yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (8)
  • medya (1)

  1. 6.13 mocha kahve rengini denediğim seri. Ben pek memnun kalmadım. Yani en büyük vaadi koyu renk saçlarda bile etkili olması olan bir seri için çok vasat diyebilirim. Saçımın boyalı kısımlarında hiç bir değişiklik olmadı. Dibinden çıkmış bir parmak kendi saçımda ise hafif bi parlaklık oldu. Yani ne boyalı ne de doğal saçta bir etkisini göremedim. Verdiğim paraya acıdım açıkcası. Asla tavsiye etmem. Bunun yerine 6-7 liralık garnier, koleston falan alsaydım daha iyi sonuç alırdım heralde.

  10 nisan 2019 14:03

  2. Sacimi tekrar koyu renge cevirme niyetindeyken esimin begenmesi uzerine (evet benle boya falan secen bir tip) bu serinin 5.52 sicak kestane rengiyle eve döndüm. Sacimi neye boyarsam boyayayim sonuc simsiyah oldugu icin fazla umut baglamamistim ama hayret edici bir sekilde kendi sacimdan daha acik bir renk oldu. Kutunun üzerindeki gibi mi, tabii ki degil :) bende ilginc bir etkisi daha oldu bu boyanin. Kafamdaki egzamaya bagli kasinti ve dokuntuler (ki bu sebeple boyamaya korkuyor ve cok seyrek boyuyorum) neredeyse bitti denecek kadar azaldi. Boyadan mi bilmiyorum fakat boyadiktan sonra olmasi ilginc.

  3 ağustos 2019 19:21

  3. Hayatımda ilk defa saçımı boyadım bu ürünün tarçın bakır rengiyle ve aşık oldum. Tabiki karşılaştırma şansım yok ama kuaförüm bile sonuca bayıldı. Kaş rengimle uyuum sağladı saçımı kurutup plastik gibi yapmadı ki en büyük korkum buydu. Saçımı gerçekten besledi ve herhangi bir sıkıntı yaşatmadı. Saçım ince telli olduğu için renk tuttu tabi ki üstündeki kadar açık renk değil saçımın rengi kahve olduğu için ama çok da koyu değil. Gerçek ginger insanlardan bir ton koyudur herhalde.

  5 ağustos 2019 12:24


  4. Saçlarımı yaklaşık 4 sene önce ilk boyadığımda kullandığım boya markasıydı kendisi. Gerçekten başka boya markasını kullanınca farkını anlamıştım. Koleston vs. diğer markalara göre benim favorimdir. Renkleri her zaman kutudakine en yakın olan boyadır, akma süresi diğer boyalardan bir tık daha hızlıdır fakat benim için sorun değildi hatta hoşuma dahi gidiyordu. boyadığınızda neredeyse 1 ay yumuşacık yapar saçlarınızı. İçinden çıkan saç kremi bereketlidir, hoş zaten en az iki hafta kremsiz de yumuşaçık saçlarınız olduğu için uzun süre kullanıyordum. Kullanıyordum dememin sebebi son bir yıldır saç boyamayı bırakmış olmam. Bugün saç boyamaya karar versem kesinlikle yine kendisini tercih ederim.

  6 ağustos 2019 11:38 22 ağustos 2019 09:48

  5

  5. Çok uzun zamandır 1.1 yoğun siyah rengini kullanıyorum ve renk olarak çok memnunum. Işıkta diğer birçok markanın sözde "mavi-siyah" ya da "gece mavisi" renklerinden daha mavi siyah duruyor bende. Tabi yıkadıkça mürekkep balığı misali akıyor ve her boya gibi siyahı kalıyor. Ona da yapacak bir şey yok.

