yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (7)
  • medya (0)

  1. Ukteyi veren (yazar: akuma)

  Su ana kadar kıvırcık saçlarım için kullandığım en güzel şey budur.

  Saçımı banyodan çıktıktan sonra ıslakken yandan ayırıp öne doğru atıyorum.

  Havlunun geniş kısmı lafamın arkasını örtecek şekilde ucunu döndürüp arkadaki düğmeyle sabitliyorum.

  Saçın fazla suyunu alıyor diğer havlular gibi elektrikli bir görünüm vermiyor.

  Benim normalde başım ıslak saçtan çok ağrır ama bu havlu tüm saçı içine aldığı için omuz ağrısı falan da yapmıyor.

  15 dka saçımda bekletiyorum sonrasında yağ ve krem uyguluyorum.

  Bu havluyu aldığımdan beri başka birsey kullanmadım. Aynı zamanda kırılmayı da azaltıyor. Bana kardeşim bijuteri tarzı bir yerden almıştı. Fiyatı en fazla 10-15 liradır

  2 ocak 13:17

  1

  2. Daha az elektrikleniyo denildiği için almıştım ama duruyor bi köşede çünkü saçın ıslaklığını almıyor normal havluyla beklesem baya kurur saçlarım zaten ince telli ama bununla sardığımla açtığım aynıydı nasıl başardı bilmiyorum sonuç sinüzit

  2 ocak 14:09

  3. decathlon'dan almıştım bir adet. içeriği polyester olduğu için bambu lifli havlu ya da pamuklu havlu kadar iyi ıslaklık almıyor. iyi olsaydı birkaç tane almayı düşünüyordum vazgeçtim bu yüzden. anca havuz, deniz kenarında falan olur.

  2 ocak 14:14


  4

  4. şekli ve düğmeyle tutturulması oldukça pratik. normalde taramadan önce saçımı havluya sarıp, minimum 30 dk sadrazam gibi dolaşırım ve havlu sürekli açılır. bu olayı yaşamamak ve havlu kadar ağır olmaması güzel.

  bunun dışında elektriklenmeye bir etkisini göremedim, saçımın suyunu da bir havlu kadar alamıyor.

  olmazsa olmazım bir ürün değil.

  2 ocak 14:44

  5

  5. Ben aquis marka olanlarından kullanıyorum. Elimde 2 adet gülkurusu (desert rose) ve 1 adet mor renkli (iris) olanından var. Neden bilmiyorum ama iki farklı renk arasında ciddi bir kalite farkı var. Mor olan sıradan bir havludan farksız ancak gülkurusu olandan memnunum. Hem saçın hızlı kurumasını sağlıyor hem de elektriklenmeyi azaltıyor. Bu markayı tercih edecekseniz gülkurusu olanı tavsiye ederim.

  2 ocak 22:33 2 ocak 22:38

  2

  6. tedide görüp almıştım ama saçın suyunu asla çekmiyor. bir de havludan 10 kat daha çok su emiyor deniyordu. buna sarıyorum çıkardığımda saçlarım hala sırılsıklam oluyor. hiç memnun kalmadım. havluya devam.

  3 ocak 14:17

  7. Bence çok gereksiz bir ürün bu. Ben lcw'dekini almıştım. Saçım çok da uzun ve gür olmamasına rağmen boneyi dürüp düğmesini tutturmaya çalıştıgımda kafamı çok sıkıyor ve saçlarımı tamamen örtmüyor. Dolayısıyla saçları tam olarak kurutamıyor da.

  4 ocak 11:12


  2

  8. boyadan sonra saçıma bakım için maske ya da yağ sürüp beklemek için pratik olur diye alıp, sanırım üşengeçliğimden hakkını veremediğim saç şeysi. arkadaş bununla saçı toplamak mı çok zor, yoksa ben mi aceleci ve beceriksiz bir tipim anlamadım. hadi bakım için kullanmayı geçtim, duştan sonra saçım çabuk kurusun diye saçıma bağlayayım dedim iki saat uğraştırdı. elim alışık değil ondan falan mı bilemedim. birkaç defa daha denedim, ama yok yani. bunu bağlayıp tutturana kadar ben on kere havluyla saçımın suyunu alırım yani. bana göre öyle pratik hayat kurtaran bir ürün değilmiş. halbuki zamandan tasarruf olur diye ümitlenip ne hayaller kurmuştum. kısa sürede birçok şeyi aynı anda halletmeyi seven benim gibiler için düşünce olarak çok güzel, ancak uygulamada pek de pratik bir şey değilmiş maalesef.

  4 ocak 20:26

  2

  9. Ben de mikrofiber saç bonesini tedi mağazasıdan satın alanlardanım. Saçlarımı kendi herhangi bir ısıl işleme maruz bırakmadan yaz kış kendi halinde kurutanlardanım. Bu sebeple iki havlu kullanıyorum. ilk havlu ile ıslaklığı alma, ikinci havlu ile ise başımın üzerine toplayarak 20-25 dakikalık bir sürede kalan nemi almak için. Bu sebeple zahmetli işten kurtulmak ve Çabuk kurutması düşüncesi, en önemlisi de pratik olması sebebiyle ürünü satın almıştım. Eğer saçımın suyunu bir kaç sefer iyice sıkıp satın aldığım boneye sararsam açtığımda nispeten daha az nemli kalıyor. Ancak saçımın fazla suyunu başka bir havlu ile alıp daha kuru havlu ile sarıp bıraktığımda zaten daha çabuk kurumasını sağlayabiliyorum. Benim satın aldığım Mikrofiber bone suyu emmediği için fazla ıslak bıraktığım zamanlarda kafamı üşütüyor ve açtığımda saçlarımın hala sırılsıklam olduğunu görüyorum. Sonuç olarak kurutma süresini kısalttığı hususunda deneyimlerim normal havludan süre olarak pek de bir fark olmadığı yönünde. Sadece Düğmeli oluşu son derece pratik. Hatta aldığım ürüne özenip evde suyu iyi çeken bir havlumu kesip ucuna düğme dikerek de buna benzer bir bone oluşturdum. Kendi diktiğim Havludan bozma bu bonenin suyu daha iyi çektiğini söyleyebilirim.

  4 ocak 21:27

  10. geçen sene yurtta daha rahat kullanırım, daha hızlı kurur, yer kaplamaz düşüncesiyle decathlondan almıştım. bir senelik kullanımım sonucu söyleyebilirim ki, kullanım olarak pratik, nispeten hızlı kuruyor ancak saçtaki suyu almak konusunda pek başarılı değil. çıkardığımda saçlarım hala ıslak oluyor. çok gerekli bir ürün mü derseniz, bence değil. normal bir saç havlusuna göre tek artısı kafada sabit durması. 

  5 ocak 12:36 5 ocak 14:47