yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. Tane tane sarı elipsimsi gevrek parçalarının üzerine tercihen süt konarak tüketilen, Amerikalıların kahvaltı niyetine tükettiği yiyecektir.Zaman içerisinde tahıl gevreği,pirinç gevreği vs. birçok çeşidi çıkması ile birlikte genel ismi kahvaltılık gevreği olarak anılmaktadır.

  bir türk kahvaltısının yanına yaklaşamasa da yazın sıcaktan bunalanlar ve/veya çabucak kahvaltı yapmak isteyenler için ilaç niyetinde olup, soğuk sütle tüketilmesi tavsiye edilir.

  bunun yanında mısır gevreği tavuk, kurabiye tariflerine de girerek ortaya çıkan yiyeceklerde kıtırlık,kıyır kıyırlık sağlamaktadır.

  ukte sahibi : (yazar: minyonlarin sevgilisi)

  24 şubat 2017 10:59

  2. Ben şahsen sevmiyorum kalorisinin yüksek olduğunu düşünüyorum. Bir türk kahvaltisini yapar peynirimden zeytinimden hem vitaminimi hem enerjimi alırım

  24 şubat 2017 11:22

  3. Çocukluğumdan kalan kahvaltı alışkanlığım.Kendisiyle duygusal boyutlarda bir ilişkimiz olduğu doğrudur.

  Bunun sadesini cips gibi yemeyi de çok severim.Çocukken Kellogg'sun ballı buğdaylı mısır gevreği benim favorimdi.Ama uzun zamandır öylesi üretilmiyor.Ayrıca Ülker'le ortak ürettikleri mısır gevreklerini sevemedim bir türlü.

  24 şubat 2017 12:36


  4. Bana bir çoğu çok tatlı geldiği için tüketemiyordum ama bimde satılan sarı paketli olanı bu konuda çok güzel. Ne tatlı ne tuzlu. Fiyatı da oldukça uygun. Ben iki şekilde yemeyi seviyorum. Birisi içine elma soyup minik minik doğrayıp, süt ve tarçınla beraber yemek. Diğeri de yumuşak gün kurusu kayısı,yoğurt ve tarçınla yemek.

  24 şubat 2017 12:40

  5. ennn sevdiğim ballı halka olan. benim için kahvaltının yerini asla tutamıyor çünkü 3 kase yesem anca doyarım herhalde. o yüzden ara öğünüm oluyor anca.

  bir şeylerle karıştırıp yemek için sade mısır gevreği kullanıyorum bimde satılan. çilek ve muz çok yakışıyor. canım tatlı çekiyorsa fıstık ezmesi ya da damla çikolata atıyorum içine. fındık veya ceviz parçaları ve kuru meyveler de çok yakışıyor. allahım her türlü ayrı güzel ya...

  yoğurtla yiyeceksem yeşil veya kırmızı elma ile yoğurdu robotta çekiyorum onun üzerine mısır gevreği ekliyorum. özellikle yeşil elmanın verdiği o hafif mayhoş tat soğuk yoğurtla birleşince o kadar ferahlatıyor ki yazın mmmmh.

  24 şubat 2017 12:58

  6. Tanım: kahvaltılık olarak piyasaya sürülen, kilo vermek ve fit kalmak gibi vaatlerde bulunulan yulaflı, pirinç patlaklı vb. olarak üretilen kısmen zenginleştirilmiş tahıl ürünleri.

  İçeriğindeki şeker miktarı, bazı markalarda bulunan fruktoz şurubu sağlıklı olarak lanse edilmelerine rağmen sağlıklı olmadığını kanıtlıyor. Diyetisyen olarak diyebilirim ki kaloriden çok besin içeriğine dikkat etmemiz gerekiyor. Yulaf varken tercih edilmemesi gerekendir.

  24 şubat 2017 14:11

  7. kendimce boykot ettiğim ve tüketmemeye çalıştığım besin.

  john harvey kellogg 19. yüzyıl sonunda üretmeye başladığı mısır gevreğini "kahvaltı günün en önemli besinidir." sloganıyla pazarlıyor. günümüze kadar kellogg markası birçok araştırmaya finansman sağlayarak, halkı korkutarak, reklamlar ile algı değiştirmeye çalışarak başarılı oldu. "kahvaltı yapmazsan ölürsün, kayınçonun bacağını keserler, kaynatan kanser olur" sanrısı bu kahvaltılık gevrek ile ortaya çıktı. kimse de kalkıp "insan ırkı binlerce yıl kahvaltı yapmadan, gerekirse saatlerce ya da günlerce aç durarak günümüze gelmiş, hayırdır?" dememiş.

  kahvaltı (gizlinot: breakfast, 'break' ve 'fast', insanların uzun süre sonra yediği, orucunu bozduğu öğün) yapana kadar vücuda saatlerce besin girmediği için vücut zaten kendi kendine bir miktar kan şekerini yükseltiyor bu açlık durumu ile mücadele için. bunun üzerine kalkıldığında ilk iş tamamen karbonhidrat ve şekerden oluşan bu gevrek yenirse kan şekeri roket gibi yükseliyor. aynı şekilde hızla iniyor ve siz tekrar acıkıyorsunuz. bunu her gün tekrar edelim, tebrikler insülin direnci ve tip 2 diyabet el sallıyor.

  bir de mısır yüzünden çok sıkıntılar geldi küçük işletme&çiftliklerin başına, büyük şirketler bazen para bazen de baskı ile amerika'da neredeyse sadece mısır ekilmesine neden oldular topraklarda. genel olarak gıcık olduğum bir bitki.(gizlinot: swh)

  1 nisan 2017 13:23


  8. ben seviyorum, her çeşidini de yiyorum, kalorisi yüksek olabilir ama hayır diyemiyorum, özellikle nesfit tarzı olanlar en çok sevdiğim. kuru ya da sütle tüketiyorum. kahvaltı hazırlamaya üşendiğim zamanlarda da iyi gidiyor ya da acelem varsa

  2 nisan 2017 09:19

  9. Kesinlikle Nestle Cheerios ballı tahıl gevreği (İçerisinde bulunan pirinç, mısır, buğdayla ilgili olarak her ne kadar iyi şeyler duymasam da :( ). Doğasına aykırı olarak ben kuru olarak yemeyi daha çok seviyorum. Hatta bir seferinde sütle yemeyi deneyip içimin bayılmışlığı bile vardır.

  2 nisan 2017 13:52