yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  1. Değişik tekniklerinizi merak ediyorum. Ben hiç kopya hazırlamam, direkt arkadaşlarımdan bakarım. Ben mi değişiğim bilmiyorum ama sınavda kopya çekmeyince eksik hissediyorum.

  4 haziran 2016 21:08 ed.5 haziran 2016 15:40

  2. Elime koluna yazarim. Bazen de kağıda. Gözetmen hocaya göre çekebilirsiniz. Pazartesi günkü muhasebe sınavında makinanın üstüne yazacağım

  4 haziran 2016 21:15

  3. lisenin vazgecilmezidir.o kopya cekilecek arkadas! benim usulumde oturdugum yerden neresini net gorebiliyorsan oraya yazarim.ozellikle onumdeki siranin oturagina yazarim hep.siraya,siranin demirine,kendi oturacagimada yazarim.etek giyerken bacagimiza yaziyorduk :p perdelerede yaziyodum bu arada asjsksjsjsjs allah affetsin cok kopyayla gectigim oldu

  4 haziran 2016 21:52


  4. muhtemelen kimseye faydası olmaz (gizlinot: swh) ama bir arkadaşımdan japonca dersi olan liselerinde tahtaya başka bir dersin bütün notlarını japon alfabesiyle yazıp, "hocamız tahtayı silmeyin" dedi yalanıyla toplu kopya çektiklerine dair bir hikaye dinlemiştim.

  4 haziran 2016 22:11

  5. genelde vize final olduğum derslerin çoğunda latince veya yunanca isimler, ve gramer kuralları var. sınavda da arada bir sıra boşluk bırakarak oturmak zorunda olduğumuz için arkadaştan bakmak hak getire oluyor. zaten genelde bilmediğimden değil abuk subuk isimleri hatırlayamadığımdan onları ufak bir kağıda yazıp bacağıma koyup bacak bacak üstüne atıyorum. oradan bakıyorum arada.

  4 haziran 2016 22:37

  6. Kağıt değiştirme yazan oldu mu?benim favorim o da. Zamanında hoca üç santim yanımdayken sıra arkadaşım kağıdımı çekip almış sonra arkadakiyle değiştirmiş bende öndekiyle değiştirmiştim o sınavda kimse kendi kağıdıyla tamamlamamıştı sınavı ve not skalası 92-100'dü hoca kendini külyutmaz sandığı için bir de diğer hocalara işte ders böyle sevdirilir herkes çok çalışmış benim dersine diye hava atmıştı.

  Ayrıca bir sürü yazıyla dolu amfi sıralarına da çok güzel kopya yazılıyor ve kimsenin dikkatini çekmiyor bir de bazı sınavlara kamusi Türki ile giriyoruz içinde hitlerin hayatından amerikanın keşfine her tür bilgi var Şemsettin sami mezarında ters döndü ama ben kendimce onun eserini geliştirdim(gizlinot: Tiz kellesini vurun bu hadsizin)

  5 haziran 2016 00:39

  7. yukarıya bi süslü yazmış onu okuyunca aklıma geldi. biz lisede sözel derslerin sınavlarında bazı konuları, önemli noktaları çat pat herkesin anlayacağı bi ingilizceye çevirip yazıyorduk. mesela divan edebiyatı yazıcaz -sofa literature- falan yani ingilizce bilen de bilmeyende anlasın maksat :d teneffüste herkes sınıfta kalıyordu açıklıyorduk ne yazdığımızı. hoca gelince de hocam ingilizce notları onlar daha deftere geçiremedik silmeyin diyorduk kimse silmiyordu, biz de ordan bakıp sınavı öyle yapıyorduk.