  29 eylül 2019 21:24

  6. Ben 6.66 kızıl rengini kullanıyorum. Saçlarım koyu kahverengi normalde. Yine aynı renk boyanın üstüne dipler için yapılınca renk daha da kalıcılaşıyormuş gibi geliyor bana. Boyasız saça yapınca da istenilen rengi veriyor gibi bence yani tamam tam olarak kutunun üstündeki renk değil ama evde boyamaya göre gayet güzel bir sonuç çıkıyor. Tek sıkıntı ilk boyadığımda saçımda rengi çok cart durdu. Aşırı açık bir kızıl oldu. Sonradan akacağı belliydi ama 2-3 gün öyle gezdim ben. Arkadaşlarımı güldüren bir durumdu oldu yani. Sonrasında da aktı zaten cart renk şu an daha koyu. Bir de ilk boyanışta rengi korumak için bir şeyler yapılmadığında saçın ne aladar akacağı belli olmuyor bazen uzun süre duşta kırmızı renk görebiliyorsunuz. Dikkat edilmesi lazım o sürede çöp olacak bir havlu seçmeniz daha iyi olabilir

  11 nisan 2020 17:53

  4

  7. birkaç ay önce saçımı tekrar bakır tonlarına döndürmek ama aynı zamanda da çok turuncu görünmesin diye kahveli bir ton ararken 5.45'i buldum ve denemeye karar verdim. saç rengimi önce palette UIL açıcıyla açmıştım çünkü en son siyaha boyamıştım dolayısıyla siyah üzerine boyasam rengi tutmayacaktı. yıkadıktan sonra karşılaştığım renk tam anlamıyla kırmızının bir tonuydu diyebilirim ve kesinlikle olmamasını istediğim tek renkti. ancak bir iki yıkamadan sonra açıldı ve çok doğal bir bakır kahveye dönüştü. boya yapısı sebebiyle gayet rahat sürülüyor. rengi konusunda gerçekten başarılı diyemem çünkü ilk boyadığımda çıkan renkle yıkamalardan sonra açıldığı renk arasında gerçekten fark vardı. her boyamadan sonra açılmalar olurdu ancak 5.45 istediğim renge dönüşmeseydi açıldığında, gerçekten bu durumdan hiç hoşnut kalmazdım. diğer renklerde böyle bir sorun olur mu bilmiyorum.

  26 nisan 2020 14:26


  5

  8. En az 2 yıl oldu 6.66 kullanıyorum kızılda onun gibi iyi tutan yok neredeyse.. Yenilenen içeriğiyle çok daha iyi bakım yapıyor saça.

  27 nisan 2020 01:13

  4

  9. tanım: l’oreal paris markasına ait; yoğun renk ve kapatıcılık vadeden, yoğun beyazları kapatmada başarılı olan; evde tek başına bile yardım gerektirmeksizin kolay uygulanan, yoğun renk pigmentli, amonyak içerikli krem saç boyasıdır. ürünü, iyi bir indirimle 30 tl civarında bir fiyatla satın almıştım ancak güncel indirimli fiyatı 35-40 tl civarında imiş.

  (yazar: natasharomanova) adlı yazarımızla benzer şekilde bu ürünün 5.45 - bakır kahve rengini kullanma amacım, daha önce (link: https://www.suslusozluk.com/saçtaki-ilk-beyazları-kamufle-etmek?i=1140981 şu girdimde bahsetmiş olduğum) yöntemleri kullanarak uzun sürede açmış olduğum saçlarımın kötü şekilde sarıya dönen kısımlarını toparlamak ve bu sebeple saçlarımı daha bakır alt tonlu bir kahveye döndürmekti. ancak yıkadığımda ben de saçlarım kırmızı alt tonlu bir bakır oldu diye çok korktum. şu an, boyamanın üzerinden üç yıkama geçti saçlarım hala istediğim renge göre koyu, ancak kahve alt tonlu bir bakıra döndü. bu nedenle ben de her şeyden önce ürünün paketi üzerinde yer alan renk ile boyama sonucu ortaya çıkan renk arasındaki tutarsızlıktan yakınmak zorundayım. ayrıca; bu rengi kullananların şok geçirmemesi için, yazarımızın yazdıklarına +1 deneyim eklemek istedim.

  daha önce ayda ya da en fazla kırkbeş günde bir düzenli olarak (link: https://www.suslusozluk.com/l-oreal-paris-casting-creme-gloss-saç-boyası?i=1115414 şurada yorumlamış olduğum) l'oreal casting creme gloss saç boyasının 7304 numaralı bal karamel rengini kullanıyordum. dolayısıyla yukarıda bahsettiğim gerekçe ile başka bir boya deneyimlemek isteyerek bu ürünü kullandığım için bu ürünle ilgili yorumlarımı, ürüne ait gözlemlediğim olumlu ve olumsuz özellikleri diğerine kıyasla yapacağım.

