sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (23)
 • medya (1)

1. Ya lanet olsun Allah ikisininde belasını versin diyeceğim ama aynı kişilerle okudum o yüzden ekstra bir seçim yapamıyorum.

Eğer genel olarak konuşursam evet lise sağlam dostluklar edinmek için daha uygun bir ortam ama Normal şartlarda. Benim gibi erkek lisesinde okuduysanız gerçekten insanın psikolojisinde asla kapanmayacak yaralar açması muhtemel. Her şeye rağmen arkadaşlarım ile görüştüğümüzde üniversite değil, lise anılarımızı konuşuruz. O zamanlar hem nefretimiz, hem sevgimiz daha saf olduğu için işin içinde çıkar olmaksızın daha sağlam ilişkiler kurulabiliyor.

Ukte:(yazar: notalice)

ilgili medya:
1
18 aralık 2017 01:04 18 aralık 2017 01:06

2. ne lise ne üniversite orta okul arkadaşlarımın yerini hiçbiri tutmadı, tutmayacak da. lisede kurulan arkadaşlıklar yine daha bir başkaydı da, üniversite için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

18 aralık 2017 01:20

3. lisede sadece sevgilisiyle takılan itici ve kavgacı metalci olmamdan kaynaklı olarak sanırım hiç arkadaşım yok. tanıdığım, sevdiğim insanlar var ama hayat onları o kadar farklı yerlere götürdü ki ortak hiçbir paydamız da kalmazmış sanki arkadaş olsak. üniversitede ise çok ama çok güzel insanlar tanıdım, bir kamyon kazık da yedim, insan ilişkilerinde yıldırım hızıyla kalem kırmayı da öğrendim ama gerçekten 'dost' diyebileceğim iki kişi çıktı karşıma. fazlasına gerek var mı? bence yok. oyum üniversiteye.

18 aralık 2017 01:36 18 aralık 2017 01:42

4. Üniversite arkadaşlığıdır.Birlikte aç kalırsınız, bir sigarayı üç kişi dönersiniz, bambaşka bir şehirde aileden uzakta ayakta durmayı birlikte öğrenirsiniz vs vs. Daha birçok şey sayılabilir. Cebimde ki 1 tlyi bile paylaşmayı üniversitedeki arkadaşlarımla yaşadım, bu yuzden yerleri bende hep ayrı olacak sanırım.

18 aralık 2017 01:37

5. Benim için de üniversite arkadaşlığı. Lisede insanları çok iyi tanıyamıyorsunuz. Kimsenin karakteri oturmadığından birlikte büyüyorsunuz ve bambaşka biri olsa dahi tahammül etmek zorunda kalıyorsunuz farkında olmadan. Bir sabah uyandığınızda lisede 1 dk.nızı ayrı geçirmediğiniz insanın farklı üniversiteler ve çevreler sebebiyle sizin asla görüşmek istemeyeceğiniz biri olduğunu görüyorsunuz.

Ama üniversitede herkes aklı başındayken seçimlerini yaptığı için daha sağlam dostluklar kuruluyor. Üniversite daha maceralı ve eğlenceli bir yaş aralığına da denk geldiği için o arkadaşlığı ve arkadaşları hiçbir şeye değişmem.

18 aralık 2017 01:44

6. lise arkadaşlığı olmadığı gibi, üniversite arkadaşlığı hiç değildir :(

18 aralık 2017 01:48

7. Hiçbiri. Lise arkadaşlarımla hala görüşsem de mezun olduktan sonra koptuk. Eski samimiyet yok. Üniversitedeki arkadaşlarımla da iyiyiz iyi insanlar lisedekilerden daha kalıcı olacaklar gibi ama zaman ne gösterir bilemiyorum. Benim en yakın arkadaşlarım, dostlarım hala ilkokul arkadaşlarım. Since 2004 <3 Çok seviyorum.

18 aralık 2017 01:49

8. lise birlikte büyüdüğün insanlar demek. lisenin ilk yılı bambaşka, sonunda bambaşka insanlardık hepimiz. üniversite böyle olmuyor. herkes büyümüş, kendi çizgilerini çekmiş ve duvarlarını örmüş oluyor. kendinden çok farklı insanları kolay kolay kabullenemiyor kimse üniversitede. ama lise öyle değil. lise samimiyet, lise dostluk, lise can.

18 aralık 2017 02:03 18 aralık 2017 02:04

9. Yukarıda da bahsedilmiş lise arkadaşlarınızla şu an taban tabana zıt olabiliyorsunuz. Mesela arkadaş grubumuzdan bir kız ileri derecede evlilik meraklısı tam bir pembe gelin evi modunda düşünce tarzımız hiç uyuşmuyor. Üniversitede de çevremde az kişi olmasını istediğimden bir kaç arkadaşım oldu ama kendimi tam anlamıyla samimi hissedemedim çok sevsem de. Orta okul arkadaşlarına +1 beni ekleyin.

18 aralık 2017 02:13

10. Üstte de bahsedilmiş. Lise birlikte büyümek demek. En salak ama en saf yıllarını birlikte geçirmek, şu anda tanışsan arkadaş olmayacağın insanları çok sevip aylarca konuşmasan bile telefon açtığında hiç ara vermemişçesine konuşmak demek.

Üniversite daha farklı. Daha aklı başında. Daha karakterine uygun daha sana benzer ama öte yandan daha yetişkin, toleransı daha az arkadaşlıklar demek. 5 ay konuşmadıysan lise arkadaşına direkt "şu geçen görüştüğümüzde dinlediğin şarkının linkini atsana" derken, üniversite arkadaşına "yaaa nasılsın görüşmeyeli uzun zaman oldu kusura bakma" demek.

18 aralık 2017 02:32