yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (165)
  • medya (6)

  165. Ya ben anlamıyorum , cilt bakımına bu kadar ilgili ve kitlesini bu denli önemseyen bir insana neden bu kadar yüklenilir ki ? Youtube gibi bir mecrada kötü yorumların , iftiraların olması çok normal ama bundan yıpranmasını da garipsemiyorum ben. Gerçekten iyi kalpli ve hassas biri. Evet , anlattığı bilgileri iyi bir ingilizceyle birlikte araştırarak bulunabilir ama ciddi bir emek harcamak lazım. Heleki cilt bakıma yeni başlayan biri için ciddi bir süreç bu. Çisem bunu önümüze hazır olarak sunuyor , bir çıkarı olmadan tüm samimiyetiyle. Arada aldığı hediye paketleri veya bazı sponsorlukları beni rahatsız etmiyor. Bu işi birçogu youtuberların ve bloggerların yaptığı gibi gelir işine dönüştürebilirdi. Maddi durumunun iyi olması bu duruma engel değil , ki birçoğu örneğini de görüyoruz zaten.

  Verdiği cilt bakım üzerine bilgileri ciddi bir araştırmayla bulunabilse de yaptığı ürün yorumları benim için önemli. Şahsen benim çok fazla ürünü deneme gibi maddi olanağım olmadığından yaptığı yorumlar gerçekten iyi oluyor. Onun yorumlaması üzerine satın aldığım uygun fiyatlı ürünlerin de birçoğundan memnun kaldım ben. Keşke zamanında bilinçsizce satın aldığım ürünler yerine az ama daha kaliteli ürünler alsaymışım.

  Youtubeun kötü bir mecra olması , atılan bu iftiraların gerekçesi olamaz. Bu işi zevk için yapan birisini bu şekilde iftiralarla yıpratmak ayıp bence. Umarım en kısa zamanda daha iyi görürüz kendisini.

  20 şubat 15:14

  164. Youtube üzerinde takip ediyormuşum ama bir videosunu bile izlememiştim. Kore cilt bakımı bana çok karışık geliyor ve belki bir gün oturur anlamaya çalışırım diye takip ettim herhalde. Kadere bak ki son videosunu izledim. markalarla iş birliği olması veya olmaması neden bu kadar büyümüş anlamadım. Herhalde benim bilmediğim/anlamadığım başka şeyler var. Üzülmesine üzüldüm. yaşadığı bir veya birkaç olay değil de süreç herhalde. En iyisini yapmaya çalışıp kimseye yaranamazsın da patlarsın gibi bir şey gibi geldi. Bu konuda en iyi çözüm kimseye yaranmamaktır bence. Yap gitsin yav iş birliği kime ne? Herkes yapıyor bunu. En azından yaptım da oldu dersin. Umarım en kısa zamanda kendini iyi hisseder.

  20 şubat 13:46

  163. 400 kişilik arkadaş listemde bir fotoğraf paylaştım da saçma sapan bir mesaj geldi. burası da korkunç bir mecra, insanlar normal hayatta söyleyemeyeceklerini rahat rahat yazıyor zorbalık yapmaktan çekinmiyor. ne yazık ki biz kadınlar daha acımasızız.

  çisemin 150000 takipçisi var.. elbette bazıları farklı düşünecek, bazıları sevmeyecek eleştirecek, hatta kıskanacak. ben seviyorum. ne kadar etkilendiğini gördüm, hatta yağmurun daha hassas olduğunu düşünüyorum. samimi bir videoydu fakat biraz abarttığını düşünüyorum. herkesi tek tek kontrol edemezsin o ne dedi bu ne dedi "demesin" diye. sen biliyorsun korendy de çalışmadığını. en fazla kanıtlarsın olur biter. hakkında 1000de 1 kötü yorum varken onları böyle düzeltmeye çalışmak oldukça garip ya. ben çiseme ağır bir yorum hiç görmedim.

  şu konuda haklı bu onun görevi değil, eğlenmezse yapmaz. yapmayabilir tabi, üzülmesinden iyidir. yine de herkesin psikolojisi, olaylara tavrı farklı..

  kişiye yönelik konuşuyorsun, biraz had bilmek lazım işte.

  20 şubat 13:08 20 şubat 15:23


  162. bir çisem var çisem'de çisem'den içeru.

