yaz yeşilimsş bir renk olmaya başladı bıraktım roll on kullanmayı zaten çok da ağır bir ter kokum yok her terlediğimde hemen bir ıslak bezle silmeye çalışıyorum. Limon ve tuzla da kompres yapıyorum baya rengini açtı koltuk altımın

23 ağustos 2015 22:57