yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (6)
  • medya (1)

  1. kuru ciltler için pek uygun olmayan (illa kullanacağım derseniz cildinizi iyi nemlendirin), cilt rengine uyum sağlayan fondöten. kapatıcılığı ve kalıcılığı iyidir. (gbkz: mac studio fix fluid fondöten)' göre daha az kalıpsı durur.

  17 haziran 2014 12:56 10 eylül 2014 10:46

  2. karmadan yağlıya dönük cildimde kullandığım, kapatıcılığı benim için günlük kullanıma hatta düğüne bayrama dahi yeterli olan güzel duruşlu fondöten AMA öyle bir kokusu var ki buram buram kimyasal kokuyor ( normalde koku hassasiyetim yoktur lush ürünlerinin kokusu bile beni rahatsız etmezdi)

  bu ürünü bir daha almam o fiyata kesinlikle daha iyileri var.

  16 ekim 2014 11:13 19 ekim 2014 15:51

  3. geçtiğimiz hafta aldığım fondöten. 1 hafta boyunca neredeyse her gün kullandım ve oldukça memnun kaldım. studio fix fluid fondötenden daha doğal, kalıp gibi durmayan bir fondöten ve yağlı-karma ciltlere daha uygun. mac'te ki alışılmış nc nw numaralandırma şekli yerine numaraları 1 - 1,5 - 2 - 3 ... şeklinde gidiyor. nc ya da nw olmanız hiç farketmez, cilt renginize uygun bi ton seçmek bu fondötende yeterli olmaktaymış. nc25 ten rengime 1,5 rengini uygun gördü taurus mac'te ki mua. umarım studio fix fluid gibi sivilce vb. sorunlarla beni uğraştırmaz.

  4 şubat 2015 00:51 4 şubat 2015 00:57


  4. Mac den sevdiğim tek fondoten. Çok kuru ağır bir yapısı yok. Duruşu doğal. Mac de ki diğer ffondotenler gibi alt tona göre ayarlanmamış. Renk skalası 1 1,5 2 diye ilerliyor.

  4 şubat 2015 10:22

  5. bu fondöten ara ton ve alt tonları ortadan kaldırdığını vadeden bir fondöten. yani cilt alt tonunuz nolursa olsun kullanabilirsiniz. ya da bu fondötenin 3 rengi ile 4 rengi yüzünüzde çok farklı durmayacaktır gibi.

  lakin öyle değil.

  internetten sipariş verdim. tonlar arasında çok fark olmayacağını göz önünde bulundurarak, hiç denemeden satın alma cesaretini gösterdim.(gizlinot: pişmanım hakim bey ) 1.5 nolu rengini tercih ettim. ama vadettiği gibi cildimle hemen bütünleşmedi. çok ince bir kat uyguladığım halde yine de oldukça koyu geliyor. ilk defa boynumla fark yaratan bir ten ürününe sahip olmuş oldum:/ ama 1 1.5 saat kadar sonra o fark kayboluyor.

  hatta 2 nolu rengi alacaktım. sebi bebi ile ten renklerimizi birbirine yakın sanıyordum. o da 2 rengini kullanıyormuş. iyi ki 2 rengini almamışım.

  ayrıca yüzümde oldukça sarı durdu ki ben kendim sarı alt tonlu bir insanım.

  beğendiğim taraflarına gelince;

  kullandığım tüm bb krem ve türevlerine kıyasla hafif yapılı. ten rengi uyuşmazlığını saymazsak oldukça doğal duruyor.

  yüzümde hiç ağırlık hissetmedim. ve ilk defa bir ten ürünü çenemde parlama yapmadı. saatlerce yüzümde kalabiliyor. oksitlenme de yaşamadım.

  yani mac mağazasına bizzat gidip, en uygun renk, deneyerek satın alındığı takdirde gerçekten güzel bir fondöten.

  17 şubat 2015 19:40

  6. Mac'in doğal duran nadir fondötenlerinden, uzun süre kullanıp başlığı görünce yeniden aklıma gelen fondöten. Yazın rahatlıkla kullanılabilecek bir fondöten.

  14 mart 2015 23:04

  7. başıma bir şey gelmeyecekse hiç sevmediğim fondöten. bir süre önce mac alışverişi sırasında mua tester kabına 1.5 numarasından koymuştu. bildiğin turuncu bu arkadaş, ya da benim yüzümde öyle durdu bilemeyeceğim. üstüne üstlük kimyasal/parfüm karışımı garip bir kokusu var. ben beğenmedim, duruşu da ahım şahım gelmedi süslüler.

  15 mart 2015 12:37


  8. saydam pigmentli olduğu için midir ciltle çok güzel bir uyum sağlayan, mac'in diğer fondotenleri gibi çok fazla tonu bulunmayan, net, güzel, ancak kuru ciltliyseniz suratınızı mahvedecek bir fondoten.

  Kuru ciltliyim ama illa ki mac kullanacagım diyorsanız (bkz: mac studio sculpt fondöten )

  29 ağustos 2015 15:37

  9. Uzun sure 1.0 numarasini kullandim. Gercekten puruzsuz mat harika duruyor ama o donem baya yagliydi cildim. Hatta yapi olarak mac prolongwear kapatici ile benziyor epey bence.

  Kisaca yagli ciltler icin super dogal bir fondoten.

  21 şubat 2016 03:14

  10. macten aldığım ilk fondötendir kendisi.. liseye gidiyordum yazın bronz halimle macteki ablanın tavsiyesiyle 5.0 numarasını aldım (gizlinot: yuhlamayın ama esmerim ve bronzdum) daha sonra rengim açılınca 5.0 inanılmaz turuncu gelmeye başladı ama yapısından kapatıcılığından çok memnundum izleri lekeleri güzel kapatıyor.. daha sonra bir açığını almaya gittiğimde kız 3.0 önerse de ben 4.0 aldım (gizlinot: çok biliyon ya pinkerbelly) amma velakin bu renkte anlamıyorum bazen koyu geliyor bazen tam. (gizlinot: afferim banaa). neyse işte bu da bitsin bu sefer 3.0 ı alıcam söz.. he şunu da söylemek isterim ama bu zamana kadar çok fondöten kullandım; guerlain, clinique, lancome, benefit, dior..benim için matchmaster tektir ve en güzelidir..

  11 nisan 2016 22:31 11 nisan 2016 22:32