yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (1)

  1. Tanım; İnstagram ünlüsü güzel bir minik kız. 

  Keşfette karşıma çıktı malesef. Daha önce sadece oyuncu vs zannettim bu çekimleri o sebeple dikkatli bakmamıştım. Bugün farkettim ki annesi küçük bir kadın gibi süsleyip boy boy fotoğraflarını yayınlıyor. Bu artık instamom olmak falan değil bu düpedüz çocuk istismarı. Kendi influencer olabilecek bir meziyete sahip olamadığı için annesi sırf güzelliği için küçücük kızını kullanıyor.  Pedofilinin bu kadar yaygın olduğu dönemde çocuk kadın gibi kullanılmayı asla haketmiyor minik. Ailesine bir an önce akıl sağlığı diliyorum

  7 ocak 2021 02:05

  2. Bu küçük kızın ebeveynleri tarafından istismar edildiğinin neden kimse farkında değil ? Neden bu kimseyi rahatsız etmiyor diye düşünüp ekşiye bir entry girmiştim bu konuyla ilgili. Bebeğini, çocuğu kullanan influencer tayfa en tehlikelisi. Para için ün için yapamayacakları yok demek evlatlarını bile bu yolda bir basamak olarak kullanabildiklerine göre . Gerçek sosyal devlet ülkesinin geleceği çocukların fiziki ve psikolojik sağlığını da düşünmeli ve bu konuya bir düzenleme getirmelidir . Faşistçe fikirlerim yok yanlış anlaşılmasın ama iradesi olgunlaşana kadar çocuğa bireyselliğine ve mahremiyetine tüm yetişkinler sahip çıkmalı ve korumalı . Bir sürü instamom yapıyor bunu , artık midem bulanıyor gördükçe . Buna benzer bir mesajı bir da sevgili maya’nın bir gönderisi altına yazmıştım , çok önemsediğim bir konu olduğunu ifade ederek . Annesi haftasına ünlü bir klinik psikolog reklamı ve etiketi eşliğinde çocuğum göz önünde büyüyor onun psikolojisi bir bik diyerek reklamlı bir post paylaşmıştı kızının “psikologla” fotoğrafını . Rezillik kere rezillik , o psikoloğa da o ebeveynlere de . 

  Tanım : ayağına taş değmesin çok tatlı ve çok güzel bir minik kız , umarım güzel bir hayatı olur ama o ebeveynlerle zor be .

  7 ocak 2021 15:58

  3. gerçekten çok tatlı ve çok güzel bir "çocuk." ama ailesi tarafından o kadar çok istismar ediliyor ki. hem de en kötü şekilde. para için ün için annesi resmen kızını kullanıyor. daha beş yaşında bu çocuk ama kendisinin bir videosunu gördüm videoda "rujum taşmış napcam" diyordu annesine. profildeki fotoğrafların korkunçluğuna bakın ya. 5 yaşındaki çocuğu influencer yapmışlar resmen. leopar nedir o maşa nedir 23 yaşında ben o maşayı yapmıyorum 10 yaş büyük gösterir diye?? çocuk değil 25-30 yaşında kadın gibi giydiriyorlar. bırakın çocuklarınız çocukluğunu yaşasın. çocuğun instagram hesabındaki fotoğraflarının birçoğunda makyajlı olduğunu fark ettim. hatırlıyorum da beşinci sınıfta gözüme kalem çekmek istiyordum da annem izin vermiyordu. iyi ki de vermemiş. iyi ki cildimi küçükken yormamışım iyi ki çocukluğumu yaşamışım. beş yaşındaki çocuğun profilinde blazer ceketli saçları maşalı fotoğrafları var??? ilk blazer ceketimi 19 yaşımda giymiştim ve arkadaşlarım arasında "araştırma görevlisi gibi olmuşsun" diye dalga muhabbeti geçmişti. çocukken hepimiz büyük  kadın gibi giyinmeye özeniriz belki, durum böyle olsa hiçbir sıkıntı yok. ama burada sorun annesinin kızını gerçekte çok kadınsı giydiriyor. kız bu kıyafetleri giymek istemediğinde eminim onu "çok güzel olacaksın" diye diye ikna ediyordur. küçücük çocuk bu yaşta güzellik algısına ve kalıplarına kapılıp gidiyor ne diyeyim. yazık vallahi para uğruna çocuğunuzu ne hallere sokuyorsunuz gözünüz ne dönmüş diyebiliyorum sadece.

