yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (104)
  • medya (4)

  104. Başıma bir şey gelmeyecekse sevmiyorum kendisini. Çoğunluğun aksine vlog çekmeye yönelmemesi çok iyi ama ürünleri o kadar övüyor ki bir süre sonra reklam kuşağı izliyormuşum gibi hissediyorum. Sevdiği ürünleri telemarket sunuyormuş edasıyla anlatması beni inanılmaz geriyor. Alt tarafı bir ruj yani. Hiç mi olumsuz bir tarafı yok. her ürün hakkında olumlu-olumsuz yorum yapmadan önce tekrar tekrar bunlar benim kişisel görüşüm şeklinde beyanat vermesinden de rahatsız oluyorum. Markaları rahatsız etmemek adına her kelimesine dikkat ediyor oluşu istese de o ürünle ilgili olumsuz yorum yapamayacakmış izlenimi yaratıyor bende. Bu da kendisine güvenmememe neden oluyor.

  14 haziran 15:30

  103. Ysl loveshine ruj tanıtımını izleyip 208 rengini beğenmiştim. Dün almaya gittim. Benim denediğim renk ile videoda izlediğim rengin alakası yok.

  17 mayıs 13:36

  102. Kendisinin minimal rutinlerini, çoğunlukla aynı ürünleri uzun süreler kullanıp öyle önermesini ve duruşunu seviyorum. Kendisinden görüp aldığım elensilia cpp beyaz göz kremi ve deneme boyunu aldığım elensilia alpha arbutini çok severek kullandım. Arbutinin büyük boyunu ve güneş kremini de almayı düşünüyorum hatta, cildimde fark yaratan ürünler oldular. Aynı şekilde mia klinika azelaik asit de kendisinde görüp aldığım yeni cilt bakım ürünlerinden biri. Yaş olarak benden epey büyük ama ürün önerilerinin yaş aralığının geniş olduğunu düşünüyorum. Önerdiği ürünlerin kaliteli ve çözüm odaklı olduğunu da deneyimledim. Benim güvenilir bulduğum bir influencer kendisi.

  Kanalında ürün önerirken komisyonlu link verse bile komisyonsuz nasıl alınabileceğini yazar, kanalı sessize alın isterseniz mesajlar rahatsız etmesin der, böyle de düşünceli biri.

  1 mayıs 23:10


  101. Lekelerini ne güzel geçirdi. Helal olsun.

  1 mayıs 21:08

  100. Kendisi gibi hassas bir cildim var. Yaş 26; bir iki yıla anti-age ürünlere giriş yaparım sanırım, cilt bakımında kendisini rehber edinmeyi düşünüyorum. Youtuberları pek takip etmem; 35 yaş üstü hassas ciltli başka influcer bilen mesaj atarsa memnun olurum.

  1 mayıs 11:00

  99. Önerdiği ürünlerden gerçek anlamda memnun kaldım. Diksiyonu güzel, güvenilir bir youtuber. İşini temiz yapıyor bana göre. Yorumlarına güveniyorum. 

  Bugün paylaştığı videoda yaşının 41 olduğunu söyledi. Yanlış anladım diye düşünerek geri sardım. Sonra bir de googledan araştırdım. Yaşını hiç göstermiyor. Takdir ettim açıkçası. Umarım 41 yaşımda nihal gibi görünürüm. 

  29 aralık 2023 19:16

  98. Sınıfta kalanlar videosunu az önce izlediğim youtuber, içerik yorumlayıcısı. flormar ile ilgili aktardıklarını yorumlamak için geldim. öncelikle yanlış anlaşılmaması adına kısa bir bilgilendirme yapmak isterim: flormar ile hiçbir bağlantım yok, hatta oje dışında flormar markalı bir ürünüm de yok. istanbulda görece bilindik bir hukuk bürosunda avukatım. dolayısıyla bir kozmetik firması bünyesinde çalışmıyorum. kozmetik alanında faaliyet gösteren müvekkillerim olmakla birlikte flormar bunlardan biri değil. nihal ve flormar arasındaki ilişkiye de hakim değilim, hukuki boyutuna bir dahiliyetim veya bu konuda bir fikrim yok. yani kısacası taraflarla bir alakam yok, sadece birçok büyük firmaya hukuki danışmanlık sağlayan bir büroda kıdemli bir avukat olarak çalıştığımdan dolayı kendi fikrimce tamamen üçüncü bir göz olarak yorumlamaya geldim. bir çıkar çatışmam yok.

  flormarın hero isimli maskarası nihalin gözünde enfeksiyona neden olmuş. okur mu bilmiyorum ama geçmiş olsun ilk olarak. ar-ge, sağlık gibi konularla ilgili yorum yapmayacağım. bu elbette flormar'ın gerekli aksiyonları almasını ve telafi etmesini gerektiren bir durum. ancak nihale mesaj atıp "söz konusu videonuz bizim hukuk departmanımıza düşmüş" şeklinde bir mesaj atılması bence nihalin anlattığı kadar aman tanrım bir olay değil. bir konunun hukuk departmanının önüne gelmesi demek, hemen dava açıyoruz seni bitiricez kızım demek değil. alınması, gücenmesi gerekecek bir durum yok yani bu dünyanın en normal olayı. videon hukuk departmanımıza düşmüş demek kaba bir iletişim de değil. insanların hukuk departmanı ifadesi geçtiğinde bu kadar sinirlenmesini, alınmasını anlayamıyorum kendi adıma. muhtemelen pazarlama, reklam, branding departmanlarından biri görmüş, hukuk departmanına "acaba burada bir sorun var mı? bu durumun hukuki riskleri/ olası aksiyonları varsa nedir?" diye iletmiştir. artık kurumsal iletişim midir hangi departmandır onunla da mutabakata vararak hukuki bir aksiyon alıp arayı germektense önce kendisiyle iletişime geçelim bu durum nedir şeklinde bir karar alınmıştır ve akabinde nihale mesaj atılmıştır. yoksa bu sorular herhangi bir hukuki süreç başlatmadan basit bir ihtarnameyle de sorulabilirdi ama dediğim gibi gerginlik çıkarmamak amaçlı olduğunu anladım ben. yani bence buraya kadar bir sorun yok.

