yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  1. Omuzda, sırtta, regl dönemi boyunda, çenede... Bunların asıl düşmanı beslenme şekliniz üzgünüm. Paketli gıdalar, yağlı besinler, hormon salımını çok etkiliyor. Su içmeye de özen göstermek lazım tabi. Ben dikkat edince olmuyor, totomda bile görmüyorum.

  25 temmuz 2019 08:01

  2. benim genellikle yağlı yemek yediğim zamanlarda çıkan sivilcelerdir.

  25 temmuz 2019 14:16

  3. Hormonlar, yediğimiz yağlı besinler kadar stresin de artmasında etkisi olduğunu düşündüğüm iz bırakan sivilcelerdir. Öncesinde böyle bir problemim olmamasına rağmen yeni işimle birlikte gelen stres sivilceleri omzuma hatta kollarıma kadar yaydı. Benim için çözümü her gün beyaz kalıp sabunla temizlemek ve stresten uzak durmak.

  25 temmuz 2019 19:47


  4. Doğal sirke ve çok az çay ağacı yağı kullanarak bir karışım denedim ve çok memnun kaldım.Her banyodan önce sırtıma ve omuzlarıma sürdüm ve biraz bekleyip yıkandım.Çok çok işe yaradı.Aktif sivilceleri söndürdü.Kesinlikle deneyin.

  26 temmuz 2019 01:35

  5. Bende güneş alerjisinden çıkıyormuş. Eğer sizde yağlı yiyecek tüketmiyorsanız ve olmadık zamanda azcık güneş görseniz yada sıcakta kalsanız omuzlarınız da pütürlülük akabinde sivilce fark ediyorsanız alerjik bir cildiniz vardır. Doktora koşun yazı vampir olarak geçirmeyin.

  26 temmuz 2019 18:46

  6. Beslenme, regl ve stres nedeniyle çıktığını duymuşum cilt doktorumdan. Bende ilk kez üç ay önce kedim vefat edince çıktı çok fazlaydı bir gecede oldu. Şimdilerde eşek sütü sabunu sayesinde geçmiş durumda. Bir süslüde okumuştum bana iyi geldi. Omuz, sırt, göğüste çıkan sivilcelerimi kurutmadan söndürdü izleri de kalmadı şu an. Ama dediğim gibi beslenme ve stresle tekrarlayabilir.

  27 temmuz 2019 14:57 27 temmuz 2019 14:59

  7. Benimkinin sebebi (bkz: Cosrx aha 7 whitehead power liquid) olduğundan kronik değil ancak fiziksel olarak böyle bir acı uzun zamandır çekmemişimdir. Ağrısı öyle bir hale geldi ki sivilcenin, sanki sağ omzumda 55 kg ağırlık taşıyorum devamlı. Su içmek için sürahiden su doldururken bile inim inim inliyorum acımdan. Gece uyurken omzuma pike gelse ağlayarak kalkıyorum. Gerçekten inanılmaz boyutta ve acıda. Tişörtlerden omzumun şekli garip gözüküyor o derece. Bugün o omzumdaki minik (!) dünya patladı. İrini boşalırken çektiğim acı günlerdir çektiğimin toplamından bile fazlaydı. Sonrasında ağlaya ağlaya alkollü tonik + çay ağacı yağıyla temizledim. Ancak üzerine tişört dahi değse acıdan kıvrandığım için çay ağacı yağlı pamuğun üzerine yara bandı yapıştırmak zorunda kaldım. Havayla teması dahi acı verdiğinden mecbur kaldım, yoksa hava almasını engellemezdim. 

  Kronik olanlar araştırdığım kadarıyla genellikle stres sebepliymiş. Omuz sivilcelerini rahatlatmak için yüz için kullanılan sivilce karşıtı ürünler o bölgeye de pekala kullanılabilir. Ben (bkz: La roche posay effaclar yüz yıkama jeli) kullanarak savaşıyorum. Sönüyorlar ancak izleri kalıyor ne yazık ki.

  2 haziran 2020 20:47 2 haziran 2020 20:49


  8. çok fazla yağlı şeyler yemememe rağmen ergenlik hormanlarım beni ele geçirdiği için yaşadığım durum, alıştım artık, onlarla yaşamayı öğrendim

  2 haziran 2020 22:53

  9. yaklaşık 6-7 aydır canımı fazlasıyla sıkan bir durumdu açıkçası, ama öğrendim ki ne yağlı yemekle ne de keseyle bir alakası yokmuş. 1 aydır ketojenik diyet yapıyorum ki yağ tüketiminin fazla olduğu bir diyet olmasına rağmen inanılmaz derece azaldı. Sivilcelerin benim açımdan çıkmasının iki nedeni olabilir; birincisi kalitesiz karbonhidrat ve şekeri hayatımdan çıkarmış olmam, ikincisi ise su tüketimimin inanılmaz artması.

  Bir de omuzda sivilce çıkaran arkadaşlar aşırı kilo alıp spor yapanlar varsa kaynağını unuttum lakin vücudun kilo verirken toksinleri attığı süreçte sivilce çıktığını okumuştum, belki bununla alakalı doktordan destek alabilirsiniz, kilo verme sürecimde olmama rağmen bende olmadı bu durum mesela.

  3 haziran 2020 01:41

  10. düzenli olarak yaşadığım problem.

  ipek kese ardından gül suyu sürerek geçmesini sağlıyorum. bence gül suyu mucizevi bir şey çok iyi geliyor. deneyin süslüler. kurutuyor, söndürüyor ve kaşınmasını engelliyor.

  3 haziran 2020 02:46