  edit: bahsi geçen video (link: https://twitter.com/thelimilf/status/1413972118350467073?s=19 link) küçücük çocuğun derdi rujun taşması, rujun renginin güzelliği veya dudakların kuruması olmamalı.

  ilgili medya:
  1
  18 temmuz 2021 22:32 18 temmuz 2021 23:15


  4. Çok şükür birilerinin daha dikkatini çekmiş bu durum. Sadece bana tuhaf geliyor sanıyordum. Çocuk biblo gibi çocuk lafım yok ama kendi karalarını kendi alabilecek yaşa gelmeden onu bu dünyanın içine atmak nedir allah aşkına. Bu instamomlık falan değil bu direk dümdüz çocuğu görsel olarak kullanmak. Midem bulanıyor baktıkça. Nasıl bu dünyanın sahte olduğunu, bomboş olduğunu göremiyor ebeveynleri. Para kazanıp ona iyi bir gelecek sağlamak istiyorlar belki ama para psikolojiden daha önemli değil diye düşünüyorum. Umarım birileri buna dur der 

  18 temmuz 2021 22:51

  5. İnstagramda dolaşırken görüp ay ne güzel çocukmuş diye bakarak olmuştum. Tüm o süslü fotoğraflar bir yana, yenmiş tırnakları çok tadımı kaçırdı stres, baskı geldi aklıma hemen. Ne tür bir sebeple olduğunu bilemeyiz elbette. Umarım çook mutlu bir çocuktur.

  18 temmuz 2021 23:32

  6. Genç kız gibi süslendirilip pozlar verdirilip güzel güzel fotograflari paylasilan 'çocuk'. Bi tek bana mi rahatsızlık veriyor bu durum bilemiyorum akla mantığa yatmayan şeyler var.

  Leopar desenli maşalı saçlı fotoğrafı bana da çok garip gelen.

  19 temmuz 2021 00:26 19 temmuz 2021 00:27

  7. Yine biri instamomlık adı altında çocuğunun sırtından yoluna bakma derdinde olarak istismara sebep oluyor dedirten... Yazık.

  19 temmuz 2021 01:09


  8. Ailesi tarafından çocukluğu elinden alınmış çocuk. Giyim, makyaj hepsi korkunç. Her şeyi geçtim çocuğun verdiği pozlara, bakışlara bakınca inanılmaz rahatsız oluyorum. Ebeveyn olmak bu değil yazıklar olsun. Bunları takip edip beğenenlere de yazıklar olsun korkunçsunuz.

  19 temmuz 2021 10:56

  9. çok güzel bir kız çocuğu yalnız yıllardır annesi paylaşıyor fotograflarini yeni degil, çoğu zaman da makyaj veya uygulama kullanılıyor fotoğraflarında zaten bu sayede de ünlü bir dizide rol aldı bence bahtı açık olsun bu yaşlarda küçük kız çocukları makyaja ilgi de duyabiliyor bulunduğu ortamlardan dolayı bu daha da artacaktır ortalama bir türk kız çocuğu hayatının 10-12 senesini ileride iyi bir kariyer istiyorsa ve ailesinin ona daha özel bir eğitim alacak maddi gücü yoksa kafasını test kitaplarından ayırmadan geçirmek zorunda maalesef varsın mayacik da oyunculuk yolunu seçsin mutlu oldugu sevdiği şeyi yapsın ki umarım öyledir :) 

  19 temmuz 2021 15:54 19 temmuz 2021 15:55

  10. Çok tatlı bir kız çocuğu. Ve ben de çoğunluk gibi düşünüyorum yaşına göre giydirse keşke annesi dizideki sahnelerinde nasıl tatlı kabarık elbiseler giyiyosa gerçek hayatında da onların giydirilmesi zor olmamalı büyümüş de küçülmüş gibi giydirilmesine karşıyım çocukların böyle istismar edilmesine anlam veremiyorum herkes bulunduğu yaşı yaşamalı. Özellikle de çocuklar.

  19 temmuz 2021 17:21