yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (11)
  • medya (2)

  1. Krem formundaki ürünlerin benim saçıma yağ formunda olanlardan daha iyi geldiğini farkettikten sonra almaya karar verdim. Saçları onardığı söyleniyor. Ben de youtube videolarını inceleyip aldım. Henüz bir kez kullandım. Fena değil gibi. Saçlarım boyasız, işlem yok ama çok kuru, cansız, zayıf. Uçları sapır sapır oluyor. Biraz güçlendirmesini umuyorum. Protein yüklemesi yapıyormuş sanırım. Sürdükten sonra yarım saat bekletip yıkadım. Saçlarıma iyi geldiğini hissettim şimdilik ama herhangi bir bakımdan sonra zaten bu etki oluyor. Birkaç kullanımda asıl işe yarayıp yaramadığı ortaya çıkacak. Bana iyi gelecek gibi hissettirdi ama izleyip göreceğiz. Gerçekten küçük bir ürün bu arada. Alıp 6 ay kullanabileceğiniz bir ürün değil. Fiyatı da yüksek, 150 TL'ye aldım ve evet, saçımda mucizeler yaratmasını bekliyorum. Bunu yaparsa alırım tekrar. Bu da işe yaramazsa daha da mucize ürün peşinde koşmayacağım, kafama mayonez sürüp yatacağım. Hem krem formunda hem de 15 TL.

  Sonuç: Haftada bir kullandım ve beklentilerimi karşılamadı. Çok daha uygun fiyatlı ürünlerle de aynı sonucu aldığım oluyor. Maalesef bir daha almayacağım.

  9 şubat 2020 15:45 17 nisan 2020 14:46

  5

  2. Kuaför faciası sonucu yanan saçıma 6 ay sonra kullandığım, kullanır kullanmaz etkisini gördüğüm olaplexin mucizevi ev tipi saç bakım ürünüdür.

  Saç bağlarını anında onarıcı etkiye sahipmiş meğer. 

  Üstelik kıvırcık ve kabaran saçımı yumuşacık ve sakin yapıyor. Saç yandıktan hemen sonra kullanılmaya başlanması-daha çabuk sonuç almak için-tavsiye olunur.

  16 nisan 2020 19:49

  3. açık söylemek gerekirse, kullanır kullanmaz etkisinin görüldüğü tamamen hayal olan üründür. kullanır kullanmaz gördüğünüz tek etki, durularken saçınızın ipeksi bir yumuşaklığa sahip olması ki bunu (gbkz: keraste)'ın veya başka birçok markanın maskelerinde de yaşadım. objektif olarak değerlendirmek gerekirse, açma işlemi görmüş ombreli saçlara sahibim ve tahmin edersiniz ki saç uçlarım mısır çölleri kadar kuru. haftada 1 olmak üzere düzenli 3. kez uyguladım ve şimdiye kadarki gözlemlerim, saç uçlarında herhangi bir mucizeye sebep olmadığı yönünde ancak saçı genel olarak hafif parlatıyor ve yumuşatıyor. besleyiciliğinin uzun vadede ortaya çıkmasını bekliyorum. adı 'kusursuzlaştırıcı' olunca ilk denemede mucize bekliyoruz fakat benim saçımda şu anki etkisi kabarıklığını azaltıp daha rahat şekil almasını sağlaması oldu. bu ürünü diğer saç maskelerinden ayıracak belirgin bir fark henüz gözlemleyemedim. uzun vadedeki etkilerini kutu bitince güncelleyeceğim.

  13 ağustos 2020 12:54 13 ağustos 2020 12:56


  4. Yoğun bir formu var. İlk geldiğinde küçücük şişesini görünce hayal kırıklığına uğradım. Ama nohut tanesinden hallice kadar krem, uzun saçlarım İçin fazlasıyla yetti. 

  Saçlarım boyalı ama açıcı işlemi yok. O sebeple haftada bir kere nemli saçlarıma uyguluyorum. Bekleyebildiğim kadar bekletiyorum, bu bir hafta boyunca saç kremine ihtiyacım olmuyor. Her şampuanlama sonrası saçlarım sertleşmeden çok rahat açılıyor. Arada buklelerimi belirginleştirmek ve saçımı yatıştırmak için durulanmayan bakım kremlerinden kullanıyorum o kadar.