  "hukuk departmanına düşeceğine ar-ge departmanına düşseydi" cevabı asıl bence baya ofansif olan ve yapıcı olmayan bir cevap olmuş kanımca nihal adına. başka bir yorum yapmayacağım nihalin bu acayip cevabıyla ilgili.

  daha sonra anladığım kadarıyla flormar çalışanı, nihalin gözündeki enfeksiyonun hero maskaradan kaynaklandığının sabit olup olmadığını teyit etmek istemiş ve bizim maskaradan kaynaklandığına emin misin gibi bir soru sormuş. hukuki açıdan elbette bunun bir önemi var. sonuçta kendilerinden kaynaklandığına emin olmadan bir konuyla ilgili nasıl bir aksiyon almalarını/ almamalarını bekleyebiliriz ki? ama nihal bu soruya da alınmış. flormar nereden bilsin senin heyet raporun olduğunu :D heyet raporum var alın buyrun de geç yani bunda gönül koyacak, alınacak bir şey yok bence madem o kadar profesyoneliz.

  yani kanaatimce nihalin alınganlığı dışında flormar tarafından buraya kadar da sorunlu/ "sınıfta kalan" bir davranış olduğunu düşünmüyorum ben. videoyu izlerken "heh şimdi s.çacak flormar" dedim sürekli sonra nihal hikayeyi bitirdi "ee noldu şimdi" derken buldum kendimi.

  yani arkadaşlar (nihal), hukuk departmanı öyle öcü işler yapan, karşıdaki kimseleri tehdit etmek amacıyla bahsi geçirilen, göz dağı vermek için kullanılan bir departman değil. çoğu zaman "selam avukatcım buna bir bakabilir misin, bu ne demektir, biz endişe etmeli miyiz" tarzı soruların iletildiği sıradan bir departmandır. gözün enfeksiyon kaptıysa da (çok çok geçmiş olsun tekrar), "bizim maskaradan olduğu kesin dimi?" sorusu dünyanın en normal sorusudur bence. cildimize iyi gelmeyen bazı ürünlere "belki benimki bozuktur, başka bir tane alıp deneyeyim, başkaları memnun" derken flormarın alt tarafı bizim hukuk departmanına düşmüş bu diye iyiniyet gösterip attığı mesaja aşırı alınıp marka sınıfta kaldı demek bana biraz abartı geldi.

  flormarı eleştireceğim nokta elbette var. sağlık bu sonuçta. ar-ge bakımından konuyu inceleyip dönüş yapmamaları kabul edilebilecek bir davranış değil. elbette önemli bir nokta. her ne kadar bunun farklı sebepleri olabilecekse de sağlık açısından bakıldığında muhtemelen flormar'ı haklı çıkarmaz hiçbiri. bu konunun incelenmesi, nihale dönüş yapılması gerekirdi.

  kısacası bu olayda flormar'ı sınıfta bırakan şey, bahsettiğim gibi ar-ge anlamında ürünü inceleyip nihale dönmemeleri, konuyu telafi etmemeleri olmalı. ama bunun yerine flormar'ın iletişimi, konuya ilişkin izlediği yol eleştirilmiş hep nihal tarafından. sanırım bana acayip gelen ve bu girdiyi yazdıran kısım bu oldu.

  son olarak, benim yorumlarım sadece nihalin videosunda anlattıklarıyla yani bildiğim kadarıyla sınırlı tabii. başka yazışmalar oldu mu bilemiyorum. umarım bu girdiyi okuyanlara güzel bir drama olmuştur ama :D

  26 aralık 2023 00:22


  97. Videoları bilgi bakımından zengin ve bilimsel dayanağı olan, bunları anlatırken terimsel konuşmadan anlaşılır anlatan içerik üretici. 

  Son videosu yine sorularımın cevabı oldu, umuyorum influencer kirliliği olan şu dönemde video çekmeyi asla bırakmaz.

  Nesilleri tükenmek üzere; bir nihal bir çisem bir yağmur kaldı...

  P.S: 41 yaşına girmiş ben bir kez daha şok! 

  29 temmuz 2023 10:48

  96. Her videosunda birkaç kez "nokta atışı" demezse gece uyuyamayan youtuber. Kulağımı tırmalıyor artık.

  7 temmuz 2023 18:22

  95. bundan sonra kafamı yormayıp takip edeceğim kadın. al derse alırım alma derse almam bu kadar netim. her şeyin fiyatı uçmuş gitmiş, deneyeyim bakayım ay merak ettim alayım diyecek paramız da zamanımız da artık yok. Nihal her şeyin izini sürüyor, takip ediyor, araştırıyor, haber veriyor. indirim takip etmeme bile gerek yok, kız indirimleri de haber veriyor. önerdiklerinden aldıklarımdan pişman olduklarım olmadı açıkçası. muadil değil diyorsa muadil değildir. 

  6 kasım 2022 22:15