yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. Ayın durumuna göre kişisel bakım ile ilgili bilgiler ve kürler paylaşan blogdur.

  (bkz: ) (link: http://kozmikbakim.blogspot.com.tr )

  Mesela ayın durumuna göre her ay için farklı epilasyon tarihleri veriyor. Bana çok ilginç geldi. Gelen yorumlara baktığımda çok işe yaradığını yazanlar var. Ben henüz denemedim. Sizlerden bu bloğu bilen ya da önerilerini, kürlerini deneyen var mı?

  18 aralık 2014 18:25

  2. ilk duyduğumda şaşırdığım ve araştırdığım, sonrasında bilimsel bir açıklaması olmadığına kanaat getirdiğim epilasyon yöntemini anlatan bir blog.

  18 aralık 2014 21:14

  3. epilasyon için dolunay takvimini takip ettiğim blog. açıkcası hiç inanmayarak ama denemekten de ne çıkar diyerek başladım. üstelik benim gibi üşeniyorum öyleyse yarıncı zihniyet insanlar için itici bir güç oluyor ayın sadece belli günleri epilasyon yapabilmek. tarihlere dikkat etmeye başlayalı ne kadar oldu hiç hatırlamıyorum ama gerçekten azalma var. alt bacak ve koltuk altımı kökünden alıyorum sadece ve alt bacağımda kelleşen bölgeler oluştu koltuk altımda da gözle görülür seyrekleşme var. yalnız bu azalmada benim düzene giren androjen hormonumun da etkisinin büyük olduğu kanaatindeyim.

  10 mayıs 2015 01:11


  4. Ilk olarak saç kesimi ve lazer epilasyon tarihimi bu blogda yazan tarihlere göre uygulayacağım. Bir de tüy konusunda bitmeyen bir bölge, biterse bu tarihlerde biter. Bildiğim kadarıyla ayın tarihlerini esas alarak tüyleri almak gerekmiş bu şekilde azalarak bitermis. Yorumları okudum ve çoğu olumlu. (link: http://www.suslusozluk.net/b/tibet-egzersizi tibet hareketleri) de ilgimi çekti bakalım.

  10 ağustos 2015 01:52

  5. ay takvimine göre bakım önerilerinde bulunan blog. blogger arkadaşın paylaşımlarını daha önceden, başka bir forumdan takip ediyordum. özellikle epilasyonla ilgili önerilerini o zamanlar diğer forum kullanıcılarından gönüllü olanlar üstünde deniyordu (gizlinot: baya baya deney yapıp sonuçlarını paylaşıyorlardı). tarihleri, saatleri, tüylerin çıkış hızını miktarını falan not alıyorlardı bu gönüllüler. diğer kullanıcılar kafalarına göre takılıyorlardı, ben de öyle başlamıştım denemeye zaten.

  arkadaşın temel varsayımı şu: dolunaydan sonra, yeni ay vaktine kadar olan zamanda (yani bir hicri ayın ikinci yarısı oluyor), ayın toprak grubundaki burçlarda yer aldığı günlerde ve saatlerde (oğlak, boğa, başak) kıllar kökten alındığında zayıflıyor ve cansızlaşıyor. ilk görülen etki geç çıkmaları. sonraki zamanda bu uygulama tarihlerine dikkat edilirse azalmalar ve incelmeler başlıyor. fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta, kesinlikle ve kesinlikle adet döneminde epilasyon yapılmaması. hormonlardan dolayı bir coşma durumu söz konusu oluyor çünkü. gerekirse dolunaydan önce alın ama adet döneminde almayın, en çok dikkat edilmesi gereken şey bu.

  ben uzun zamandır uymaya çalışıyorum bu tarihlere lakin öyle büyük bir azalma olduğunu söyleyemem malesef. evet yer yer çıkmayan bölgeler var artık ama genele bakıldığında az tabi. tüy problemi fazla yoğun olmayanlarda daha fazla etki ediyor yalnız, önerdiğim bazı arkadaşlarım bayıldı çünkü sonuçlara. bir de üstüne bioder vb. tüy azaltıcı ürünler kullanıldığında gayet tatmin edici sonuçlar elde edilebiliyor.

  ben uymaya devam edeceğim bu tarihlere, çünkü az da olsa faydasını görüyorum. herkese de tavsiye ederim, ne de olsa denemesi bedava!

  10 nisan 2016 15:15

  6. Ne zaman saç kesmeye, epilasyon yapmaya, saç boyamaya kalkışsam başvurduğum blog. Her alanda faydalı buluyorum. Denemekten zarar gelmez diyorum inanmayanlara. Yalnız epilasyon konusunda verim almak için düzenli takip etmek gerekiyor. Önerim adet döneminden hemen sonra veya hemen önce de yapmamanız(adet döneminde zaten uygulamayın).

  5 şubat 2017 00:25

  7. dün ilk kez duyduğumda çok şaşırdığım bakım şeysi. ayın hareketlerinin vücudumuza etki etmesi esasına göre hangi burç yükseliyor ya da alçalıyorsa ona göre bakım takvimi veriyor. ciddi bir emek var ve denemesi bedava(gizlinot: bedava olunca ayrı ilgi çekmesi ). mutlaka deneyeceğim, dener denemez editleyeceğim gerçekten çok ilgimi çekti.

  9 mart 2017 14:17


  8. epilasyon için niyetlenip ona bir türlü uyamayınca saç kesimi takvimini uygulamaya başlamıştım. plasebo mu bilmiyorum ama uzama kıtlığı olan saçlarımı bu takvime göre aslan günlerinde kesmeye başladığımdan beri (yaklaşık 4-5 aydır) aşırı hızlı uzuyorlar. bugün yine keseceğim mesela.

  9 mart 2017 14:41 23 mart 2017 23:10

  9. Bir süredir saç kesimi ve ağda konusunda yardımlarını kullandığım blog. Bacak bölgemde boşluklar, tüm ağda yaptığım yerlerdeki tüylerde incelme mevcut.

  Saç kesimi için kullandığımda hızlı uzama, birleşme ve kalinlasma etkilerini yaşadım ve 5 aydır kesintisiz aslan burcunda kestiriyorum. Artık yeterli seviye olduğu için kesim bitti. Bu akşam da ağda günü. Biraz daha azalacak bu sayede. Öneriyorum.

  15 mayıs 2017 14:32

  10. epilasyon ve saç kesim tarihlerini takip ettiğim site. aşırı kıllıyım, saçım çok dökülüyordu. üç ya da dört aydır epilasyonu takip ediyorum. hem kıllarım çok inceldi hem de bölgesel olarak azalmalar var. başkasından duysam tereddüt ederdim ama kendimde görünce şaşırmadan edemedim.

  kıllarımdaki performansı görünce iki aydır saçımı da kesim tarihlerine göre kestiriyorum. dökülmem azaldı diyebilirim.

  bilmiyorum plesebo mu ama ben memnun kaldım.

  illa bilimsel bir temele oturtmak gerekirse ben şöyle düşünüyorum; ayın hareketlerine göre okyanuslar çekiliyor ya da yükseliyor biliyorsunuz. ay med- cezir e sebep olabiliyorsa minicik insan vücutlarımızı da etkileyebilir bence.

  22 ocak 2018 17:54