sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (1)

  1. gördüğüm kadarıyla canımızı yakan erkekler hakkında burçlar üzerinden içimizi döküyoruz bu da benden olsun. akrep burcu kadınıysanız başta sizi gizemli bulduğu için ilgisini çekebilirsiniz ama sonra bir bakmışsınız gözü başkasında . "sevdimi tam sever" tarzı laflara itibar etmeyiniz çünkü tanıdıklarımın hiçbiri bir ilişkiyi iki aydan uzun yürütemiyor. belki dışarda tarifime uymayan kova erkekleri de vardır ama benim tanıdıklarım hep böyle

  tanım: ilk aşkımdır.

  4 eylül 2014 18:17 4 eylül 2014 18:18

  2. Dünyaya hümanizm dersi verebilecek derecede insanlara değer veren bu burç mensubu, duygusal ve sabit fikirlidir. Dost canlısı olsa da etrafında pek az kişiyi bulundurur. Nabza göre şerbet vermeyi iyi bilir, hak eden insanlara haddini bildirmekten kaçınmazlar. Erkekleri ayrıca bakımlı kadınlardan hoşlanır ;)

  4 eylül 2014 19:24

  3. Farklı bakarlar. Özellikle yükselen kova girdiği her yerde kendini hissettirir. Hiçbir şey yapmasa bile enerjisi, elektriğini hissederim. Olumlu açılar altında gerçekten "insanlık" ile ilgilidir. Elbette bencil yani vardır.

  Kendini sürekli geliştirmek ister. Her konuda bilgisi vardır. başınız derde düşünce arayabileceğiniz birisidir ve gelir... size çok kızmış da olsa gelir. İnsanlara cinsiyet ayırmadan bakma eğilimi vardır. Herkes onun için ilk önce "insan"dır. Yüzde yüz kredi ile başlar ve ona yanlış yapıldıkça krediyi düşürür. Sonra karşısındakini öyle bir yere koyar ki ona hiç yanlış yapmamış olmayı dilersiniz. Zor olsa da keyiflidir.

  Not;bir akrep kadını bildirdi (gizlinot: swh )

  4 eylül 2014 20:18 4 eylül 2014 20:22

  4. Bir de herkesin yaptığı şeyi yapmayı sevmeyen erkektir. "Farklı" olma adına veya tamamen istediği için gider tersini yapar. (link: https://www.google.com/search?q=kova+burcu+erke%C4%9Fi&client=ms-android-samsung&biw=360&bih=592&tbm=isch&source=lnms&sa=X&ei=fk8JVLjBKIyg7Ab3x4DIBw&ved=0CAkQ_AUoAw&dpr=3#facrc=_&imgrc=X5IDljQ6p3HOTM%253A%3BdVjMK_-QMFx3vM%3Bhttp%253A%252F%252Fdikkatmizah.com%252Fwp-content%252Fuploads%252Fkova-burcu.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fdikkatmizah.com%252Fkova-burcu-erkegi-halaya-girerse%252F%3B768%3B686 şekil a)

  Herkes böyle düşünüyorsa ben farklı olmalıyım ben böyle düşünmemeliyim ve "onlar" gibi yapmamalıyım der. Bunu kadını da erkeği de yapar genelde.

  Bazen "seçilmiş ve özel" olduklarını gereğinden fazla düşünebilirler. Bu da onlarda gizli bir megalomanlık olarak belirebilir. Bu sayede ukala olarak algılanabilirler.

  Her şeye muhalefet olmayı severler. Bazen sırf tersini iddia etme zevki için bile konuştuğu olur.

  Tabuları yıkmayı ve yeni şeyler denemeyi severler. Uçuk ve kendini belli eden tipler olabilirler. Orijinal olan her şey onu cezbeder. Elektrik ile arası iyidir. Genelde kova veya yükselen kova kadın/erkekleri çeşitli elektronik aletten anlar. Mühendisler ya kova ya da Uranüs etkisi olan kişilerdir. Olumlu açılar altında inanılmaz etkileyici olurlar. Öyle böyle değil yani:)

  Uranüsyenler için "bu dünyaya ait değil" tanımlaması yapılır. Onlar belki de 50 yıl sonrasının insanıdır.

  Ortam adamı gibi olsa da yalnızlık bilincindedir. En sevdiği insan bile belli bir noktaya kadar girebilir. Sonrası onundur ve onun olmalıdır. Olması gereken de budur.

