girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (4)

1. zamanında çok arayıp taramış sadece milkshake silver şampuanı bulabilmiştim bir kuaför sitesinde. hatta mesaj atmıştım siz bunun açıklama kısmına mor şampuan diye ekleyin millet bu ürünü arıyor bulamıyor türkiye'de diye. tabi hemen ekleriz, çok teşekkür ederiz gibi bir cevap vermiş ve eklememişlerdi :)

gelelim tecrübelerime;

-bir kere bununla yıkanmak bir zevk. o mosmor janjanlı rengi köpürttükçe lilaya dönüşüyor. yalnız daha mor kalsa daha mı iyi turunculuk götürür gibi türlü paranoyalarla 7-8 kere üst üste kafama sürmüşlüğüm var.

-uyguladıktan sonra o gün elleriniz boyalı kalıyor. hafif morumsu pembemsi hoş bir renk benim hoşuma gitmişti.

-maalesef ahım şahım bir etkisi yok. saçlarımı kuruttuktan sonra aynaya bakıp vuaaav diyemedim. sadece gün ışığında, farklı odaların ışıklarında, farklı açılarla süzüp, evet ya bir küllenme var diyebildim.bir dönem üst üste her duşta kullandığımda etkisini biraz daha hissetmiştim. hepsi bu.

-

25 haziran 2015 03:57

2. Saçınızda Sarı röfle ya da gölge varsa bu şampuan hakkaten o gölgeleri grileştiriyor harika bir hava katıyor.çok kullanışlı.

3 ocak 2016 21:42

3. platin-gri arası saçımın gözbebeği, tek aşkı. schwarzkopf olanını yıllardır kullanıyorum ve çok memnunum. mor şampuan sayesinde saçımı dipten açıp, toner-boya yapmadan bununla yıkıyorum ve saçım daha iyi durumda kalıyor (evet saçımı evde açıyorum). derseniz ki açıcı kullanıyorsun boya yıpratsa nolur fakat 1 defa mor şampuanım yanımda yoktu ve saçımı açıcı+boya ile renklendirmek zorunda kalmıştım boya yüzünden dipten yeni çıkan ve saçımın yarısında olan saçların uçları bir garip oldu malesef

4 ocak 2016 00:02


4. Su bazlı mor bir boyayı (manic panic,Jeans Color vs) az miktarda şampuanıma karıştırıp eşit uygulamaya çalışsam acaba aynı etkiyi verir mi diye düşünüp duruyorum.

Adeta zihni sinir projesi ağsgdhhjd.

Daha denemeye cesaret edemedim. Olur da edersem editlerim.

4 ocak 2016 00:10

5. keşke ülkemizde daha yaygın satışı olsa dediğimdir.. sadece high end markalarla değil de daha drugstore vari markalarla da ulaşabilsek.. (gizlinot: rossmann ın yurtdışı mağazalarında satışı var bu mor şampuanın şimdi hangi marka tam hatırlayamadım ama var yani xd) çünkü bakınız; saçımdaki turunculuğu alacak mı yoksa sadece sarı saçları platinleştirmede mi etkili emin olamıyorum ve eğer işime yaramayacaksa çok para verip kenara koymak özellikle de şu ara bana koyar..

4 ocak 2016 00:21 4 ocak 2016 00:21

6. uzun süredir bir türlü bulamadığım şampuan. hem marka açısından çok kısıtlı hemde olan markalar da her yerde bulunmuyor. bed head'in douglas'larda olduğunu biliyorum. Gittim baktım bir kaç şubesine diğer çeşitleri var mor şampuanı yok. bende artık son çare sadece saç ürünleri satan bir mağazaya gittim. kıza sordum şuan elimizde yok ama l'oreal silver şampuan var dedi. bende acaba alsam mı derken baktım çokta pahalı değil alayım. silver şampuan beyaz ve gri saçlar için istenmeyen sarılıkları önlediği yazıyor. açıkçası biraz korka korka da olsa kullandım. çünkü benim saçım çok açık gri veya tamamen platin değil. şimdiye kadar 2 kere kullandım henüz bir etkisini fark edemedim ama umutluyum.

bu arada bed head'in mor şampuanını artık internetten sipariş vereceğim çünkü satılan yeri bulamayacağım gibi görünüyor. bazı kuaförlerde bed head ürünleri var ama daha pahalıdır diye tahmin ediyorum.

