yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  1. kabaca ozon yağı oksijenin zeytin yağına hapsedilmiş hali(gizlinot: yanılıyorsam beri gelin)

  ozon yağını yıllar önce antifoks markasından almıştım. buzdolabında saklıyorum. şimdilerde sitelerinde çeşitleme yapmışlar yağla ilgili. benim aldığımda küçük cam kavanoz içinde tek tipti. ozon yağı her türlü açık yaraya iyi geliyor. hatta burun estetiği olan bir arkadaşım nekahat döneminde burun içine bu yağdan kullanmıştı. ben zaman zaman tüm yüzüme gözaltlarım da dahil olmak üzere sürüyorum. son 1 yılda sivilce sorunlarım nedeniyle yüzüme pek sürmesem de haftada 1-2 kez sadece göz altıma sürüp yatıyorum. hiç bir şekilde milia vb. sorunla karşılaşmadım. cildimi beslediğini tazeleştirdiğini hissediyorum. yaşım gereği oluşmaya başlayan gözaltı çizgilerimi yok ettiğini tabii söyleyemeyeceğim.. ama ne kadar nem o kadar yavaş oluşan çizgilerdir ya.. ozonlanmış zeytinyağı da bu anlamda güvenle uyguladığım bir olay.

  2. şişemi kullanıyorum uzun vadeyle. elimde bir tane daha var. bitse yine alırım. bir de garip kötü bulunabilecek bir kokusu var. ama ben rahatsız olmuyorum.

  17 ağustos 2013 09:51

  2. Ozonlanmış zeytinyağı. Yada başka bir yağ. Ozon gazını o yağın içinden geçirip hazırlıyorlar. Yararladır evet ama gerçekten kaliteli bir marka bulmaya gayret edin. (bkz. Cyrene) Mucizeler beklememek lazım ama çok iyi bir nemlendirici ve toparlayıcı. Her cilt ürünü gibi sabır ister. Ha bir de kötü bir kokusu var ama kullandıkça bana güzel gelmeye başladı. Hafif bir salatalık kokusu çakmağı açarsınız da yakmazsınız ama ince bir gaz kokusu gelir işte onla bastırılmış gibi. Müthiş tanımladım kabul edin.

  19 mart 2015 00:03

  3. Cyrene'nin vardı eskiden. Tabii ki bundan da aldım ne yapacaksam. aldım ama orama mı sürsem burama mı sürsem bilemezken, yahu dedim bu meret enfeksiyona falan çok iyi geliyormuş dur ben bunu diş etlerime süreyim (zeka çok başka bi şey ya). senelerce çektiğim ve düzenli doktor-bakım-dikkatli temizliğe rağmen yok olmayan diş eti sorunumu şıp diye çözdü :) 2-3 şişe bitirdim. ama aralıklarla kullandım, her şeyin çoğu zarar olabilir diyerek. artık cyrene üretmiyormuş. ama benim zaten artık ihtiyacım kalmadı. rahatsızlığım nüksetmedi bile yihu.

  16 eylül 2015 23:02


  4. 100 ml'lik bir şişe bitirdim mayıstan beri. başlarda güneşe çok çıkmadığım için lekelerimi soldurduğunu ben de annem de fark ettik. tabi ardından o açtıysa güneş de koyulaştırmıştır diyerek leke açıcı etkisini takip etmeyi bıraktım. cildime yararlı olduğunu düşündüğümden geceleri kullanmaya devam ettim.

  peki ne işe yaradı?

  küsmüş kaşlarımı harekete geçirdi.

  ayak tırnağımdaki mantarı kuruttu. (İlk uygulamayı çamaşır suyu ile yaptım ama sonraki tüm uygulamalarda sadece ozon yağı kullandım. hala uzayarak gitmesini beklediğim bir kısım var. sanırım sonuçta tamamen bitmesi belki 8-9 ay sürmüş olacak)

  uzun burun kıllarına sahibim ve bıyıklarımı aldırırken orayı temizlettiriyorum. yıllarca böyle yapınca artık o bölgede kıl çıkmamaya başlamıştı. evet orayı da gürleştirdi. şikayetçi değilim kaşlarımı görünce..

  normalde tüy olmayan hiçbir yerde fazladan bir şey çıkmadı veya koyulaşmadı ya da gürleşmedi. sadece zaten olan yerlerde buna sebep oldu.

  yukarıda yazdığım gibi güneşsiz zamanlarda lekelerimi soldurdu.

  yüzümdeki kızarıklığı aldığını düşünüyorum.

  kılcal damar çatlamamı da hafiflettiğini düşünüyorum ama çok net takibini yapmadığım için bunda biraz çekimser kalacağım.

  tırnak üzerine sürüldüğünde anında beyazlatıp temiz bir görüntü sunuyor. yazın tırnakların temiz gözükmesi için kullanmak bile evde bulundurmak için yeterli bir sebep.