  olumlu özellikleri: bu husustan tam emin olmamakla birlikte, normal bir saç boyasına göre daha az amonyak içeriyor çünkü benim midemi kaldıran ve kalıcı boyalardan tiksindiren amonyak kokusunu bu üründe belli belirsiz hissettim. saçlarımı diğer boya ile neredeyse aynı seviyede kuruttu bu bakımdan da hiç amonyak içermeyen bir ürüne göre bile saçları az yıprattığını söyleyebilirim. paketin içinden çıkan şampuan ve saç kremi boya sonrasında uygulandığında saça çok güzel bir ışıltı ve yumuşaklık veriyor, bu bakımdan da saç boyası ve paket içerisinden çıkan yan ürünlerde l'oreal kalitesi benim için bir kez daha ispatlanmış oldu. boya sonrası saç diplerim kurumadı ya da kaşınmadı, boya saç derimde herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmadı ve banyoda normal zamanlardakinden fazla saçım dökülmedi. ürünün kullanımı tıpkı diğer boya gibi çok kolay, uygulama yaparken kimseden yardım istemem gerekmedi, kendi başıma uygulama yapabildim. kalıcılık ve beyaz kapatma konusunda diğer boyaya göre muazzam fark var. boya olarak daha koyu bir renk seçmiş olmama rağmen saçımda tek beyaz kalmadı. annem de aynı boyanın başka bir rengini kullanıyor ve çok yoğun beyazları olmasına rağmen onun boyama sıklığı dahi ayda bir. yani diğerini aylık kullanıyorsam çok yoğun beyazları olmayan biri olarak bunu sanırım iki ayda bir kullanabilirim gibime geldi. bu husus sayesinde de ürünün aslında daha indirim zamanında satın alındığında daha ekonomik olacağını söyleyebilirim.

  olumsuz özellikleri: ürün her zaman her yerde indirimli fiyatıyla satılmıyor ve çoğu rengi stokta bulunmuyor. renk skalası çok geniş bir saç boyası değil, her renk için belli tonlarda renklerden oluşuyor. ben mesela şu an daha açık bir bakır kahve rengi için arayıştayım ancak istediğim rengi bulamadım henüz. daha önce kalıcı saç boyası deneyimlememiş ve kullandığım diğer geçici saç boyası hiç akmayan biri olarak söylüyorum ki bu belki sadece benim ilk kez gözlemlediğim ya da belki sadece bakır renkli saç boyalarına özgü bir olaydır; bu boya ilk iki yıkamaya kadar terleyince akıyor ve bu sebeple yastık kılıflarını falan boyuyor. son olarak, ülkemizde kuaförlerde kullanılan saç boyaları da dahil olmak üzere tüm saç boyası markaları gibi, l’oreal de ne yazık ki deneysiz (cruelty free) bir marka değil.

  sonuç olarak; saç boyasında kolay uygulama, yoğun beyaz kapatma, nispeten uzun süre kalıcılık arıyorsanız indirimli fiyatıyla tavsiye edebileceğim bir saç boyası oldu. ürüne dair fikirlerimde büyük bir değişiklik olursa girdiyi mutlaka güncellerim.

  12 ağustos 2021 10:46 12 ağustos 2021 11:18

  5

  10. 7.43 rengini çok severek kullanıyorum. daha önce farklı markaların (igora, palette, garnier, majirel vs.) bakır/tarçın bakır gibi renklerini kullandım ama o cart turunculuğu artık sevmemeye başladım. bu renk yumuşacık, biraz sarı/bal köpüğü ışıltılı bir bakır ve en doğal gözüken bakırlardan bence, ben bayıldım. yoğun turunculuk istiyorsanız tavsiye etmiyorum.

  koku konusunda üstteki girdiye katılamayacağım beni çok rahatsız ediyor. gözlerim yaşarıyor ve sürekli öksürüyorum bu boyayı kullanırken. bana diğer kullandığım tüm boyalardan daha ağır geldi açıkçası. benim açımdan tek olumsuz yanı bu diyebilirim.

  12 ağustos 2021 11:13