  20 şubat 12:49

  161. aile otelimiz var, şirketimiz var aloğğğ ben zenginim, param varrr. bilmeyen yoktu zaten çisem hanım maddi durumunuzu, mazallah fakir zannetmedik, korkmayın. (gizlinot: swh)

  paylaştığı bilgiler uzaydan gelmediği için herkes araştırıp okuyarak bu bilgilere ulaşabilir. ki youtube camiası derya deniz arkadaşlar çisem çakır da okyanusta bir damla. eminim buradaki birçok yazarın bile zaten çisem çakır kadar cilt bakımı ve cilt bakım ürünleri üzerine bilgisi mevcuttur.

  bu kadar çok kore ürünü tavsiye eden bir youtuber'ın kore firmalarıyla antlaşması olduğunun düşünülmesi kadar basit bir olay yok. herhangi bir kore firmasıyla antlaşmam yok demesi de bu kadar efor sarfettirecek bir şey olmasa gerek. ha bu arada, size gelen 1 paketin içinde neredeyse 1 asgari ücret değeri ürün olduğu için evet çisem hanım, 1 pr paketi bile, 1 firma yüzü olmak bile çok şeyi değiştirir.

  youtube'u bırakıp bırakmaması hayatımda yaprak kımıldatmaz. biraz ingilizce bolca internet kullanımı ile bu makalelerin hepsine ulaşılabilir. kendi cilt tipimi tanıdığım cildime neyin iyi gelip neyin iyi gelmediğini tecrübe ederek öğrendiğim için de, içerik listesine bakarak ürün ayrımı yapabiliyorum şükür.

  ek olarak, kaç yaşınızda olursanız olun yalanla da kötülükle de karşılaşacaksınız arkadaşlar, tabii bulutların üzerinde yaşamıyorsanız. hele ki internette aktif paylaşım yapan biriyseniz bununla ×1000 karşılaşacaksınız. herhangi bir karalama mevcutsa hukuki yollardan tabii ki hakkınızı da ararsınız. ayrıca çeşitli platformlardan gördüğüm kadarıyla, çisem çakır hakkında 10 yorum yapılıyorsa 9'u olumlu zaten. yapılan 9 olumlu yorumu es geçip de 1 olumsuz yoruma kafayı takarsanız işlerin bu noktaya evrilmesi gayet doğal çisem hanım.

  okuduğunuz için teşekkürlerrr ve iyi günler sevgili süslü sözlük ahalisi.

  19 şubat 18:40 19 şubat 20:59

  160. negatif 1-2 eleştiriye (hakaret değil eleştiri) odaklandığı ve iletişimine yansıttığı için kendisini ve içeriklerini çok çok sevmeme rağmen çisem'i youtube'dan takip etmeyi bırakmıştım.

  arada instagramda da onca iyi yorumdan kötüleri seçip onlarca hikaye paylaşmasını da

  eleştirenlerden biriyim ama özellikle son dönem takipçileriyle yaptığı seri muhteşemdi. gerçek kullanıcıların görüşlerini paylaştığı bir platform gerçekten çok değerli.

  zira bir tane ya da 100 tane olması fark etmez, pr paketi alan hiçbir sosyal medya yarı ünlüsüne %100 güvenemiyorum. samimi bile olunsa herkesin bir üründen alacağı performans farklı. aşırı içselleştirmemek gerek hiçbir yorumcuyu. ben bir ürünün cildime iyi gelip gelmediğini anlamak için o ürünü düzenli olarak en az 2 hafta kullanıyorum ancak o zaman gerçek etkilerini algılayabiliyorum. bu nedenle çok fazla ürün deneyen kişilerin ürün önerileri bana zaten oldum olası çok mantıklı gelmemiştir. çisem'in de bunu fark edip böyle bir ortam yaratması şahane bir öngörüdür. kaldı ki ürün yorumlarından bağımsız, çisem'in içerik okuma konusunda birçok kişiye katkı sağladığı da bariz.

  anladığıma göre kore'den ürün ithal eden şirketlerle ilgili hakkında söylenti varmış. dedikodusu yapılmış. bu kadar sevilen ve takdir edilen bir insan olarak aşırı tepki verdiğini düşünüyorum. bu yazılanlar karşılık bulsa anlayacağım da. yani kimsenin ilgilenmediği aşikar değil mi?

  ha isteyen aşırı haklı olduğunu düşünmeye devam edebilir. kişilik haklarını ihlal etmeden eleştirmeyi, bu eleştirilere de saygı göstermeyi hepimizin öğrenmesi gerek. beğenmeyen de kendisini her yerden takibi bırakabilir. ben öyle yapıyorum.

  cilt bakımı hakkında araştırmak, okumak kafamı boşaltmamı sağlayan kendime ayırdığım değerli bir uğraş olduğundan ben bu tarz polemikleri hakikaten çekemiyorum, yaşlandım.

  19 şubat 14:47

  159. bir yandan youtube videonu izleyerek yazıyorum bu girdiyi.

  öncelikle sana şu söylemek isterim, hayatımda gördüğüm en nahif ve mütevazı insanlardan birisin. youtube'da takip ettiğim ilk kanallardan da birisin. o yüzden bir iki aptalın lafı ile sakın hareket edeyim deme.

  bir diğer husus ise, bunu danla biliç söylemişti ki kendisinin nasıl linçler yediğini biliyorsundur; hakkında yazılan çok güzel şeyler varken, kötü şeylere odaklanma. sana yazılan güzel şeylere odaklan.

  seviliyorsun!

