aft

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • medya (0)

1. çok acı veren, su içmeyi bile işkence haline getiren ağızdaki yara..

kesin tedavisi bilinmemekle beraber, denediğim kullandığım sonuç aldığım, oralmedic 3 aplikatörlü aft solüsyonu kullanılabilir, öneririm.

4 nisan 2014 14:30

2. Diş fırçalamayı zulüm haline getiren ağız içinde çıkan yara. Dil üzerinde çıkarsa yemek yemek bile işkencedir.

4 nisan 2014 16:37

3. bende fazlasıyla çıkan. gece yatarken hiçbirşey yok sabah bir uyanıyorum ki dilim ağzım bir garip. ilerleyen zamanlarda da hafif sarhoş hallerim var. olduğum yerde kayık gibi sallanıyorum. dedim bir doktora gideyim. ben kansızlık sebebiyle oluyor sanıyordum. maaşallah kan var. adet olduğum halde verdiğim kana rağmen ayaktayım. meğer b12 azalmış. şimdi vitamin alıyorum. ilk gün mal gibi uyku verdi. şimdi uyuyamıyorum. acaip rüyalar. bitmiyorlar. ben hiç rüya görmezdim. gördüğüm rüyayı da gece yastığa kafamı koyduğumda hatırlardım. yastıkla benim aramda gibi birşeydi. vitamine bak ya...

5 nisan 2014 01:21 ed.7 nisan 2014 14:27

4. Bir anneanne tavsiyesi olarak "karadut" yemek aftlara çare oluyor ilginç şekilde. Her aft sorunum olduğunda anneannemin kapısına gidiyorum, buzluğunda kesinlikle biraz karadut saklamış oluyor ağız problemleri için. Ne derece güvenilir bilemiyorum tabi ama ailece işe yaradığını düşünüyoruz, biraz da fazla yakıyor aslında. (gizlinot: kocakarı ilacı derdim normalde ama anneannem başka o hep genç hep tatlı kimin anneannesi değil ki tontonlar :) )

6 nisan 2014 01:41


5. terör örgütü ismi gibi ya. tıp herşey çare buluyor da bu isimlere de bir çare. ya çok uzun oluyorlar ya da bir sürü sessiz harfi yan yana getirip insanı zora sokuyorlar. sonra bunları söyleyip hava atmak da neyin nesi.

6 nisan 2014 17:39

6. ciddiye alınması gereken bir durumdur. 6 aydır iyileşmeyen ve rengi beyazlaşan bir aft ile skuamöz hücreli dil kanseri teşhisi almış, ve erken teşhis sayesinde radyoterapi ve kemotarepi görmeden atlatmış biri olarak uyarıyorum. 15 gün içinde geçmezse iyi bir kulak burun boğaz uzmanına gözüküp, lenf bezlerinizi hem el ile hem ultrason ile taratın. Aman ha!!

7 nisan 2014 08:53 7 nisan 2014 08:54

7. verdiği sızıdan garip bir şekilde zevk aldığım(gizlinot: manyak mıyım neyim), hatta zaman zaman tuz filan bastığım (gizlinot: evde denemeyiniz) ağız içimde sürekli çıkan saçma şey. isminin aft olduğunu da henüz öğrendim.

18 ağustos 2014 20:29

8. son 2 gündür çekiyorum. tuzlu su ile gargara yapıyrum. vitamin de kullanıyorum ama yne çıkyor. bu sıcakta vitamin bile enerji vermiyor. sanki sadece kabondioksit alıp veriyorum.

18 ağustos 2014 20:46

9. kesin çözümü var, kullanınca ağrı anında yok oluyor, fakat çok acıtıyor.

eczaneden (gbkz: oralmedic) alıp kullanın, kulak pamuğu içinde aftı yakıp, yok eden bir sıvı var.

diğer bir çözüm ise (gbkz: kenacort a)...

bu gıcık sorunun bildiğim çözümleri bu kadar..

18 ağustos 2014 20:57

10. Regl öncesi, stresli bir zamanda veya vücut direncinin düştüğü zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Sık sık tekrar etmesi bağışıklık sistemi ile ilgili bir hastalığın habercisi olabilir. Ek olarak "sls" (sodyum Rauryl sulhate) maddesini içeren diş macunları da zaman zaman neden olabilmekte. Önlemenin yolu; kendimize iyi bakmak, vücudu güçlü tutacak şekilde beslenmek, "sls" maddesini en az miktarda içeren diş macununu kullanmak şeklinde olabilir.

18 ağustos 2014 21:05