  şimdi üniversitede pek mümkün olmuyor, sıralarımızı aralık yaparak oturuyoruz hocalar da cin gibi asla sağa sola baktırmıyor, baksak da zaten genelde sınavlarda en az 2-3 tane essay yazıyoruz soru sayısına göre, birşey anlamak için kağıdı alıp okuman gerekiyor..

  bi kere şöyle bi salaklık yapmıştım, bi dersin vizesine çalışamayan en yakın arkadaşım arkamda oturyordu bende yoklama kağıdına bi soruyla ilgili önemli noktaları yazdım hemen 3 kelime arkadaşıma verdim kağıdı, kopyayı alıp sonra siler diye düşündüm. ama o anlamamış benim yazdığımı, normal imzasını atıp yollamış kağıdı. yoklama kağıdı hocaya ulaştı hoca "biri bana ufak bi not yollamış kim o" dedi ben şok.. gerçekten büyük rezillik kızlar denemek isterseniz böyle birşey arkadaşınızla anlaşın da sonra rezil olmayın benim gibi

  telefondan kopya çekebilenleri kıskandım editi: bizim hocalar sınav başlarken ellerinde bez çanta gezip telefonları topluyor, ya da çanta mont ne varsa herşeyi tahtanın önüne yere koyduruyorlar, sıralarımızda sadece su, kalem kutusu falan oluyor....

  5 haziran 2016 01:15 5 haziran 2016 01:37


  8. Ömrü hayatımda başarılı bir şekilde kopya çekmeyi beceremedim. Panikle titremeye başlıyorum. Lisede bir matematik Sınavı'nda en yakın arkadaşımla kağıtları değiştirecektik, o çalışamamıştı ben onun yerine de yapacaktım. Salak kağıdını bana verdi ama benim kağıdımı almayı unuttu, hoca bi baktı benim Önümde iki kağıt onun önü boş, ikimize de sıfır verdi. Bir kere önümdeki arkadaşımdan İngilizce'de bakacaktım, okadar titredim ki panikten sıralar zangır zangır birbirine çarpınca hoca işkillenip beni ÖĞRETMEN masasına aldı. En fazla yaptığım silgi üzerine en fazla 2-3 kelime yazmaktır, ona da cesaretim olacak da bakcam. Üniversite'de bir ders zaten 300 sayfadan az değil nasip olmadı. Benim notların fotoğrafını çekip telefona arka plan yapan, su şişesinin kağıdına not yazan, kağıt mendilin içine yazıp burun silme bahanesiyle bakan arkadaşlarım var, yaratıcı mı bence fena değil.

  5 haziran 2016 02:16 5 haziran 2016 05:41

  9. ooo uzmanlık alanım ya :)

  orta okuldan beri kopya çekerim ayıptır söylemesi :)

  benim en çok kullandığım taktik ise küçük küçük kağıtlara kopya yazar onları kalemliğin içine koyardım. çok ekmeğini yedim bunun. ama dikkat edin. kardeşimin okulunda kalemliğin içine bakan hocalar olmuş. ben hiç rastlamadım gerçi.

  diğer bir yol ise tabi ki sıraya yazmak. ama öyle açıkça yazmayın kopyayı. kısalta kısalt yazın. ya da yapabilirseniz baş harflerini de yazabilirsiniz. bu yöntemde sadece bi kere yakalandım. onda da "hocam öğlenciler savaşların baş harflerini yazmışlar galiba" dedim. kısaca yırttım.

  üniversitede sıkça başvurduğum yol ise cep telefonumun taslaklar kısmına döşerdim kopyaları :) telefon masanın üstünde dururdu. taslaklar kısmı açık dururdu. saate bakmak bahanesiyle çekiverirdim kopyayı :) acayip ekmeğini yedim bu yöntemin de.

  onun dışında, kola yazmak ( tabi ki uzun kol giymek şartıyla), kopya kağıtlarını üniforma cebine koymak (jilemizin yandan iki cebi vardı lisede) gibi yollardı da denedim. daima bireysel çalıştım. kağıt değiştirmek gibi kollektif yolları ise riskli bulduğum için denemedim.

  ufak da olsa katkım olmuştur umarım.

  herkese hayırlı kopyalar diliyorum.

  5 haziran 2016 23:03

  10. Latin harfler yerine kore alfabesi hangul ile kopya yazan bildiğim birkaç liseli var. Hoca farkederse genelde şarkı sözü diyorlar ahshdjdj. bende böyle yapmak isterdim ama bizde ceketle bile sınava girmek yasak. Tüm telefonları topluyorlar çantaları alıyorlar. Elinde kalem kalıyorsun öyle dımdızlak. Silgi veya kola yazmak gibi yöntemler de malesef mümkansız gibi. Etrafında asistanlar dört dönüyor. :(

  29 ağustos 2017 17:45