yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  aqua, hydrogenated starch hydrolysate, hydrated silica, lauryl glucoside, xantham gum, aroma, citrus aurantium amara flower extract, charcoal powder, bentonite, sodium fluoride, sodium benzoate, stevia rebaudiana extract, limonene

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (23)
  • medya (1)
  2

  1. bir denebunu kutusunda 15ml'lik deneme boyu elime geçen diş macunudur. yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum ve dün bitirdim. öncelikle tadı gerçekten çok garip çünkü bir diş macunundan portakal tadı almayı beklemiyordum, üzerinde "portakallı" yazmasına rağmen. (gizlinot:swh) beyazlatma etkisi olduğu yazıyor üzerinde ama ben öyle bir şey görmedim şahsen. benim için 9 liralık prokudent'ten daha iyi beyazlatmadı dişlerimi. paketi de hiç kullanışlı gelmedi, tüpün ağzını ellerim ıslakken rahatça kavrayıp açamadım. ayrıca çok macun kullanmamama rağmen kapağının kenarlarında ürün birikti ve kapatmayı zorlaştırdı. ambalajın kapağı zaten küçük ve kapakla birbirine oturup uyan kapanan kısmı çok dar ve kısa. bu yüzden ambalajına sinir oldum. bir de macunun sonlarına gelindiğinde tüpten çıkartma zorluğu bu ambalaj için normal bir macuna göre daha erken başlıyor gibi. ambalaja bu kadar giydirdim ama bu markanın olayı geri dönüştürülebilir paketleme ve temiz içerikti sanırım. normal fiyatı 75ml için 40 lira, şu anki bir indirimde 23 liraya kadar düşüyor görünüyor cosmetica'nın sitesinde ama yine de para verip alacağımı sanmıyorum.

  edit. dün eve shop'ta dolaşırken gördüm de, bu markanın diş macunları karton bir paketle satılıyor. diş macunlarının karton paketle satılması gereksiz atık üreten bir işlem değil miydi? çünkü kartonun üzerinde yazan her şeyi macuna da yazabiliriz? hani başka marka yapsa anlarım da "biz veganız, hayvana, çevreye değer veriyoruz, geri dönüştürülmüş malzemelerle paketleme yapıyoruz" diyen bir markanın böyle yapması çok garip geldi bana.

  2 ocak 2020 00:45 10 ocak 2020 14:44

  4

  2. temizlemesini beğendiğim, tat olarak da fena olmamakla birlikte, yani sürekli naneli macun kullanmaktan sıkılmış biri için güzel bir alternatif olduğunu düşündüğüm siyah renkli diş macunu. bende bıraktığı ilk intiba bu yöndeydi. başta çok da bir esprisi yokmuş dedim, yalnız kullandıkça hoşuma gitmeye başladı macun.

  bu arada siyah renkteki macunlardan hoşlanmıyorsanız bu çeşidini denemeyin derim. çünkü aktif kömür tozları içermesi nedeniyle bu tür macunları sevmeyenler var o noktada uyarmak lazım. hatta aktif kömür tozları lekeler üzerinde etkili olur dediği için biraz tereddüt etmedim değil başta diş hassasiyetimi tetikler belki diye. yalnız korktuğum gibi olmadı. hem güzel temizlemesinin yanında ağzımda yoğun bir tat bırakıp rahatsız etmedi hem de hassasiyet yaratmadı. bir de içinde portakal çiçeği olunca acı bir tat verir sanmıştım, ama bence güzel dengelenmiş. tat olarak da öyle rahatsız edici bir acılık yok.