  Özetle boyutuna aldatmayın o tester kadar şişe size aylarca gidecektir.

  31 aralık 2020 10:00

  3

  5. Maksimum fiyat, minimum performans. Uygulama sonrası anlık bir yumuşaklık söz konusu. Genel olarak bir işe yaradığını düşünmüyorum. Şişeyi neredeyse yarıladım ama gözle görülür bir toparlanma olmadı saçlarımda. Aynı performans için uygun fiyatlı bir ürün tercih edilebilir. 

  25 temmuz 2021 15:13

  3

  6. Bir süredir kullanıyorum. Çok düzenli kullandığım söylenemez. Saçlarımda ombre var. Uyguladıktan sonra nispeten yumuşuyor, güzel kokuyor ama uzun vadede ben de bir etkisini göremedim. 

  25 temmuz 2021 21:12

  3

  7. Ben de çok büyük beklenti ile aldım. Üç haftadır duş sonrası saçımda yarım saat bekletip duruluyorum. Normal bir saç maskesinden farklı değil bence. Saç boyası yaparken içine katarım, çok para verdim diye psikolojik olarak iyi gelir belki.

  26 temmuz 2021 05:58


  4

  8. benim boyadan ve şekillendirmeden dolayı yıpranmış saçlarımda kullanıp memnun kaldığım, yalnız saçı yumuşatma dışında çok da mucizevi etkisi olduğunu düşünmediğim bir saç bakım ürünü. almadan önce açıkçası bu fiyata değip değmeyeceği konusunda ikilemde kaldım. kuaförüme de sormuştum, bana güzel bir ürün ama mucize de yaratmıyor demişti. Almak için uygun bir an beklerlen sachane'de indirimde yakaladığım bir dönemde alıp kullandım ve yaz başı gibi de bitirdim. Ben özellikle kışın kullanıp, deniz sezonu açılmadan da bitirmek istemiştim. çünkü deniz, güneş faktörü devreye girmeden daha çok yoğun bakım kürü gibi kullandım bu ürünü. Benim boyalı ve uzadıkça uçları iyice yıpranmış saçlarımı ilk birkaç seferde bile gayet güzel yumuşattı. Hatta Kullandıktan sonra daha parlak bir görününüm verdi ama öyle göz alıcı derecede bir parlaklık, kökten uca bir onarım hissi, anında sağlıklı saçlara kavuştum diYemem. O yüzden benim Kusursuzluk anlayışıma pek uyduğunu söyleyemeyeceğim açıkçası.

  Ben bu ürünü saçım kuruyken saçın uç ve boylarına uyguladım diplere getirmemeye dikkat ederek. çünkü ilk seferde buna pek dikkat etmediğim için saçımı yıkadıktan sonra sanki yağlıymış gibi gösterdi. Bahsettiğim şekilde Kuru saçıma sürüp yaklaşık bir 30-35 dk kadar bekledim. Daha sonra suyla masaj yaparak, ürünü saçıma yedirerek iyice duruladım. Ertesi gün hemen saçımı da yıkamadım bu arada. Yani ürünü kışın kullanmak bana bu açıdan yarar sağladı kesinlikle.

  Bu şekilde bazen haftada 1, bazen de 10-15 günde bir aynı işlemi yeniledim. Ürün yapı olarak oldukça yoğun olduğu için azar azar alıp saça iyice yedirmek gerekiyor. Tabii Bunu kuru saça yaparken biraz zorlanıyorsunuz ama benim kuaförüm bana böyle uygulamamı önerdi. Yoksa nemli saça maske uygular gibi kullananlar da var. Kullanım saçın tipine ve sizin üründen beklentinize göre değişebilir elbette. Benim saçım çok kuru değil ama boyadan dolayı ister istemez ekstra neme, yumuşaklığa ihtiyaç duyan ve elektiriklenmeye de çok uygun bir saç. İnce telli de olduğu için uçlardaki en ufacık bir çatallanmada iyice yıpranmış ve sağlıksız görünüyor maalesef.