  19 şubat 08:50


  158. ağzı olan konuşuyor sosyal mecralarda zaten. bu işi yapıyorsanız her yoruma bu kadar kafayı takmak insanı çok yıpratır. evet haksız iftiralar kesinlikle çok sinir bozucu ama üç beş kendini bilmez böyle yorumlar yaptı diye bu işi bırakmak ve bu kadar sinirlenmek bana çok uç geldi. bu kadar büyük bir kitleniz varken herkese kendinizi ispatlayamazsınız ve herkesin her yanlış cümlesini düzeltemezsiniz ki. bu kadar üzülmüş ve bu kadar kafayı takmış olmasına çok üzüldüm.

  19 şubat 00:05

  157. kore cilt bakımına başlamama ve bazı cilt problemlerimi çözmeme vesile olan youtuber. ekrandan yansıdığı kadarıyla karakteri, duruşu, yaptığı işe verdiği özen hep çok hoşuma gitmiştir. ürün yorumlarına çok güveniyorum ama bu demek değil ki her söylediğini alıyorum, cilt tipi ve alışkanlıkları farklı olan kişiler gidip de "bunu önerdi bana yaramadı" diye karalamasın.

  kötü yorum ve iftiralar sebebiyle youtube'a ara vermiş. ne çok çekemeyeni varmış diye şaşırdım doğrusu kimseye zararı olduğunu düşünmüyorum. yazık ki marka sponsorluğu alınca bile utana sıkıla anlatıyordu zaten, demek ki bu baskıyı uzun süredir hissediyormuş. yukarıda gördüm sponsor aldı güvenmiyorum tarzında yazanlar var, insanların bir şeyler başarması en ufak ilerleme kaydetmesi seni neden üzüyor kardeşim. bu meseleyi kendi iç dünyanızda halledin. çalışmadığı markalarla ilgili iftira atanlar varmış. ya ben anlamıyorum oturup bir youtuberın kimlerle çalıştığını nasıl ve neden hesaplamaya çalışıyorsunuz. arkadaşlar kıskançlığı acil bırakmalısınız. son videosunda sinirden ağlayarak pes ettirildiğini açıklamasına çok üzüldüm, devam ederse de kore ürünlerini değil başka ürünleri paylaşacakmış yani bu olayların kanala bu kadar yön vermesi de ayrı üzdü. internette çok kötü insanlar var yazık. ama ara verince daha iyi olacaksa dönmesini bekleyelim bakalım.

  18 şubat 23:49 19 şubat 20:54

  156. neden bu kadar çok tepki alıyor diye şaşırdığım, uzun zamandır da (gizlinot: tam olarak influencer tabiriyle bilinmediği zamanlardan beri) takip ettiğim influencer kendisi.

  biraz önce hakkında çıkan söylentiler için çektiği videoyu izledim ve onun çok gereksiz yere eleştirildiğini ve çok üstüne gidildiğini düşünmekteyim.

  kendisi bir eczacı, bir bilirkişi değil bunu zaten kendisi de söylüyor. kendi cildi için araştırma yapıp (gizlinot: ki bunu herhangi başka insan da yapıp aynı seviyeye erişebilir, ki beni bu konuda araştırmaya teşvik etmiş biridir kendisi) bu araştırmasını kendine saklamayıp anlaşılır bir dilde açıklıyor. bunun kasılacak, marka ajanı ilan edilecek veya suçlayacak ne gibi bir yanı olabilir ki? ki videoda da zaten kendisini açıklamış, tüm videolarını izlemiş biri olarak da diyorum ki iftira atacak bir yer bulmak pek mümkün değil.

  daha demin girdiler içinde gördüm, kendisinin muhalefet olmadığı sadece içeriğini beğendiği için tavsiye ettiği şeyden marka yerine kadından hesap sorar olmuşlar. o kadın marka yerine size açıklama mı yapmak zorunda? veya size marka yerine o kadını boykot etmek mi düşüyor? cidden şaka gibi insanlar var bu anonim ortamda.

  kendisi cilt bakımına merak saldığım zamanlarda karşıma çıktı ve mütevazi oluşu, ürünleri düzgün bir bakış açısıyla eleştirmesi (gizlinot: bu zamana kadar birçok influencer gördüm fakat kendisi gibi anlatana düzgün rastlamadım açıkçası) , tatlı dili ve ne olursa olsun saygılı, kibar tavrı ile dikkatimi çekmiş biri oldu. böyle bir kadını bile bıktırdıysanız (gizlinot: herkes üstüne alınmasın, üstüne alınan zaten bu tavrı takınıyordur) diyecek bir şey bulamıyorum.

  umarım en kısa sürede kendini toparlar ve mutlu olur. videoyu izlerken ben bile sinirden ne yapacağımı şaşırdım.

  18 şubat 21:36