  lekeler konusunda şimdilik öyle tamamen lekelerimi temizledi bembeyaz oldu dişlerim diyemem, ama genel olarak lekeler konusunda etkili olduğunu söyleyebilirim. 1 aya yakındır kullanıyorum bu macunu, beyazlık konusunda başka ürünler de kullandığım için tek başına etkili olmasa da, genel anlamda lekeleri giderip, beyazlatma konusunda yardımcı bir macun. öyle beyazlatma etkisiyle öne çıkan macunlar gibi üç ton falan dişlerinizin rengini açar gibi iddialı bir şey diyemem, ama dişlerinizin durumuna göre yarım tonla, en fazla bir tona kadar açar muhtemelen. beyazlatma konusunda çok iddialı değil bence.

  onun dışında içerik olarak da hoşuma gitmişti, aslında içeriğiyle dikkatimi çekti desem daha doğru. sls, renklendirici ve yapay tatlandırıcı yok bu macunda. bu açıdan beğendim. ambalajının geri dönüştürülebilir oluşu da kesinlikle çok güzel bir şey. artık bu tip şeyler eskisinden çok daha önemli bir hal arz etmeye başladı çünkü. ürünü ambalajından çıkarma açısından çok zorluk yaşamadım, ama daha pratik olabilir miydi dersek bence olabilirdi. çünkü biraz sert bir ambalaja sahip.

  bu macuna dair en önemli şeylerden biri de vegan ürün olması ve hayvanlar üzerinde test edilmeyiş oluşu. 75 ml'lik ambalaja sahip bir macununun indirimsiz 40 lira olması pahalı olsa da, indirimlerde 25 lira civarına düşmesi denemek için bence güzel bir fırsat.

  ilgili medya:
  1
  2 ocak 2020 14:24

  3. Denebunu kutusu sayesinde tanıştığım kömür tozu içeren portakallı diş macunu. İlk kullanmaya başladığımda eyvah lavabo simsiyah olacak diye çekinmiştim ama ağızda köpürürken rengi siyahtan griye dönüyor. Çok yoğun bi ferahlık ve temizlik hissi verdiğini söylemem. Kokusu da çocukken içtiğimiz portakallı öksürük şuruplarını anımsatıyor.

  2 ocak 2020 19:40


  5

  4. Dene bunu kutumla 15 ml. Ürün elime ulaştı. 3 kez kullandım. Beyazlatıcı etkisini göremedim ama portakallı olması ağzımda ferahlık hissi yarattı. Ayrıca vegan olması da takdire değer. Siyah renkte olması da çok havalı geldi. Genel olarak beğendim indirim zamanı alınabilir değişiklik için.

  5 ocak 2020 02:31

  4

  5. Tanım: Aktif kömür tozu ve portakal çiçeği özü içeren formülü ile ferah bir his bırakarak dişinizdeki lekeleri gidermeye ve beyazlatmaya yardımcı olan diş macunu.

  Nane aroması sevmeyenler için iyi bir alternatif olarak düşünüyorum, baskın olarak portakal tadı alıyorsunuz ki bu özelliğiyle diğer diş macunlarından ayrılıyor. Kullandıktan sonra aroması kısa bir süre daha ağzınızda kalmaya devam ediyor.

  Diş lekelerini giderme ve beyazlatma vaatlerinde bulunmuş ve bu vaatleri fırçalamadan hemen sonra görebiliyorsunuz. Yaklaşık 1-2 saat sonra o parlaklık gidiyor ve lekeler tekrar görünür hale geliyor (gizlinot: ben çay/kahve içmeyi seven bir insan olduğum için etkisi kısa sürüyor olabilir, belirtmek istedim.). Az bir miktar yeterli temizlik hissi sağlamadığı için normalde kullanmam gereken miktarın 2 katını kullandım, bu da ürünün hızlı tükenmesine neden oldu, bereketli olarak adlandıramayacağım.

  Ürünün kapağı çok kullanışsız ve küçük, tutma zorluğu yaşadım, özellikle ellerim ıslakken.

  Ürün içerik açısından vegan, tüpün geri dönüştürülebilir ve kutusunun geri dönüştürülmüş kartondan oluşmasıyla beğenimi kazandı. Yalnız, ürünün performansı şu anki liste fiyatının (gizlinot: 40 tl) altında ve bu fiyata çok daha etkili temizlik sağlayan muadilleri mevcut. İndirimdeyken alıp denenebilir. Daha sonra diğer versiyonlarını deneyebilirim.

