yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (8)

  1. ömrü az, dayanıksız saç rengi. patlıcan moru gibi koyu, siyaha yakın renkler market boyalarında kolaylıkla bulunabilir. ama daha açık morlar ya kuaför boyaları ya da bazı özel amonyaksız boyalar ile elde edilebilir. canlı bir renk elde etmek için saçın önce platin sarısına yakın bir renge açılması lazım.

  bir ara heveslenip (gbkz: garnier)'in color shine diye amonyaksız bir boyası ile elde etmiştim. oldukça koyu durdu ama morluk yine de belli oluyordu. koyu renk dudak veya koyu göz makyajları ile çok iyi bir bütünlük sağlar bu renk.

  elde edilebilecek boyalar:

  (bkz: manic panic) (gizlinot: amonyaksız)

  (bkz: neva color) (gizlinot: amonyaklı ve amonyaksız çeşitleri var) (link: http://www.okaykozmetikshop.com/SAC-BOYASI,LA_201-2.html#labels=232-2 link)

  (bkz: jean's color) (gizlinot: amonyaksız)

  8 ekim 2014 19:36 8 ekim 2014 19:46

  2. Mor manyağı olduğum halde,artık saçlarım çok yıprandığı için,içimde kalmış olan,deneyemediğim saç rengi :(

  10 aralık 2014 23:48

  3. Lise döneminde saçını turuncudan maviye her renk skalasında boyatmış bir insan olarak diorum ki..,Acık tonda bir saç rengine sahipseniz boyayın gitsiz bir süre sonra sıkılınca değiştirebilirsin ki o akar gider sen sıkılıncaya kadar ama koyu renk sac sahibi biriysen o sacı öncelikle bir güzel actırman lazım sonra üstüne mor gecıcen o istediğin ton tutmıcak bir daha boyayacaksın hele birde yazsa deniz havuz bir haftada sac gene aktı gitti.. Abuk subuk bir renk kafanda dolanıp durucaksın birde açtırdığın için kopan tel tel saçınla kalıcaksın.. Seneler sonra ne boş beleş insanmışım manyak gibi o kadar uğraşmışım diorum... En doğalı en güzeli kızlar hiç uğraşmaya değmez.. Yok ama illa istiyorum diosanız zorlu bir sürece hazır olun..

  11 aralık 2014 01:35


  4. ben boyamıştım eskiden. kimseye tavsiye etmiyorum. neden mi? önce o tonu tam verebilmek için saçınız koyuysa açıyorlar. sarı saçın üstüne mor boyayı sürüyorlar.

  sonra o saç bir kaç gün çok tatlı oluyor. böyle anime karakterleri gibi çılgın çılgın geziyorsunuz. sonra yıkamalarda saçın rengi pembeye dönüyor. yine hoşunuza gidiyor öyle geziyorsunuz. daha sonra pembeden turuncuya dönüşüyor. turuncudan da iğrenç bir ten rengine...

  arkadaşlarınız bu arada her gün saç boyattığınızı zannediyor. ama o boya kafada bir türlü sabitlenmiyor. sonra da zaten hevesiniz kaçıyor.

  bir sonraki adım saçınızı siyaha boyatmak oluyor. sonra da onu açtırtmak için uğraşırken saçınızı baya yıpratıyorsuz.

  not: benim boyam jean's color idi.

  11 aralık 2014 01:49 11 aralık 2014 01:51

  5. ergen zamanlarımda saçlarımı boyatmak istediğim renk. hala içimde kalan birşey ama artık o kadar çılgın değilim. (gizlinot: 23 yaşında kendini yaşlı hisseden kız)

  12 aralık 2014 11:42

  6. (gbkz: Manic Panic) (gbkz: Purple Haze ) ile muazzam bir tonu elde edilebilir. Saç rengimdir. <3

  28 ocak 2015 15:46

  7. 2 sene boyunca bu renkle gezdim. İlk kez saçımı boyattığımda seçtiği renk. Gerçekten çok güzel duruyor ve insana farklı bir hava katıyor. Benim saçlarım kızıla kaçan koyu bir mordu çok koyu bir renk değildi. O zaman saçlarımda çok uzundu. Sonra siyah, kahve,karamel ve uzun süre boyunca kızıl oldum. Bu kadar renk değişiminden sonra saçlarımı boyamama kararı aldım ve 2 yıldır boyamıyorum ama kararımı değiştirdiğimde tekrardan yapacağım renk .

  10 şubat 2015 12:26


  8. çok akıyor ya. en çok akan renk.

  en güzeli gümüş yapın.

  ya da yapmayın, o benim marjinalliğim olarak kalsın.(gizlinot: swh)

  10 şubat 2015 14:15

  9. bir gün sahip olacağım saç rengi. bu kadar akmasa, sürekli boya gerektirdiğinden saç yıpranmasa, illa bitkisel veya violet gerektirmese mükemmel saç.

  10 şubat 2015 14:47

  10. Bir yıkamadan fazla saçımda durmayan saç rengi. Jamaican Jean's violet'ti benim boyam. Mordan bazı yerlerinde maviye, bazı yerlerinde açık mora dönüşmeler oldu ilk yıkamada. Ikincisinde maviler yeşil, morlar gri oldu. Birkaç yıkama içinde kargacık burgacık bir sarı-yeşil-griye dönüştü. Üç boyayışımın ardından hevesimi aldım kendisinden. Şimdi o yeşil sarı yerleri pastel bir turuncuya boyamayı düşünüyorum, çünkü mor tamamen aktığında alttan rengi sarıya açılmış anlamsız saç gelecek. :(

  Her deneyim benimki gibi fiyasko olacak değil tabi. Olmaması için bence saçınızın rengini önce küllü tonlara açın (ben düz sarı yapıp bırakmıştım). Küllü renk elde edemediyseniz mor şampuan ve toner kullanın. O saç beyaz o la cak! (Saçınız kolay yıpranmıyorsa tabi)

  Bir de boyayı saç kremiyle karıştırınca pastel renkler elde edebilirsiniz, yer yer lilalar olmuştu bende.

  Deneyeceklere kolay gelsin, fazla uğraştırıyor çünkü.

  14 haziran 2015 20:42