  Ürünü kullandığım yaklaşık 5 aylık süreçte saçım eskisi gibi cansız görünmemeye başladı ilk gördüğüm etkisi buydu. Ayrıca Verdiği Parlaklığı ve yumuşaklığı ertesi güne kadar saçımda hissedebildim. En güzeli de bu süreçte duştan sonra ekstra ürün kullanımım azaldı. saç bakım yağları ve sıvı saç kremleri olmadan rahatça saçımı tarama lüksüne kavuştum. Dalgalı saçlarımı şekillendirici ve başka bir saç ürünü kullanmadan açık bırakabildim mesela. Bu sayede de saç bakımı konusunda yeni bir düstur edindim aslında.

  Peki bu ürün kimlere hitap eder, kimler için balon etkisi yaratır derseniz onu da şöyle açıklayayım kendi deneyimime göre. Saçının rengini kısa aralıklarla açtırmış, dolayısıyla sık boyama ve açıcı vs nedeniyle ciddi şekilde yıpranmış, acil bakıma ihtiyaç duyan özellikle de kuru ve boyalı saçlar için mucize ürün değil. Bu tip saçlarda çok büyük beklentiye girmemek lazım bu ürün için. Yalnız benimki gibi boyalı olup, şekillendirme ve zaman içerisinde uzadıkça yıpranmış saçlarda güzel bir yumuşamayla birlikte parlaklık, o sağlıklı görüntüyü verme açısından bence bir şans verilebilir. Evet fiyatı benzer ürünlere göre biraz yüksek, öyle kısa sürede, hele ki tek seferde saçınıza harika bir etki de vermiyor. Yalnız az miktarının bile iş görmesi açısından oldukça bereketli. 1-2 ay içinde biter dediğim ürünü saçımı kısaltıp tekrar omuz hizasına getirmem sayesinde 5 ay kadar kullandığımı söylemeliyim. Kesinlikle çok çabuk bitmiyor bu açıdan bile fiyatını hak etti benim gözümde.

  ilgili medya:
  2
  26 temmuz 2021 13:47

  5

  9. ilk kullandığımda hiç bir değişiklik olmadı saçımda ama bu hafta 3. kez kullandım ve etkisini gözlemlemeye başladım. saçlarım kabarık ve şekilsizdir, dalgalıdır. yabancıların frizz dediği probleme sahibim. frizz görüntüyü kesinlikle azalttı ve dalgalarım belirginleşti, saçımda da bir parlama var. 3 seferde verdiği etki benim hoşuma gitti, kullanmaya devam edeceğim fakat miktarı o kadar az ki muhtemelen 10. kullanımda belki de daha önce bitecek. miktarına göre pahalı bir ürün. ben duşa girmeden önce saçımı ıslatıp diplerden uçlara bolca uyguluyorum, sacımı topuz yapıp yarim saat kadar bekletiyorum ve duşa giriyorum.

  edit: miktarinin az olmasindan 10 kullanimda bitecegini on gormusum ama cok daha fazla kez kullandim hala bitmedi. kullandiktan sonra saca bir parlaklik veriyor ama kalici bir etki saglamiyor tabi ki. bir de cok sac dokuyor. bununla birlikte baska olaplex urunleri ve hindistan cevizi yagi da kullanmaya basladim, saclarimin kirilmasini geciktirdiler hep birlikte. ama frizz goruntu ona yonelik sampuan da kullanmama ragmen naparsam yapayim gecmiyor, bu urunden sonra bir gun falan sakinliyor o kadar.

  29 nisan 2022 23:39 28 şubat 2023 08:04

  3

  10. Saçı iyi arındırdıktan ve nemini aldıktan sonra kullanmak daha faydalı oluyormuş. Yani iyice şampuanlamak vs gerekiyor galiba, ben ilk kullanımımda saçımı şampuanlamadan kullandım bilmiyorum etkisini gördüm fakat vov demedim tekrar kullanınca fikrim değişirse güncelleyeceğim//// Abartılacak ultra bir etkisini görmedim ama saclarımı toparladıgını hissediyorum. (zaten bunu arastırıyorsanız o azıcık toparlanma bile önemlidir). Ben sephora'dan aldım cünkü trendyol da cakma olabilir gibi geldi. Herhangi bi loreal ürünle kıyas yapamayacagım kadar etkili, ama bi daha alır mıyım bilmiyorum cünkü pahalı. Puanım 8/10. -- Sonuc olarak saclarınız cidden yıprandıysa alın. 😅 

  1 ağustos 2022 17:13 11 eylül 2022 09:57