yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (1)

  1. Ya lanet olsun Allah ikisininde belasını versin diyeceğim ama aynı kişilerle okudum o yüzden ekstra bir seçim yapamıyorum.

  Eğer genel olarak konuşursam evet lise sağlam dostluklar edinmek için daha uygun bir ortam ama Normal şartlarda. Benim gibi erkek lisesinde okuduysanız gerçekten insanın psikolojisinde asla kapanmayacak yaralar açması muhtemel. Her şeye rağmen arkadaşlarım ile görüştüğümüzde üniversite değil, lise anılarımızı konuşuruz. O zamanlar hem nefretimiz, hem sevgimiz daha saf olduğu için işin içinde çıkar olmaksızın daha sağlam ilişkiler kurulabiliyor.

  Ukte:(yazar: notalice)

  ilgili medya:
  1
  18 aralık 2017 01:04 18 aralık 2017 01:06

  2. ne lise ne üniversite orta okul arkadaşlarımın yerini hiçbiri tutmadı, tutmayacak da. lisede kurulan arkadaşlıklar yine daha bir başkaydı da, üniversite için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

  18 aralık 2017 01:20

  3. lisede sadece sevgilisiyle takılan itici ve kavgacı metalci olmamdan kaynaklı olarak sanırım hiç arkadaşım yok. tanıdığım, sevdiğim insanlar var ama hayat onları o kadar farklı yerlere götürdü ki ortak hiçbir paydamız da kalmazmış sanki arkadaş olsak. üniversitede ise çok ama çok güzel insanlar tanıdım, bir kamyon kazık da yedim, insan ilişkilerinde yıldırım hızıyla kalem kırmayı da öğrendim ama gerçekten 'dost' diyebileceğim iki kişi çıktı karşıma. fazlasına gerek var mı? bence yok. oyum üniversiteye.

  18 aralık 2017 01:36 18 aralık 2017 01:42


  4. Benim için de üniversite arkadaşlığı. Lisede insanları çok iyi tanıyamıyorsunuz. Kimsenin karakteri oturmadığından birlikte büyüyorsunuz ve bambaşka biri olsa dahi tahammül etmek zorunda kalıyorsunuz farkında olmadan. Bir sabah uyandığınızda lisede 1 dk.nızı ayrı geçirmediğiniz insanın farklı üniversiteler ve çevreler sebebiyle sizin asla görüşmek istemeyeceğiniz biri olduğunu görüyorsunuz.

  Ama üniversitede herkes aklı başındayken seçimlerini yaptığı için daha sağlam dostluklar kuruluyor. Üniversite daha maceralı ve eğlenceli bir yaş aralığına da denk geldiği için o arkadaşlığı ve arkadaşları hiçbir şeye değişmem.

  18 aralık 2017 01:44

  5. lise arkadaşlığı olmadığı gibi, üniversite arkadaşlığı hiç değildir :(

  18 aralık 2017 01:48

  6. Hiçbiri. Lise arkadaşlarımla hala görüşsem de mezun olduktan sonra koptuk. Eski samimiyet yok. Üniversitedeki arkadaşlarımla da iyiyiz iyi insanlar lisedekilerden daha kalıcı olacaklar gibi ama zaman ne gösterir bilemiyorum. Benim en yakın arkadaşlarım, dostlarım hala ilkokul arkadaşlarım. Since 2004 <3 Çok seviyorum.

  18 aralık 2017 01:49

  7. Yukarıda da bahsedilmiş lise arkadaşlarınızla şu an taban tabana zıt olabiliyorsunuz. Mesela arkadaş grubumuzdan bir kız ileri derecede evlilik meraklısı tam bir pembe gelin evi modunda düşünce tarzımız hiç uyuşmuyor. Üniversitede de çevremde az kişi olmasını istediğimden bir kaç arkadaşım oldu ama kendimi tam anlamıyla samimi hissedemedim çok sevsem de. Orta okul arkadaşlarına +1 beni ekleyin.

  18 aralık 2017 02:13


  8. Üstte de bahsedilmiş. Lise birlikte büyümek demek. En salak ama en saf yıllarını birlikte geçirmek, şu anda tanışsan arkadaş olmayacağın insanları çok sevip aylarca konuşmasan bile telefon açtığında hiç ara vermemişçesine konuşmak demek.

  Üniversite daha farklı. Daha aklı başında. Daha karakterine uygun daha sana benzer ama öte yandan daha yetişkin, toleransı daha az arkadaşlıklar demek. 5 ay konuşmadıysan lise arkadaşına direkt "şu geçen görüştüğümüzde dinlediğin şarkının linkini atsana" derken, üniversite arkadaşına "yaaa nasılsın görüşmeyeli uzun zaman oldu kusura bakma" demek.

  18 aralık 2017 02:32

  9. basligi gorunce arkadasimin olmadigini farkettim su an. ilkokul, ortaokul, lise ve universite. ne bileyim sonra dershane. bir sekilde tanistigim cevremdeki arkadaslarim, hicbiri de "en" degil.

  cok ozverili, durust bir insanimdir ama nedense bana "kiymet bilmezler, nankorler, iyi niyeti suistimal edenler, somurup emenler tuketenler" denk geldi. sonuc olarak arkadas konusunda aradigimi bulamadim. aramadim da gerci. eksiklik hissetmiyorum. genel olarak konustugum 2 3 kisi var ama baska yok. 2 secenek sunulmus ama aileyi secsem olur mu?

  18 aralık 2017 05:57

  10. (yazar: Beyzakocyigit) e denk gelen kıymet bilmeyen nankör vb.. tüm insanları ben de üniversite hayatımda topladım, nasıl oldu bilemiyorum ben son derece ince düşünüp karşımdakine değer verdikçe, arkadaşım dediğim insanlar bir şekilde tepeme çıktı. Ne zaman ki okul bitti not,ödev,sınava hazırlık gibi aşamalar hayatımızdan çıktı onlar da bir bir hayatımdan çıkmaya başladılar. İşte o zaman lisedeki arkadaşlıklarımın daha çıkarsız ve yalansız temiz duygularla kurulmuş olduğunu anladım. Okuduğum üniversiteyi çok sevmeme rağmen hiçbir arkadaşımın yüzünü bile görmek istemem artık, okulun bana kazandırdığı tek şey eşim. Ben çok iyi arkadaşlara denk gelemedim maalesef bu yaştan sonra da böyle bir beklentim kalmadı aileom herkesten önce gelir bende de.

  18 aralık 2017 12:08 18 aralık 2017 12:09