sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (23)
 • medya (0)

1. ben de kova burcu kadınıyım, özelliklerini taşıyorum ancak babam da kova burcu, huyumuz suyumuz aynı kova burcunun kerameti mi yoksa cinsimiz mi böyle hala ayırt edemiyorum. (gizlinot: sdjhfgfklgds)

7 eylül 2014 15:04

2. Karakteristik özelliklerini tamamen taşıdığım burç. (link: http://www.kovaburcu.net/kova-burcu-kadini.html bakınız)

19 eylül 2014 17:55 2 ekim 2014 13:10

3. dışarıdan soğuk ve mesafeli olarak algılanan kadın.

insanların esprilerinin espri olduğunu anlamaları bile onlarla geçirdikleri 4-5 aylık bir sürecin sonunda, onları daha yakından tanıdıklarında mümkün olur. çünkü espri bile yaparken bir parça sertlik kalır mizaçlarında, engelleyemezler. samimidirler ama samimi olduklarını aksettiremezler kolay kolay.

en cool kadınlar da, en snob kadınlar da bu burçtan çıkar. zaten başta dediğim gibi snob değil sadece cool bile olsa, ilk etapta snob olarak algılanır. kendini beğenmiş bulundukları için insanlar tarafından hemen sevilemezler. ve muhtemelen kimselerin, bebiş, ciciş, kuzuş arkadaşı da olmayacaklardır. bu kelimeler ağızlarında da, üstlerinde de sakil durur.

29 aralık 2014 18:02

4. Tahmin edilemeyen kadındır. Dosttur.

29 aralık 2014 21:32

5. maalesef olduğum kadın. hep akrep, oğlak ya da ikizler olmak istemiştim. Tanıdığım tüm kova kadınlarını cidden aşırı ukala, gıcık ve sinsi buluyorum. ayrıca bu burcun kadınları dobralıkla terbiyesizlik arasındaki çizgiyi bir türlü tutturamaz. Tek iyi yanları var o da cömert olmaları. ama bence o da para hesabı bilmemelerinden ve savruk olmalarından kaynaklı :)

30 aralık 2014 18:44

6. Aslan burcu kadını olduğum için mi, zodyaktaki zıtların çekimi durumundan mı bilmiyorum ama kova burcu kadınlarına bayılıyorum ben. Aynı burcun erkeklerini de severim. (Birini sevip evlendim bile hatta heh heh) Kova insanlarının şahıslarına münhasır halleri, tavırları var, çok özgün, çok tatlı geliyor bana. Pratik zekalarını, espri yeteneklerini, içlerindeki hümanizmi, insanları eleştirmeden yargılamadan değerlendirmelerini seviyorum. Bence onlar hayata bizim bakmadığımız bir pencereden bakıyorlar, bu yüzden çoğu zaman doğru anlaşılamıyorlar.

31 aralık 2014 03:53

7. astrolojiden hiç anlamam ama anladığını düşündüğüm bir arkadaşım bütün kötü özelliklerimi yüzüme vurup sebebini de burcuma bağlar.

yani benim anladığım; karamsar, soğukkanlı, mantığını fazla ön plana koyan, kontrol manyağı kadınların burcu kovadır.

hatta yükseleni de kovadır.

31 aralık 2014 15:51

8. burcumun hemen hemen her özelliğini taşıyorum. seviyorum da. soğuk ve kendini beğenmiş, snob tavırları var denilmiş. dışarıdan soğuk görünebilirim hatta bazıları için soğuk olarak da algılanabilirim ama sonuçta benim için değerli, önemli olan insanlar, sevdiklerim ve hayatıma dahil ettiklerim benim en sıcak halimi gördükten sonra ne önemi var ki dışarıdan nasıl olduğumun. başkaları beni saygısız, şımarık vesaire olarak göreceğine varsın soğuk ve mesafeli görsün. ukalalığa da gelince evet böyle bir yanım olabiliyor bazen ama insanlara sadece insan olduğu için bile değer veriyor olmam bu sevmediğim yönümü dizginlemeye yetiyor. ne yönetilmeyi severim ne de yönetmeyi, hiçbir insana böyle bir şey yapmak istemem, insanın kişiliğini ayaklar altına almak demektir benim için. kısaca özgür ruhlu, değişik kadınlardır kova burcu kadınları. sevin bizi, çünkü biz sizi seviyoruz zodyağın tüm kadınları:)

16 mayıs 2015 18:13

9. Bence çok iyi sırdaş, dosttur kova kadınları. Rahatlıkla derdinizi açabilirsiniz, sizi can kulağıyla dinleyecek ve her koşulda sizden yana olacaklardır. Bu dillere destan zekalarına zıt düşen bir şey değildir zira siz onun arkadaşısınızdır, size bu yüzden çok sorgulamadan inanır.(gizlinot: kendi gözlemlerimden yola çıktım)(gizlinot: umarım yanılmam)

Sakin bir yapıya sahiptirler bir de, tanıdıklarımın hepsi öyle.

16 mayıs 2015 21:20

10. yine akrep burcunda yaptığım yorum gibi tanıdığım iki kişi üzerinden genelleme yapacağım tüm genellemeler gibi bu da yanlıştır kızmayınız ama anlatmazsam çatlarım. bu burcun kadınıyla kısa süre ev arkadaşlığı yaptım erkeğinin yanında da 1.5 sene çalıştım. bu iki kişi de hayatımda görüp görebileceğim en dağınık iki kişiydi hem zihnen hem de fiziksel olarak. ama ikisi de acayip mülayim ve iyi kalpli insanlardı. ne kadar sinirimi bozsalar da kızamıyordum bu yüzden. patron kişisine 1.5 yıl dayanabildim. iki kişilik düşünmem, devamlı arkasını toplamak zorunda kalmam ve normalde yapmamam gereken şeylerin üzerime vazife olarak kalması sebebiyle. ev arkadaşı olan bu başlığın konusu olan kadını ise her gün hayretlerden hayretlere sürükledi beni paylaştığımız kısa zaman boyunca. bir insanın çamaşır yıkaması 1 hafta sürer mi sürüyordu. çünkü çamaşırı makineye at. yıkansın 2 gün sonra çıkar. astın kurudu iki gün sonra topla(gizlinot: ki bu evrede genelde askı başkasına lazım olduğu için başkası kaldırıyordu askıdan). kaldırdığın yerden al dolabına yerleştir etti 1 hafta. zaten tüm dolabı yatağının üzerindeydi. artık dolaba bile yerleştirmiyordu. hatta abartmıyorum bir keresinde o eşya yığınının altında uyuyormuş odaya girince farketmedim aniden çıktı altından. diğer ev arkadaşımızı da psikopat yapacaktı nerdeyse. iyi saatte olsunlara karıştığımıza falan inanmaya başlamıştı kızcağız. çünkü kova kadını arkadaşımız mutfakta kahvaltı hazırlarken açtığı tüm dolap ve çekmeceleri açıp bırakıp gidiyormuş.(gizlinot: bildiğin leyla) bunun ardından mutfağa giren diğer arkadaş da her gün aynı manzarayla karşılaşınca içine kurt düşmüş neyse çok geçmeden kova arkadaşımızın marifeti olduğu açığa çıktı da öbürü de rahat bir nefes aldı.(gizlinot: swh)

23 mayıs 2015 02:54 23 mayıs 2015 02:59