girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (161)
  • medya (3)

1. Şüphesiz ki göze eyeliner çekme adımı. Tek bir nefes alma hareketi ile bozulan çizgiyi, bir tık daha kalınlaştırayım da düzelsin derken bir anda kendinizi panda olarak bulursunuz. Meselenin kötü tarafı ise o gün ise geç kalmışsınızdır ve günü böyle geçirirsiniz.

22 şubat 2016 02:29

2. Maskara uygulamak. çünkü Çok dikkatli sürmek gerekiyor ve ne kadar dikkatli sürmeye çalışırsam çalışayım mutlaka etrafa bulaşıyor. İşin yoksa bir de o bulaşanları temizle üzerine tekrar concealer geç

22 şubat 2016 02:39

3. Komple göz makyajı diyerek cevap verebileceğim sorudur.(gizlinot: sanki bunu başka bir başlıkta daha yazmıştım ama hangisinde?)

far kullanacaksam önce far bazı(gizlinot: kullanmazsam çok çabuk birikme yapıyor), sonra pudra ya da ten rengi far, sonra asıl kullanmak istediğim far(lar), kalem/siyah farla eyeliner, kıvırıcı, maskara... neden bilmiyorum ama çok üşeniyorum bütün bunlara, zul geliyor. Bu yüzden sadece tek kat maskarayla yetindiğim de oluyor ama göz makyajı bu, uzun vadede vazgeçilmiyor çünkü ölü balık görünümünden manalı bakışlara sadece onun sayesinde ulaşabiliyoruz.(gizlinot: swh)

Bir de bazen kontür (pudra ürünle bile olsa) zor geliyor ama toparlak yüzlüyüm(gizlinot: swh), mutlaka yapıyorum istemeye istemeye.

(Gizlinot: ne kaldı demeyin. fondöteen, pudraa, allıkk, ruj, oho... (:)

22 şubat 2016 02:53


4. Kapatıcıyı, göz kalemini, ruju sırasıyla parmağımla dağıttığım için makyajın sonunda temiz parmak kalmıyo. Kapatıcının göz altımda çizgi çizgi olduğunu görürsem hangi elimle düzelteceğimi şaşırıyorum.

Bi de kırık kapaklı makyaj malzemelerimi açıp kapatmayı hiç sevmiyorum :( ( wet n wild far, body shop honey bronzer. Bunları gördükçe the balm instant swiss dot allığın tasarım harikalığına şükrediyorum)

22 şubat 2016 02:55

5. Kesinlikle eyeliner adımı. O stres başka neyde var acaba. Altına yaptığım makyajı ya mahvedersem diye düşünmekten en sonunda eyeliner çekmemeye karar verilir. O derece.

22 şubat 2016 03:33

6. eyeliner sürerken, sürdüğüm eyelinerin eyelinerlikten çıkıp fara dönüşmesidir. (gizlinot: yetenek farklı şey azizim, bende yok maalesef)

22 şubat 2016 09:57

7. Cildi makyaja hazırlama evresi, kremi sür emilmesini bekle olayı. Onun haricinde zaten makyajı ihtiyacım olduğu için değil sevdiğim için yapıyorum, o nedenle sevmediğim bir adım yok, atladığım adımlar var .

22 şubat 2016 10:17


8. En sevmediğim eyeliner çekmek derdim ama çekemediğim için bu adım makyaj yapma aşamalarımda yok :D

Bunun haricinde rimel sürmek hergün 6-8 dakikamı alıyor :/ kışın normal rimel sürersem soğuktan hep akam göz yaşım yüzünden bütün maskara göz altıma iniyor onun için kış aylarında waterproof kullanıyorum ve ben her gün göz kapağımın dibine bulaştırıyorum bu waterprooflarda kuru pamuklu çubukla çıkmıyor. göz makyajı temizleyicisini pamuğa dküp silip rimelin kurumasını bekliyorum halaaa vaktim kalmışsa göz kapağıma ondan sonra far uyguluyorum :/

22 şubat 2016 10:37

9. ben eyeliner sürerken eğleniyorum böyle git gide türü tükenmiş pandalara dönmek ve o aşamalar aman tanrım çok eğlenceli !

ben kapatıcı sürerken fenalık geçiriyorum bence en zoru o ;

kapatıcıyı sür

süngeri nemle

pıt pıt pıt dağıt

pıt pıt pıt

bitmek bilmeyen pıt pıt darbeleriyle en ince çizgilere dolmamış görüntüsü vermeye çalış

kabus gibi !

22 şubat 2016 10:39 22 şubat 2016 10:39

10. toniğin kurumasını nemlendiricinin emilmesini bekleme aşaması :(

bir de belki maskara sürmek. aslında maskara sürmeyi seviyorum ama bulaştırmadan sürücem diye uğraşırsam daral geliyor..

22 şubat 2016 10:56