moos kükürtlü sabun

0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. daha önceden otacınınkini kullanmıştım, sivilcelerime çok iyi gelmişti.

kükürtlü sabunun o kibritimsi kokusu yok, hatta bence aşırı güzel bir kokuya sahip. gene de otacı'nınkinden daha memnundum.

Otacı'nın içeriği buna göre daha temiz. benim kuru cildime içindeki hint yağından dolayı daha nazik davranıyordu ama hint yağı kıllara iyi gelen bir yağ; yüzde kullanmak ne kadar sağlıklıdır bilemiyorum.

Moos cildimi kurutuyor, hatta çok kurutuyor. biraz fazla nemlendirici kullanarak üstesinden gelemediğim bir şey değil ama içim çok da rahat değil. hassasiyet meselesi malum.

sivilcelere etkisi hakkında konuşmak için daha çok erken ama inanılmaz iyi temizlediğini söyleyebilirim. yüzümü yıkadıktan sonra aydınlanıyor resmen. bir kaç günde siyah noktalarımda da azalma gördüm ama psikolojik olabilir.

yağlı ve sivilceli ciltlere; eğer hint yağı ve kibrit kokusundan rahatsız oluyorlarsa önerebilirim.

12 mayıs 2014 23:26 8 haziran 2014 23:09

2. Yağlı ve çok toleranssız bir cildim var, toleranssız derken; bir gün bile ağır makyaj yapsam ertesi gün kıyameti koparıyor, sivilce olsun, siyah nokta olsun hemen tepki, hemen ekşime. Yüz temizleyicisi olarak sadece bu sabunu kullanmaya başladığımdan beri ise cildim sakinleşti, dengelendi, sabah kalktığımda zeytinyağında banyo yapmış gibi uyanmıyorum. :) sivilce sorunu da büyük ölçüde kesildi, adet öncesi ve sonrası ya da ağır stres durumlarında çıkanları saymazsam, bu sabun sorunu kontrol altına aldı diyebilirim. Kokusu da bayıltacak şekilde ağır doğal kükürt sabunlarına kıyasla gayet hafif. Kuru ciltlerin uzak durmasında fayda var yalnız, cildi soyarak temizliyor o nedenle kuru veya çok hassas ciltlerde problem yaratabilir.

19 kasım 2016 19:55 ed.24 kasım 2016 17:13