yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (10)
  • medya (1)

  1. missha markasına ait kimyasal bir güneş koruyucu.

   mineral güneş koruyucular kullandığım bu dönemde mineral güneş koruyucularım cildimi fazla fazla kurutunca elimin altındayken kullanmaya başladım. kesinlikle kuru ve normal ciltlilere tavsiye edebileceğim bir ürün. yapısı biraz yağlı bir ürün. kokusu var ve kötü değil. cildimi rahatsız etmedi ve sivilceye sebep omadı. cildi kimyasal güneş korumasına hassas olan ve biraz olsun yağlanma problemi yaşayanlar uzak durabilirler, ben cildimin aşırı kuru olduğunu düşündüğüm bu dönemde severek kullanıyorum. makyaj altına mac strobe cream ya da pixi glowtion day dew gibi efekt bırakıyor. hatta mac strobe cream ile cilde yayılması ve bıraktığı etki birebir aynı. ışıltılı cilt makyajı sevenler bu yüzden çok hoşlanacaktır. beyazlatıcı özelliği ile ilgili olumlu bir etki gözlemlemedim. 

   kuru ve pul pul günlerimin son dönemdeki kurtarıcı güneş koruyucusu. eklemeyi unutmuşum pompalı bir ürün, ben bu yönünü çok sevdim istediğim kadar alabiliyor ve ürün ziyan etmiyorum. 

  27 ağustos 2017 08:52 27 ağustos 2017 08:54

  2. Missha´nın sanırım en pahalı güneş kremi. Güzel kadifemsi bir dokusu var. Renk eşitliyor ve yüze güzel bir aydınlık veriyor. Gözenekleri az da olsa tıkadığı için yağlı ciltlerde sivilceye neden olabilir. Benim cildim normalden karmaya dönük olduğu için böyle bir problem yaşamadım. Ürünle ilgili en sevdiğim şey gözleri yakmıyor olması. Kullandığım çoğu spf ürününde bu problemi yaşadım. Ancak bunu göz çevreme korkmadan sürebiliyorum. Sevmediğim şey ise üzerindeki her şeyin korece olması. İsmi bile öyle. Satış görevlisinin tavsiyesi üzerine aldığımdan hiç dikkat etmedim. Eve gelince ismini kutusunun üstünden öğrenip bilgileri internet sitesinden edindim. Bitince time revolution serisinin güneş kremini alacağım. Serinin diğer ürünlerini kullanıyorum ve çok memnunum. O nedenle güneş koruyucusu da güzeldir diye düşünüyorum. 50 tl falan da daha ucuz üstelik.

  23 temmuz 2018 00:38

  3. Aydınlatma vaadini yerine getirdiğini ve leke oluşumunu engellediğini açıkça gözlemledim. Ancak hiçbir missha indiriminde stokta bulamıyorum.İndirimsizken de fiyatı oldukça pahalı. Alternatif olarak Daylong Actinica almayı düşünüyorum. (link: https://missha.com.tr/urunDetay/Missha-MISA-Yu-Ryeo-Whitening-Sun-Cream-3161-79.html Missha misa yu ryeo )

  12 haziran 2019 16:10


  5

  4. spf50+ pa++++ özellikli oryantal bitki özlü güneş koruyucu.

  bu kremin nemlendirme, kırışık karşıtı bakım, besleme ve aydınlatma/beyazlatma vaatleri var.

  ilk 3 vaat için başka ürünler kullandığım için yorum yapamayacağım ama;

  aydınlatma/beyazlatma etkisini kendi cildimdeki(gizlinot: (cilt tipim kuruya meyilli nomal) gözlemlerime göre şöyle anlatayım.

  1. aşama inci: ilk sürdüğünüzde inci rengi ve paraklığında beyazlatıyor ama "aa yüzüne ne sürdün bembeyaz olmuşsun" tepkisini verdirtecek izli bir beyazlık değil. esmerlerde nasıl durur bilmiyorum ama cildin renk tonunu beyaz tonlarında açarak aydınlık veren bir beyazlık. parlaklık ise yoğun glowy bir görünüm.

  2. aşama sedef: biraz süre geçince beyazlık biraz azalıyor ama cilt tonunuz hala aydınlık olduğundan açık renk görünmeye devam ediyor. parlaklığında biraz azalma olsa da daha ciltle bütünleşmiş bir parlaklık diyebilirim.

  3. aşama saten: biraz daha süre geçince aydınlatma etkisinin beyaz rengi oldukça azalıyor ve geriye kalan sadece cildinizin ton farkıyla açılmış renginde doğal bir aydınlık. parlaklık ise yine sanki cildiniz sağlıktan ışıldıyormuşcasına doğal bir parlaklık.

  üşenmeden isimlendirdiğim bu aydınlatma etkisi rehberi makyaj yapmadan kullanacakların işine yarayacaktır diye umuyorum. çünkü bazen sadece bi güneş kremi sürüp çıkmak istersin veya makyaj yapacak vaktin olmaz. (ya da evde oturacaksındır arada aynaya baktığında moralin artsın istersin.) bence bu güneş kremi tam da böyle zamanlar için kurtarıcı gibi. hafif bir cushion veya bb cc krem altında da şüphesiz ki güzel duruyor.

  hazır ayaktayken uyarıları da getireyim. içeriğinde komedojenik bir içerik olan izopropil palmitat (gizlinot: isopropyl palmitate) var. akneye meyilli veya gözenek problemi olan ciltlerin test ederek almasını tavsiye ederim. yine içeriğindeki lotus çiçeği özü fermente bir içerik. dolayısıyla fungal akne problemi yaşayanların da test ederek almasını öneririm. böyle gaz vermek istemezdim ama kör alış yapacaksanız bile bence denemeye değer.