  15 eylül 2016 23:18

  5. hiçbir tedavi yönteminin olmadığı söylenen çatlakları geçiren, çok çok derin ve eski olanları ise farkedilir derecede (%70 diyebilirim) soluklaştıran mucize. 1 yıl boyunca haftada bir gün banyodan sonra çatlaklarıma sürmüştüm ve inanılmaz bir sonuç elde etmiştim. şimdi hamilelikten dolayı tekrar kullanmak istiyorum hem doğal, hem de etkili olduğu için ama önceden kullanmış olduğum markayı artık bulamıyorum. benimki humares idi. yağ gibi sıvı kıvamda değil de böyle macun gibi ve tanecikliydi. saf zeytinyağı ile elimde karıştırıp biraz inceltip öyle kullanabiliyordum. kokusu da çok ağırdı ki bence bu ne kadar saf olduğunu gösteriyor. yeni bir marka önerecek ya da humares marka ozon yağını nereden bulabileceğimi söyleyebilecek arkadaşlardan mesaj bekliyorum.

  19 aralık 2016 11:02

  6. Kuaförüme sürekli saçlarımın yavaş uzamasından ve yıpranmış uçlarından bıktığımı söyleyip dururdum. Ta ki bana hayatımın aşkı olan ozon yağını önerene kadar. 6 ay içerisinde omuzlarımdan birkaç parmak aşağıda olan saçlarımı bel hizama kadar uzatmış ve uçlarını da yumuşacık, sağlıklı göstermiştir. Ben her duştan sonra saçlarımı biraz kurulayıp nemli saçlarıma ensemden aşağıdaki kısımlara uyguluyorum. Zaten şişesi pompalı olduğu için 2 pompa saçınıza yetecektir. Tek dikkat edilmesi gereken yanı kafa derinize değdirmeyin. Kepek, egzama, alerji yapabilir belli olmaz. Ben bu ürünü kuaförümden edinmiştim. Markası ossion crystal repair shine effect hair serum. 100 ml bir ürün ancak ben 6 aydır haftada 4 kere kullanıyorum. 1 ay daha da gider. Epey bereketli. Fiyatı da 10 tl idi. Ürünü görsellere ekliyorum süslülerim. Bulursanız kaçırmayın bir şans verin.

  21 ocak 2017 20:48 21 ocak 2017 20:54

  7. diyetisyen ve yaşam koçu bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım. daha önce drugstore'dan high end'e tüm skaladaki ürünlerden kullandım ama ben cildime bu kadar faydalı, yan etkisiz bir ürün daha önce görmedim. uyumadan önce bir pompayı elime sıkıp yüzüme masaj yaparak uyguluyorum. ilk anda yağlı bir görüntü oluştursa bile, sabah kalktığınızda pırıl pırıl ve mat bir ciltle karşılaşıyorsunuz. geçen hafta serumlara geçiş yapayım dedim ama yüzüm sivilce ile doldu. tekrar ozon yağına döndüğümde sabah sivilcelerin yatışmış olduğunu gördüm. kötü bir kokusu var, uyurken yastığa da geçiyor ama değer.

  benim kullandığım (link: https://www.sifaocagi.com.tr/DrEkmecioglu-Profesyonel-Ozonize-Cilt-Bakim-Jeli,PR-223.html tık tık)

  20 şubat 2019 12:12


  2

  8. Diğer süslüler tarafından çok önemsenmemiş ama korkunç kokan bir icat bu. Biraz balık biraz da hıyar gibi ama böyle bir koku yok arkadaşlar tahammül edemedim. Üstüme parfüm boca ettim gene de bastıramadım lanet kokusunu.

  Midem bulanıyor hatırlayınca bile. Kullanırken zaten içim kalktı durdu. Ayrıca 50 ml'sine 200 lira verdiğim bir baş belasıdır kendisi. (gizlinot: orenda marka)Ne işe yaradığını bilmeyin, merak da etmeyin. Ben yandım siz yanmayın.

  12 şubat 2020 00:03 12 şubat 2020 00:06

  9. Girdileri okuyup da hemen hemen herkesin kokusundan bahsettiğini görünce benim (gbkz: the lifeco) markalı ozon yağımın aslında ozon yağı olmayabileceğini düşündüren yağdır. çünkü buram buram zeytinyağı kokuyor asla başka keskin bir kokusu yok. başka bir sözlükte covid 19 başlığında bir yazar koku kaybını ozon yağıyla çözdüğünü anlatmıştı, akabinde deneyenler de aynı şekilde koku kaybı problemini bitirdiğini söyledi. Biraz araştırmalarım sonucu selülite, bazı cilt problemlerine, saça vb. iyi geldiğini okudum. piyasadaki en güvenilir ozon yağı hangisidir? Bir mesaj kadar uzağınızdayım süslüler. 

  19 aralık 2020 12:36