  5 ocak 2020 13:22

  3

  6. Dişlerimi fırçalarken az da olsa portakal çiçeği tadını alıyorum. Nane aroması kadar ferahlık vermiyor. Anlık da olsa biraz dişleri beyazlatıyor. Bir süre sonra etkisi kayboluyor. içerisinde tanecikleri yok.Kömür tozu içerdiği için siyah. Diğer macunlara oranla daha çok kullandım ürün kısa sürede bitti. Tekrar tercih edeceğim bir diş macunu değil.

  5 ocak 2020 13:28

  3

  7. ben bu ürünle denebunu sayesinde tanışmıştım. tabii içeriğinde florür bulundurduğu için acaba hiç denemesem mi dedim ama deneyip yorum yapmak için kullandım. öncelikle ağızda hoş bir his kalıyor bazıları hassas olduğu için bu kısmı özellikle söylüyorum mide bulandırmıyor. beyazlattığı kısma gelirsek bu konuda çok bir etkisini göremedim belki hafif bir etkisi var o da geçici. tabii benim için en büyük etken florür bulundurması. bir kaç yıldır florür bulunduran diş macunu kullanmıyorum. bunu sorun etmiyorsanız deneyebilirsiniz.

  5 ocak 2020 22:22


  2

  8. denebunu kutusuyla deneme fırsatı bulduğum ürün. Tadı benim kesinlikle hoşuma gitmedi. Sanırım portakal aromalı şeyleri pek sevmediğimden olsa gerek. O mentol tadı ve havası diş macunlarında benim daha sevdiğim şey. Diğer kömürlü diş macunlarına göre bence leke bırakma açısından daha iyi. Fakat bu markanın denildiği gibi vegan ürün olması, zararlı kimyasallar açısından iyi olması gibi özelliklerini sevsem de bu tadı ve kömürlü oluşunu sevmedim.

  6 ocak 2020 14:22

  1

  9. Ünileverin bünyesinde yeni çıkan markanın diş macunu. Denebunu sayesinde 15 mllik boyunu deneyebildim. Tatlı bir tüp tasarımı olsa da maalesef macunla ilgili beğendiğim tek şey tasarımı oldu diyebilirim. 

  Öncelikle o portakal tadı inanılmaz kötü bildiğiniz bozuk portakal tadı bırakıyor ağızda. Dişimi fırçaladıktan sonra başka macunla tekrar fırçalama hissi yaratacak kadar kötü. Tadı kişiden kişiye değişebilir belki ama temizleme konusunda da başarısız. Dişlerimin temizlendiğini hissetmiyorum. düzenli kullanıp önyargısız olmak istedim ancak dişlerimin şu bir haftada sarardığını söyleyebilirim. Daha fazla kullanmaya dayanamayıp splat diş macunuma geri döneceğim. Kullandığım en kötü diş macunlarından diyebilirim fiyatı da çok yüksekmiş performansına gore. Tavsiye etmiyorum süslüler

  11 ocak 2020 17:19

  5

  10. Ben de denebunu sayesinde 15 ml'lik boyunu deneyenlerdenim.Ben ürünü beğendim,beğendiğim için büyük boyunu da aldım.Portakal tadını seviyorsanız ve diş macununda farklı arayışlar içerisindeyseniz deneyebilirsiniz.Verdiği ferahlık hissini de  beğendim,benim için yeterliydi.Ürünün vegan ve cruelty free oluşu da hoşuma gitti.Diğer çeşitlerini de denemeyi düşünüyorum fakat önce doyasıya bu çeşidi kullanmak istedim.Şimdilik bir diş hassasiyeti yaratmadı,olumsuz bir durum yaşarsam editlerimm.

  16 ocak 2020 03:01