  3 ekim 2019 20:07

  5

  5. (yazar: the last makeup blender) oldukça güzel açıklamış. 1. maddesine ilave olarak ilk sürdüğünde beyazlık yaptığını söyleyeyim. Ne yazık ki tüm güneş kremleri ilk sürdüğümde istenmeyen beyazlık yaratıyor bende esmer olduğumdan. Tekrar alacağım bir ürün.

  9 temmuz 2020 14:43

  4

  6. Aşırı aşırı beğenerek kullandığım, sivilce yaptığını sonunda kabul edince üzülerek kullanmayı bıraktığım güneş kremi

  İçinde beş ya da altıncı sırada isopropil palmitat var ve ben artık kabul ediyorum ki bende bu yağ asidi alkol esterleri sivilceye sebep oluyor..

  Bu, ürünün suçu değil..

  Bu cildimin suçu..

  Bu kadar da sivilce eğilimli olunmaz ki..

  Kullanırken rengi, yüze oturması, çok açık sapsarı alt tonumu resmen çaktırmadan pembeye kaydırması ile beni kendine aşık etmişti. Gerçekten inanılmaz güzel bir duruşu var. Highlighter ile bile o kadar güzel durmaz o cilt. Nasıl bir patlatıyor ise..

  Ard arda birkaç günlük kullanımlarimin hepsinin sonucunun yeni sivilce olması, en son ara verdikten sonra tekrar deneyeyim diyip sürdüğüm zaman sivilcesiz (inanılmaz bir gündü, hiç sivilcem yoktu, hep böyle denk gelmez) yüzümde bir tane kocaman kistik, birkac tane de minik sivilceye resmen bunu sürdükten birkaç saat sonra merhaba demem ile şok oldum, kabul etmek zorunda kaldım ki bana sivilce yapıyor..

  Zaten henüz bana sivilce yapmayan bir güneş kremi bulamadım ben. uriage baby spf50 de, Avene tinted çok yüksek koruma da sivilce yapmıştı bana, o sebeple dolu şişe çöpü boylamisti hatta.

  Ya benim cildimdeki spontan eşek kadar sivilcelerin çıkma dönemi bir şekilde tesadüfi olarak sık güneş koruyucu kullandığım dönemlere denk geliyor, ya da hakikaten bana güneş kremleri sivilce yapıyor

  Bilemiyorum Altan..

  Ama denemeye değerdi

  9 temmuz 2020 22:43

  7. İlk içerikler arasında isopropil palmitat var. Kuru cildimde 4-5 tane beyaz komedon yapmayı başarmış güneş kremidir kendileri. Evet isopropil palmitat dışında içeriği çok güzel, ama iddia ediyorum, bu güneş kremi benim cildimde komedon yapmayı başardıysa, neredeyse herkeste yapar. Karma ya da yağlı ciltlere uygun bir güneş kremi kesinlikle değil. Missha'nin çok güzel güneş kremleri var, bu güneş kremi en pahalı olanlarindan biri. Buna para vermeyin. İnsallah içeriğinden isopropil palmitati çıkarırlar.

  12 temmuz 2020 12:02 12 temmuz 2020 12:03


  4

  8. Çok büyük umutlarla aldığım güneş kremi. Beyaz tenliyim ama bende de beyazlık bırakıyor. Emilince de geçmiyor. Yapısını da sevmiyorum, karma ciltli olmama rağmen yanaklar gibi yüzümün kuru bölgelerine de ağır geliyor. Çok da bereketli (bu sevenler için iyi bir şey tabii), bitmiyor ki başka kreme başlayayım. Genelde çok sevilen bir güneş kremi, yorumlar hep olumlu, tester denemeden almamak gerek diye yazıyorum bu yorumu.

  27 eylül 2020 13:56

  4

  9. Nihayet tüpün sonuna geldim diye sevindiğim ürün. Çünkü pompası ürün yollamıyor basınca artık. Tüpü kestim ben de bir iki gün daha süreyim diye. Kesince ne göreyim, 50 mllik ürünün en az 10 mlsi duruyor tüpün ağzında. Kullananlar bilir pompasının ucundaki ürün kuruyor, yani havayla temas edince yapısı bozuluyor. Ne yapacağımı düşünüyorum şimdi o kadar ürünü, en fazla 3 gün kullanırım her gün streçlesem de kurur. Asla memnun olmadım bu üründen. Hem beyazlık bırakıyor, hem ağır, hem yapış yapış, hem de kaşındırıyor. Nasıl sevinmiştim oysa ürün bitti diye. Asla o, bu, şu övmüş diye almayın. Korkunç bir ürün.

  8 kasım 2020 02:10

  5

  10. Beyazlık bırakması dışında güzel bir üründür

  18 kasım 2020 07:46