  Çocuklarını bir birey olarak görür ve öyle yetiştirir.

  Sürprizlidir. Sevdiğini şaşırtmayı sever.

  İçinde bir şüphe olsa dahi karşısındakinin yaptığı yanlış ortaya çıkınca kadar güvenir. Kıskançlık ve güvensizliği bayağı bulur.

  Sık sık seni seviyorum aşkitom gibi cici laflar etmez. Ama öyle bir yerde öyle bir cümle kurar ki kalbiniz yerinden oynar.

  Tuhaf ama hisleri kuvvetlidir. Bu da radarları çok aktif olduğu içindir. Havanın elektriğini çabuk Sezer. Beyninizin içinde neler olup bitiyor çok iyi bilir ama siz onu pek anlayamazsınız.

  Not; yapılan tanımlama kova, yükselen kova ve Uranüs etkisi olan kimseleri kapsamaktadır. "Bu beni anlatmış ama ben kova değilim ki!" diyorsanız muhtemelen haritanızda uranüs etkisi vardır. Yani kova olmasanız da eğer haritanızda Uranüs etkisi varsa bu tanım sizin için de geçerlidir. Ay Uranüs kavuşumu, ay kovası, güneş Uranüs kavuşumu vb aynı etkiyi yaratır.

  5 eylül 2014 08:26 5 eylül 2014 08:32

  5. bidon burcu da diyebilirzi .boş, dolu farketmez. genelde muhabbetli, eğlenceli oluyorlar. şekil 1a mehmet ali erbil. sahrap soysal'ın programında etrafı dağıtışı. üzülmüştüm. ama o kadar olgun bi kadın ki.çok severim kendisini. otdülüdür ama çok mütevazi. o konuşssun ben dinleyeyim. bize onun gibiler lazım.

  çevremdeki kovacıklara gelince çok konuşuyorlar. ama konuşmaları insanı sıkmıyor.

  5 eylül 2014 09:07

  6. dosttur.

  5 eylül 2014 16:32

  7. İz bırakmayı severler. Hatırlanmak isterler.

  14 eylül 2014 01:50

  8. bir (link: http://www.kovaburcu.net/kova-burcu-kadini.html kova kadını) olarak, aşk hayatımda kova erkeğinden çok ikizler erkeği bana daha cazip gelmiştir. ama kovalar iyidir, dostluğu ebedidir. açıksözlü oldukları ve sır tutabildikleri için dostlukları önemsenir. eğlenmeyi de bilir, öğrenmeyi de. bilim adamları ve sanatçıların çoğu kova ve ikizlerden çıkar.

  özgürlüklerine düşkün oldukları için evlenme kısmında evet biraz sorun olabilir :) ama aşık olduğu biriyse başkasına bakmaz. kaçan kovalanır taktiği inanılmaz işe yarar.

  2 ekim 2014 13:15

  9. aslan burcu kadınıyla asla anlaşamayan erkek grubudur. bu ikisini birlikte bırakırsanız 3.dünya savaşını rahatlıkla başlatabilirler. kendimden biliyorum anacım. hayatımın ilk aşkı bir kova burcu erkeğiydi. bana en çok acı çektiren de kendisiydi ne yazık ki. ilişkimizin hemen hemen her günü birbirimizin ümüğünü sıkmakla geçtiği için illallah edip bitirmiştim her şeyi üstelik o kadar da aşık olduğum halde...arkadaşken eğlenceli, kafa dengi, hoş sohbet bu adamlar nasıl oluyor ilişkide aşırı derecede kontrolcü, alıngan ve dengesiz olabiliyorlar hayret ediyorum doğrusu. yine de çok karizmatik ve tatlı oluyor lanet olasıcalar. kendilerine cefakar fedakar bir balık burcu kadınıyla mutluluklar dilerim... onu uzaktan sevmek aşkların en güzeli...

  24 kasım 2014 13:58 24 kasım 2014 14:04

  10. yükseleni aslan olan kızları çekme olasılığı yüksek erkek. yükselen burcunun karşıt burcu çekermiş genelde kişiyi. bu bilgiyi yeni öğrendim süslüler. inanmazdım belki ama dört sevgilimin dördü de aslandı yükselenim kova.

  25 kasım 2014 12:04