4 ocak 2016 00:44

7. platin/gri saçlardaki istenmeyen sarı renkleri kapatmaya yarayan şampuan. her ne kadar internette sarı saçlardaki turunculuğu kapatmaya yaradığı belirtilse de bu maalesef bilimsel açıdan doğru değildir. görsellere koyduğum resme bakarsanız, bu renk kartelasında her rengin karşıt rengi karşısına yazılmıştır. bu renkli şampuanların amacı, saçlarda görmek istemediğiniz rengi karşıt rengi ile saça uygulayıp o rengi "nötrlemek" yani (nispeten) görünmez kılmaktır.

eğer saçlarınızdaki turunculuktan kurtulmak istiyorsanız mavi şampuan kullanmanız lazım. eğer ki kullandığı mor şampuan ile saçlarındaki turunculuğun gittiğini/kısmen gittiğini söyleyen birisi varsa o şampuan mor şampuan değildir, ya mavi şampuandır ya da mor-mavi karışıktır.

peki casey iyi dedin de bu durumda mavi şampuanı nerde buluruz? dediğinizi duyar gibiyim (gizlinot: swh). saçlarındaki turunculuktan uzun süredir nasibini alan biri olarak ben henüz TR sınırları içinde turunculuk gideren bir mavi şampuan bulamadım. eğer siz bulursanız, bulduysanız lütfen mesaj kutumu şenlendirin süslücüklerim.

4 ocak 2016 11:03 4 ocak 2016 11:08


8. saçımı kendim loreal sunkiss ile aşamalı olarak aylardır açıyordum ama turunculuklar rahatsız etmeye başlamıştı. kuaför ürünleri satan bir yerden yunsey vigorance professional mor şampuan(ispanya üretimli 250ml 35tl gibi bi fiyatı vardı sanırım) aldım yaklaşık 3aydır haftada bir kullanıyorum, temiz saçıma köpürtüp 3-5dk tutuyorum, sonrasında john frieda sheer blonde saç kremi ya da maskesini yapıyorum (şampuan çok kurutuyor gerçekten ) turunculuklar geçti mi tam bilmiyorum ama kuaförler dahil daha saç rengime kötü olmuş diyeni duymadım her fön çektirdiğimde de mutlaka iltifat alırım. kısacası memnunum.

4 ocak 2016 23:29 4 ocak 2016 23:34

9. türkiye'de ancak profesyonel ürün gruplarında, o da nadir şekilde bulunabilirken gavur memleketlerinde çok kolay ve ucuz şekilde ulaşılabilen bir şampuan türü bu. nedeni de özellikle avrupa'da (gizlinot: kıta avrupası )(gizlinot: adalar)(gizlinot: iskandinavya) ileri yaşta beyaz saçı olduğu gibi sergilemenin kültürel bir norm olması. tabi beyaz saç her zaman kendiliğinden öyle gümüş gümüş parıldamıyor, zamanla dış etkenler nedeniyle sararıp sevimsizleşebiliyor. dolayısıyla yaşlı kadın nüfusunun büyük bölümü beaz saçlarını nötralize etmek için bu şampuanlardan kullanıyor; bunların büyük bölümü de kendi yağında kavrulan emekli teyzeler olduğundan da kozmetik marketlerinde mor şampuan/saç maskesi/sıvı cila ürünleri mutlaka bol çeşidi gayet ucuz fiyatlara bulunuyor. tabi zamanla pas rengi alan sarı/kumral saçları küllüleştirmek için kullanılanla aynı ürün bu. hatta ingiltere ve irlanda'da bu mor şampuan ve bakım ürünlerini uzun süre bekletip baya (link: http://4.bp.blogspot.com/-OIhw0ENSXO4/Ucb2FIuKWuI/AAAAAAAACpo/juJZ9WXa0hw/s1600/phyllis+blue+rinse.jpg lila saçla gezen yaşlı teyzeler) oluyor baya(gizlinot: "purple rinse"), böyle bir geleneğimsi durum var.

bizde ise gördüğüm kadarıyla kadınlar beyazları kapatmayınca "öldüm bittim oyunu kaybettim" hissine kapılıyorlar, beyazlarla o mücadeleye girişmek adeta kadının hayata bağlı olduğunu sembolize eden bir şey; ancak eşin veya çocuğun ölümü gibi travmatik durumlardan sonra saç boyatmayı bırakan/ara veren kadınlar oluyor mesela. bu durumda ten ve göz renginin de etkisi büyük tabi, beyaz saç elin pembe yanaklı maviş gavur teyzesinde durduğu kadar sevimli ve güzel durmuyor bizim ortadoğulu çehrelerimizde. tarihsel olarak da bir kına kültürümüz olduğu için toplumun beyaz kapatmaya ekstra bir yatkınlığı var diye düşünüyorum.

neyse, kültür analizini bırakırsak yolunuz avrupa'ya düşerse bir markete girip stoklasınlar derim. mesela (link: http://static1.squarespace.com/static/54f24a45e4b0ffc38753cd9e/t/56052a81e4b0612d66a89ffb/1443179137951/provoketouchofsilver benimki şu), ara sıra kullanıyorum ve etkisi yoğun olduğundan yeterli geliyor, 2 euro civarına almıştım.

9 şubat 2016 19:16

10. Loreal silver olananını eminönünde kuafor malzemeleri satan dukkanlardan alıyorum 45-55 tl arası degisiyor dukkana gore. Mor şampuan fikri güzel ama dipteki koyu turunculugu almıyor acık renklerde ise yarıyo

9 şubat 2016 19:48 9 şubat 2016 20:05