yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (5)

  22. "Ekmek, un su maya değil miydi ya şeker nerden çıktı sadece soruyorum" gibi bir story atmış. Eminim sadece soruyorsundur nazlı, yoksa uno şeker ilavesiz tost ekmeği reklamı girmeyeceksindir bir süre sonra sen de... ayrıca tost ekmeği denen fabrikasyon ürünün koruyucusuz, şekersiz, sadece un su mayadan oluştuğunu düşünen biri var mı bu devirde? Ne kadar da naifsin allah iyiliğini versin. 

  PS: kimse yemiyor bu numaraları ya yap reklamını kazan paranı geç git ne uğraşıyorsun.

  7 temmuz 12:09

  21. her fırsatta homeopati övmesine kızları mabel ve kumrala bayıldığım için katlandığım influencer, şu şarlatanlıklara inanmayın arkadaşlar ya. konuya döneyim, allahım o nedir kumriş seni ısıra ısıra yemek isterdimmmm. neyse buraya biraz bir şeyler yazmaya geldim aslında.

  bunu önümüzdeki birkaç sene içinde planlayan bir kadın olarak, profiline bakınca hemen anne olası geliyor insanın, hayatına özeniyorsun. ne güzel el kadar bebeyle geziyor nerelere gitmiş diyorsun. öyle güzel anlatıyor ve yansıtıyor ki. videoları da çok doğal akışında çekiyorlar, eşinin elinde sürekli telefon o an çekip koyuyor gibi hissediyorsun bilmiyorum 36464 kez deneniyor mudur ama sanmıyorum.

   her şeyde ve herkeste olduğu gibi o da anneliğin, hayatının, tatillerinin sadece çok iyi yanlarını paylaşıyor, cinnet geçirdiği ya da çocuğun o arabaya alıştığını anlattığı storyden önceki krizlerini vs paylaşmıyor elbette. hatta kötü veya zor şeylerden bahsettiği storylere denk geliyorum ama onu bile çok kabullenmiş, olgunlukla karşılayan, asla sorun etmeyen bir şekilde anlatıyor; hiç sinirlenmiyor, çocuklara asla kızmıyor veya bunalıma hiç girmiyor gibi. bunu anlıyorum ve aksini yapmasını beklemiyorum, çünkü bu sosyal medya dünyası böyle.

  ama şunu söylemek istiyorum, takip eden bir anne olsam çok ciddi tribe girerdim kesin ben yetersizim diye. ne bileyim her an güzel, her an bakımlı, her an her şeye çok yeterli. umman'da bile 6da kalkıp ek gıda hazırlayacak, üzerine bir çocuk bir bebe ile gezecek enerjiye sahip. bunları yaparken de hala güzel ve alımlı bir şekilde içerik üretebiliyor, aynı zamanda avukat da, fizik zaten on numara. şöyle bir etrafıma bakıyorum da hiç böyle pozitif, neşe saçan, hayatından şikayet etmeyen, gezip tozabilen, manken gibi kalan, rutinlerinden vazgeçmeyen iki veya tek çocuk annesi göremiyorum. kendisine imreniyorum böyle düşününce, maşallah diyorum nazar değmesin. ama şöyle de bir gerçek var ki imkanı var, bu gayet açık. para çok güzel bir güç gerçekten bu anlamda.

  ne imkanları olup bunları beceremeyenler de var der misiniz? evet diyebilirsiniz, bu da başka bir tartışma konusu. ben de böyle düşünüyorum bazen. zenginliğin yanında akıllı ve becerikli bir kadın en nihayetinde diyerek noktayı koyuyorum. bir de bazı konularda her şeyin en doğrusunu bildiğine inanmasan tadından yenmeyeceksin nazlimu :)

  21 nisan 01:55

  20. en çok sevdiğim influencerlardan birisi. bali tatili ile kapmıştı beni. özellikle kızıyla ilgili paylaşımlarına bayılıyorum. 2.ye hamileymiş. hayırlı olsun.

  23 ocak 2023 18:39


  19. İkinci bebeğine hamileymiş. Çok istediğini ve doktorun zor olabileceğini söylediğini paylaşmıştı eskiden, bu yüzden çabasız şekilde olmasına çok çok sevindim onun adına. Sağlıkla doğursun ve güzellikle büyütsün kızlarını.

