yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  21. başıma geldi. baktım akşamları evde üzüle üzüle, erkek arkadaşıma anlata anlata, uykusuz kala kala çözülmeyecek bu iş. bir gün tak etti yapan kişiyle konuştum. davranışlarından rahatsız oluyorum, benim bir kırmızı çizgim var onu geçiyorsun, buna iznin yok dedim. gözlerinin içine baka baka epey ciddi konuştum ve bunu anlamasını sağladım. eğer rahatsız olduğu bir şey varsa da bir daha bana ima eden şikayetlerle gelmemesini, toplantı yaparak yöneticilerimizin önünde açık ve resmi konuşmasını söyledim. iyi ki de yapmışım, sesi kesildi sonrasında ve benim de kafam rahatladı. yine yapsa yine konuşacaktım. zira anlamıyorlar böyleleri tatlı dil güler yüzden.

  15 temmuz 2019 21:03

  20. Ilk isyerimde ilk gunden beri mucadele ettigim durum .Ne yapsam elestiriyorlar ne desem bir alaycilik ay sende universite okumussun ama li imali cumleler.Kimin ne kadar ne okudugu hic beni ilgilendirmez ama gelip de bu kadar emek vermisken bu baskılar, psikolojik tacizler zaten yogun olan iş temposunun uzerine yuk bindiriyor.Sabrimi zorluyorlar bu aralar .

  15 temmuz 2019 16:26

  19. çalıştığım işyerinde engellilerin karşılaştığı durum.

  'bütün gereksiz engelliler burada' gibi aşağılayıcı bir cümleyi hem de engellinin yüzüne bakarak nasıl söyler bir insan?

  kanun, hukuk, devlet politikası istihdamı gibi şeylerden habersiz olan cahil kişilerin bir üst seviyelerde olmasından kaynaklanıyor bence bu durum. bu iş, iş teftiş kurulu başkanlığına kadar gitmeli şuan bence. iş psikolojisi etkilenen engelli çalışanın hakkını hangi devlet giderecek şimdi? türkiye cumhuriyetinde mücadele var mı acaba?

  pes yani. içim sızlıyor şuan.

  15 temmuz 2019 15:41 15 temmuz 2019 15:42


  18. 2 sene ciddi olarak maruz kaldığım durum.

  Bana kattığı artısı 's.... İşini' diyerek istifa etmek, hayalimdeki işi kurmak.

  Eksisi insanlardan nefret etmek, sosyal fobi, neredeyse 2 sene ihtiyaç dışında evden kesinlike çıkmamak, hicbir insanla iletişim kurmamak.

  25 şubat 2019 23:35

  17. Mobbing performansını etkiledikçe daha da artarak gelir. O küçük beyinlerin egolarıyla uğraşacak gücün kalmaz ve istifa edersin. Sonuç işinden olursun. Bir süslü beter hallerini  gördüğünü yazmış. En kısa zamanda görmek dileğiyle. 

  25 şubat 2019 23:20

  16. Almanya'da daha oturmuş çalışma sistemleri, daha net kurallar ve bir tık daha fazla medeniyet olmasi sebebiyle daha az rastlanan bir durumdur. (gizlinot: Ya da ben öyle sanıyorum ) Ancak ve ancak gidip en illet, mobbing düşkünü, çirkef patronu buldum herhalde burada da. Ilk zamanlar yabancıyım diye yapıyor falan zannettim ancak durum oyle degilmis. En ust kademeden en alt kademeye herkes kendisinden nefret ediyor, artik açık açık konusuluyor bu ve tek yabanci çalışan da benim zaten. Kendisi için şirinler köyündeki gargamel yakıştırmasını uygun buluyorum. ...ve korkunç büyücü gargamel vardi, o kötüydü...

  17 mayıs 2018 13:44

  15. gözümüze gelişmiş görünen, fakat (henüz halen) son derece kaba saba ve ilkel bir teknolojiye sahip demir çağındaki karanlık dünyamızda, insan insanın kurduyken yaşadığımız milyonlarca ego merkezli olumsuzluktan sadece biri... umudumuz dünyanın 300 yıl sonra filan (yok olmazsa) belki daha iyi bir yer olması, mobbing filan kalmaması. insanın en nihayet sürüngen beyninin güdümünde olmaktan öte bir şeye doğru evrilebilmesi yani...

  bilinçsizlik halinde sözümona var olabilmek için, şu yek diğerini yok etme, başkası üzerinde güç kurma arzusu; ister mobbing ister başka şekillerde tezahür ediyor olsun, en sonunda nükleer savaşlar vb.'yle dünyamızın damına koyacak olan (gbkz: aynı) şey. evet o kadar ciddi. düşününce hani, inanmazsan... arz ettim.

  14 ekim 2017 14:23


  14. bir kolejde staj yaparken zümrem tarafından sık sık başıma geldi.

  çocukların yanında asla surat asmamak, devamlı gülümsemek, bir şeye üzülsek bile belli etmemek gerekir. sınıfta mobbinge uğradım üstüm olan zümrem tarafından. sonra gitti sınıftan. belli etmedim sanıyordum ama etmişim meğer. çocuklar gelip sarıldı bana, üzülme dediler o kadar mutlu oldum ki. körpecik çocuklar, eşek kadar olan seni teselli ediyorlar. <3

  14 ekim 2017 11:06

  13. Olmadığı yer var mı, ben bugün daha hastanede profesör olurken okuduğu kitaplar arasında insanlığını bırakmış birinden hakaret yedim, hem de hastaların önünde, hem de suçum yokken. Azarlanmaya bile alışmıştık ama bu ağır oldu yani. 

  13 ekim 2017 18:52

  12. Yaklaşık 1 hafta önce (bkz: Yapı kredi) bankası çalışanı bir kadının ölümüne sebep olan baskı çeşididir. Rossman, gratis, watsons olsa yıkılırdı burası. Ama ben tek bir girdi gördüm, onu da yanlış hatırlamıyorsam. Gözlüklerinizi çıkarın, çalışma hevesi olan arkadaşları uyarıyorum, en büyüğünden, en küçüğüne tüm şirketlerde bir şekilde mobbing vardır. O yüzden o önümü kapadı, bu beni takip etti demek yerine daha geniş bir şekilde bakmaya çalışın.

  13 ekim 2017 00:38