yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • oylar (16)
  • medya (2)
  4

  1. 3 numarasını kullanmaktayım.

  temiz içerikli ve c.g.m'ye (bkz: curly girl method) uygun olduğu için denemek istedim. öncelikle şu (link: https://youtu.be/SYFnbzymHt8 ) video'yu izleyerek saçımı ellerimle nasıl şekillendirmem gerektiğini öğrendim. saçlarım gayet ıslakken(gizlinot: nemini bile almadan) pantene argan yağlı elixir ile saçımı şekillendirdim. ardından aynı şekilde ellerimle şekillendiriciyi yedirdim. ürün jöle kıvamında gözükse bile ıslakken yedirdiğim için asla öyle bir görüntü de durmadı. son olarak ise vigoyla(gizlinot: çok etkiledi bence) saçlarımı kuruttum.

  herkes saçlarımı çok beğendi. normalde kabarık saç dalgalarım gün boyu bozulmayarak çok güzel durdu. tek sorunum ertesi gün saçlarımın sönük durması(gizlinot: bunu tüm ürünlerde yaşıyorum :(). Hangi numaranın size uygun olduğunu bilemiyorum ne yazık ki.

  not: saçlarım kısa.

  ilgili medya:
  2
  4 ağustos 2020 03:33 4 ağustos 2020 03:39

  2. 5 numarasını (lacivert olanını) kullanıyorum. 3 numarayla arasındaki farkı sorarsanız 5 numara diğerinin daha yoğun hali. duştan sonra saçıma sürüyorum ve şekillendirip kurumaya bırakıyorum. çok güzel bukleler oluyor. saçı fazla sertleştirmiyor. f/p ürünü

  9 ağustos 2020 23:36

  5

  3. Karantinanın başında bir youtuberdan görüp aldığım artık favorim olan şekillendiricidir. Normalde elidorun bukle belirginleştiricisini kullanıyordum. Pantene in şekillendiricisine göre saçı daha az ağırlaştırsa da elidor da ağırlaştırıyordu ve ilk kullandığım gün çok güzel olan buklelerim yatıp kalktıktan sonra ertesi gün bozuluyordu. Normalde gördüğüm youtuber yumuşak-orta olanı kullanıyordu ama ben kalmadığı için orta-sert olanını aldım. Ve bingo! Mükemmel bukleler. Üstelik bir şey sürmüşsün görüntüsü olmadan. Hem de günlerce bozulmuyor. Veee doğal içerikli. Eğer benim gibi kalın telli saçlarınız varsa tutuş açısından orta-sert i tavsiye ederim. Aylardır kullanıyorum ve bittikçe de alacağım galiba 

  1 eylül 2020 17:18


  4. bitkisel saç şekillendirci değil; bitki özlü saç şekillendirici. bir saç şekillendirici tasarlanmış ve içine bitki özleri eklenmiş. bitkisel ya da sadece bitki özü içeren bir ürün değil.

  zaten bitki özleri de koruyucu içerikten çok daha sonra yazılmış. bu da %1 veya daha az kullandığını gösteriyor.

  ürünün 2.içeriği VP/ DIMETHYLAMINOETHYLMETHACRYLATE COPOLYMER

  1 eylül 2020 23:03

  5

  5. 3 numaralı yumuşak-orta olanını kullanıyorum. ben de curly hair'e başladığım için içeriğini göz önünde bulundurarak edinenlerdenim.

  duştan çıkmış ıslak saçıma uyguluyorum, bol keseden sürmeme ve ıslakken vıcık vıcık görünse bile kuruttuğum an havalanıyor ve ağırlık hiç yapmıyor. elektriklenmesine pek bir çare olamadı doğrusu ama güzel şekillendirdi bukleleri, gün boyu da tutuyor. dökülme de yapmadı, fiyatı da uygun, daha ne olsun diyip kullanmaya devam ediyorum.

  4 eylül 2020 21:45

  4

  6. Saçlarım uzunken kullandığımda saçlarımı kıtır yaptığı için memnun kalmamıştım ayrıca elektriklenmeyi de engellememişti. Ama şimdi saçlarımı pixie kestirdim ve çok memnunum. Saçlarıma banyodan çıkar çıkmaz kurulamadan bolca bu üründen sürüyorum ve saçlarım kabarmasın diye tel toka ile sabitliyorum. Sonuç olarak istediğim matrix trinity görünümüne sahip oluyorum :) Eğer saçlarınız benim gibi aşırı aşırı kabarıyorsa ve saçlarınızı çok kısa kestirdiyseniz memnun kalırsınız. Mesela sonraki gün de saçlarımda güzel dalgalar oluşmuştu. Dolayısıyla saçımı iki gün de kullanabiliyorum, yağlanma yapmıyor. 

  4 eylül 2020 22:07

  5

  7. Harika bir ürün olduğunu düşünüyorum.

  Öncelikle içeriği çok temiz. Otacı’dan üç dört kat daha pahalı olan şekillendiriciler bir sürü zararlı kimyasal barındırırken Otacı’nın bu şekillendiricisinde zararlı içerik bulunmuyor. Fiyat olarak da çok uygun. 

  Buklelerimi istediğim gibi şekillendirmekle kalmıyor, saçlarımın parlak görünmesini de sağlıyor. Hayalimdeki buklelere kavuşmamı sağladı resmen. Ben üç numaralı versiyonunu kullanıyorum ve saçlarımı sertleştirmedi.

  Ancak bir şey belirtmek istiyorum, vigo ile kullanmayacaksanız saç şekillendirici almayın. Saç şekillendirici ürünler vigo ile birleştiğinde mucizeler yaratıyor. 

  Edit: Ürüne minik zamlar gelmeye başlamış. Şu anda fiyatı 22 TL. Umarım zammı artırarak fiyatı 30-40 tlye çekmezler. 

  5 eylül 2020 15:06 5 eylül 2020 15:09


  1

  8. benim saçıma hiç bir faydası olmayan, üstüne buklelerini saçma sapan bi hale sokan ürün. ben hiç beğenmedim.

  5 eylül 2020 17:31

  9. bende orta-yumuşak-3 numarası var. kalın telli dalgalarımı güzel tutuyor ama saçımın tiftik görüntüsüne bir faydası olmadı. sanırım o da saçlarımın açık gözenekli yapısı yüzünden, ona bi çare bulmam gerekiyor. bulursam omzumda kestirip ver edicem şekillendiriciyi, gına geldi.

  5 eylül 2020 17:57

  10. İçeriğinin temiz olduğunu sanıyordum,içerik okumayı öğrenince şok oldum.

  Bitkisel özlü dedikleri özler %1 in altında.Bunu içerik listesinde en altta olmalarından anlıyoruz. Koruyucu olarak kullanılan CMIT in risk skalası 6. Birçok ülkede kullanımı sınırlandırılmış veya yasaklanmış. TEA içeriği ph ayarı için kullanılır ve cilt için toksik olduğunu gösteren birçok çalışma var.Kesinlikle solunmaması hatta eldivenle kullanılması gerekiyor deniliyor.MIT içeriğinin ise riski 7.Bu da yukarda saydıklarıma benzer toksik etkiler taşıyor. Maalesef ki arkadaşlar,piyasa böyle doğalım diye geçinip reklam yapan ürünlerle dolu. İnstagramda içindekiler.101 isimli hesabı takip ediyorum,çok çok yardımcı oldu bana. Herkese kıvırcık günler :) (link: https://www.instagram.com/icindekiler.101/?hl=tr )

  6 eylül 2020 21:49