  Ancak bir nokta var ki çok talihsiz buldum söylediği şeyi çünkü çok insana gereksiz yere umut verebilir ya da onları üzebilir. Buraları okuduğunu varsayarak da yazmak istiyorum. Kendisine soran bir kişiye cevaben Amh değerine inanmıyorum bence bebek mucizedir hayal kurun minvalinde bir paylaşım yaptı. İlk olarak bu şekilde doğal yoldan şansa dayalı gebelik her zaman herkes için bir faktör ancak amh'sı düşük bir kadında çok daha küçük bir ihtimal. İkinci olarak amh değeri kader değildir, desteklenebilir, farklı tıbbi yollara başvurulabilir diye birçok uzman doktor ve embriyolog insanları bilgilendiriyorken sen neye inanmıyorum diyebiliyorsun pardon? Kendisinin tavsiye ettiği üzere Pembe bulutları takip etmektense yapılabilecek tıbbi metotlar mevcut bu konuda. Üçüncü olarak amh değeri kalan rezerv sayısını gösterir ancak tek başına doğurganlık için bir belirteç değildir başka hormon değerleri de duruma etki eder. kendisinin bu değerlerinden haberdar mıyız mesela? değiliz. Üstüne üstlük ilk bebeğini doğurduktan sonra üç sene kontrole gitmemiş bilinçte bir insandan bahsediyoruz. Bunları niye yazıyorum? Çünkü kadınlar eğer uzun ve çaresiz infertilite sürecindeyse ve kendileri de özellikle aynı sorundan muzdaripse bu tip kişilerin ne dediklerini çok önemsiyorlar. Eğitimli bir insan olarak amh değerine inanmıyorum, mucizenizi bekleyin, dua edin falan demek zırvalamaktır sevgili nazlı ve çok sayıda kadına gereksiz umut vaad edip onları üzmekten başka bir şeye yaramaz. Çünkü senin gerçekliğine inanmadığın o değere sahip olup sayısız kez farklı tedaviler deneyen ve negatifle sonuçlanan insanlar da var. İster misin doğal yolla deneyip zaman kaybedip bir türlü sonuç elde edemeyen bir kadın sayende tedavi de denemesin ve mucize bekleyip dursun ve de bunun sonucunda üzülsün? Eminim ki bu kişi senden etkilenen tek bir kadın olsa bile istemezsin. Üstelik bu süreçlerden geçen insanlar genelde hiç çocuksuz oluyor ve daha derin bir acı hissediyorlar. O yaşanılan üzüntüyü tahmin bile edemezsin. O nedenle lütfen bilime, tıbba, doktorlara karşı gelecek açıklamalar yapma böylesine hassas bir konuda...

  23 ocak 2023 02:24

  18. Aşırı itici, her zaman o haklı, her dediği doğruymuş gibi garip bir tavrı var. En mükemmel anne o sanki... Çocuğu rahat diye çocukla her şeyin mümkün olabildiğini göstermeye çalışıyor, bu tavrı da ebeveyn  olarak insanı eksik hissettiriyor.  Sevemedim.

  2 eylül 2022 13:50

  17. ilk bakışta tatlış pozitif minnoş görünse de, bana içten içe hırslı, kompleksli ve fake geldi.

  plastikleşmiş aşırı uzun ve maşalı platin saç, full time salata tüketmesi, storylere yazdığı captionlar, mabeli kucağına alıp hoplaya zıplaya yururken kendini videoya çektirmesi (buna neden kuruldum bilmiyorum lol)

  tanıdıkça bi itildim ya. ben de böyle olsun istemezdim

  30 mayıs 2022 09:26

  16. Bir süre takip edince, özellikle anne iseniz ve yansıttığı hayatın gerçekten öyle olduğuna inanıyorsanız, yetersizlik sendromuna girmeniz muhtemel. Kendisini mabel ilk doğduğu zamanlar keşfedip epeyce takip ettim ancak takipçisi arttıkça tüketim çılgınlığı tavan yaptı.

  Her şeyi o kadar çok övüyor, öyle bir övüyor ki sanki o oyuncak olmazsa çocuk büyümeyecek. 

  Aynı zamanda "mabel doğduğundan beri bunu kullanıyorum" dediği çoğu bebek bakım ürününü mabel doğduğundan beri falan kullanmıyor ne yazık ki. 

  29 mayıs 2022 11:00


  15. Takma kirpiğin üzerine maskara sürerek maskara reklamı yapan influencer. Keşke insanları aptal yerine koymasa.

  2 mart 2022 15:37

  14. #doveözgüvenprojesi hastagi ile sosyal medyada filtre kullanımını eleştirdiği videosunda pürüzsüzleştirici filtre kullandığını düşündüğüm instamom.

  4 kasım 2021 17:25

  13. Emziren instamom.

  Tamam nazlı, bir sen emziriyorsun, hala emziriyorsun, anladık.

  Birkaç da foto ekledim.

  Bir de her şeyi bilen bu ana, nedense eşinin maskeyi tam takmamasına karışmıyor. Sürekli çenede maske ile dolaşıyorlar. Harika!

  ilgili medya:
  3
  12 temmuz 2021 15:35 12 temmuz 2021 15:39