yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (1)

  1. (yazar: https://www.suslusozluk.com/@between%20the%20bars) uktesiymiş, doldurayım.

  (link: https://www.fragrantica.com/perfume/Michael-Kors/Wonderlust-39459.html fragrantica)

  (link: http://www.ulta.com/wonderlust-eau-de-parfum?productId=xlsImpprod14631123 ulta)

  oryantal kokulardan... içinde "badem sütü, karanfil, benzoin siam, sandalağacı" varmış, hiç anlamam. geçen gün aldım, tester'ı o çubukların üzerinde deniyorlar ya, orada çok güzel kokuyordu ama salak gibi kendimde denemedim. şimdi çok kararsızım. evde bir kez sıktım fakat bilemedim. yalnız çok değişken bir koku, belirteyim.

  sephora'da 30 ml(gizlinot: sadece sephora'ya özel) 139 tl, 50 ml 320 tl miydi neydi. yani iki adet 30 ml. alırsanız daha uyguna denk geliyor.

  13 eylül 2017 21:14 13 eylül 2017 21:16

  2. çiçeksi, oryantal ve pudralı bir koku (gizlinot: denebunu exclusive kutusundan küçük bir sample çıkmıştı). çiçeksi olmasına rağmen bana tatlı geldi, pudralı olmasından dolayı herhalde. satın alacağım türde bir parfüm değil fakat rahatsız da etmedi, gayet yumuşak. sılajı orta, etrafı buram buram rahatsız edecek derecede değil. fragnatica'dan baktığım kadarıyla, chloe love ve estee lauder sensous nude parfümleri ile 2 ortak notaya sahip. daha önce chloe love ve estee lauder sensous nude'ın 3 ortak notası olduğundan ve ikisinden de aynı derecede rahatsız olduğumdan bahsetmiştim. bu ortak notalar pink pepper, heliotrope ve musk idi. ben bu rahatsız edici notanın heliotrope olduğunu düşünmüştüm. yanılmışım galiba. bu parfümde, diğer ikisiyle ortak notalar pink pepper ve heliotrope. bunları içermesine rağmen wonderlust hiç midemi bulandırmadı. geriye bir tek nota kalıyor; musk. ilginç.

  25 şubat 2018 19:21 25 şubat 2018 19:22

  3. musk,pudra,vanilya ve şekerli bir koku.

  ilk denediğimde aa çok hoşmuş çok sevdim ben bunu dedim aldım,severek kullandım fakat kalıcılığı çok başarısız.Gerçekten hemen uçup gitmesini istemiyorsanız sürekli tazelemeniz gerekiyor ee o kadar para verdiğiniz şeyin de kalıcı olmaması can sıkıcı oluyor tabi

  Bir daha almadım.

  çok aşırı parfüm kokmaktan hoşlanmayanlar tercih edebilir,gerçekten güzel bir koku.

  ilgili medya:
  1
  28 eylül 2018 17:33


  4. Kışa uygun olduğunu düşündüğüm parfüm. Kalıcılığı bende ortalama. İlk başta çok severek kullanmıştım kışın almıştım ama baharla birlikte bana çok ağır ve mide bulandırıcı gelmeye başladı. İçerisinde amber yokmuş çok ilginç ben amber kokusu alıyorum bu parfümden sanki. Orta ağırlıkta bir koku. Kış kokusu olduğunu düşünüyorum. 

  4 ağustos 2020 22:17

  5. Canım parfümüm.

  Eskiden yıllarca Dkny Pure ( A drop of vanilla) kullandım, o kadar severek kullandım ki ömrüm boyunca başka parfüm kullanmama gerek yok diye düşündüm - ki parfümleri severim, her parfümü merak eder, herkesi kokusuyla hatırlar, içten içe herkesin güzel parfümler kullanmasını isterim filan.

  Pure mükemmeldi: hem cool hem sıcak, hem gece hem gündüz, hem rahat ve gündelik hem de feminen ve şıktı. Adında A drop of vanilla derdi ama öyle kurabiye dükkanı gibi buram buram vanilya kokmazdı, tertemiz ama karakteristik kokardı, hafif çiçek hafif de odunsu kokularla karışırdı vanilyası ve asla ama asla kimseyi baymazdı. Pure kullanırken aldığım iltifatın haddi hesabı yoktu.

  Sonra üretimi durduruldu.

  Ben resmen boşluğa düşmüşken, Alsancak'ta Gül Sokak civarındaki L'Occitane'da kendi imza parfümünü (Amber) bulan kızkardeşim, aynı sokaktaki Sephora'da (veya belki de Sevil, hatırlayamadım) bana yeni imza parfümüm olan Wonderlust'ı buldu.

  Pure ile notaları kağıt üstünde pek benzemiyor, ama bende yarattıkları his çok benziyor.

  Wonderlust da temiz, samimi, özgüvenli ve sakin bir koku. Pure kadar cool değil, dolayısıyla yazın biraz ağır kaçabiliyor ama geri kalan üç mevsimde gayet güzel kullanılır, kot ve kapüşonlu sweatshirt giyip sinemaya giderken de kullanılır, siyah elbise ve topuklularla gece de kullanılır.

  Benim tenimde kalıcılığı muhteşem değil ama kötü de değil, sabah sıkınca akşamı değilse de akşamüstünü buluyor yani bence gayet iyi. Silajı ortalama. Sabahtan akşama bambaşka bir parfüme dönüşmüyor, ilk bir saatte daha iddialıyken sonrasında daha samimi bir koku oluyor sadece.

  Bunun da üretimi bir gün durursa diye diken üstündeyim, çok seviyorum. En çok da orijinal versiyonunu seviyorum, umarım bozulmadan devam eder üretimi.

  5 ağustos 2020 13:06 5 ağustos 2020 13:06

  6. Notalarına diğer süslülerim değinmiş ben ekleme yapmayacağım ancak hiç kalıcı olmadığını belirtmek isterim.Ben daha çok çiçeksi, ferah kokuları sevdiğimden biraz ağır buldum ama çok sorun olmadı zira bir saat sonra yok olmuştu.

  25 ağustos 2020 00:54