yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (19)
  • medya (3)

  1. ukte: (yazar: paris kedisi)

  saçımı uzun yıllar kendim boyuyorum. palette, syoss ve loreal arasında hangisi indirimdeyse onu alıyorum dolayısıyla palette de sürekli değil ama çoğunlukla kullandığım marka.

  bir süredir saçımı küllü kumrala boyuyorum ama sonuç tabi ki küllü kumral değil. şimdi palette küllü sarılar diye bir seri çıkartmış. eski 7.1 küllü kumral'ın üzerinde %100 beyaz kapama yazarken yeni çıkan 7.1 küllü kumral'ın üzerinde %50'ye kadar beyazı olanlarda mükemmel beyaz kapama yazıyor. ilk dikkatimi çeken bu oldu ama bu sefer küllü renk elde edebilme umuduyla aldım, deneyeceğim.

  20 ağustos 2018 09:49

  2. kokusu diğer boyalara göre çok daha keskin.kutusu büyük yani omuzlarınıza kadar gelen saçınıza bir kutu yeter.boyanın canlılığı ve kalıcılığı güzel.saçımda bir yıpranma yapmıyor ama bu saçımı çok sık boyamadığımdan olabilir.indirimdeyken stok yapılabilir.

  20 ağustos 2018 11:01

  3. saçımı ilk kez boyadım ve boyaması çok rahattı ben 9-50 altın parıltılı bal’ı kullandım cidden paketin üzerindeki renk oldu ama dediği gibi beyazları kapatma da %100 iyi değil

  20 ocak 2019 22:41


  4. palette ve palette deluxe arasında dağlar kadar fark var bence. ikisini de kullanmış biri olarak palette deluxe saç boyasının, saçı palette'den daha az yıprattığını, saçı daha parlak yaptığını ve daha kalıcı olduğunu söyleyebilirim.

  10 nisan 2019 12:17

  5. Bu ve küçük kutulu olanından (genelde kızıl tonlarını) yıllardır kullandığım boya. Diğer markalara nedense elim gitmedi bir süre sonra. Alışkanlık oldu. Boyayı bir kenara koyarak içinden çıkan saç maskesini övmek istiyorum, içeriğinde ne var bilmiyorum ama tek satılsa alabileceğim bir maske. Kokusu da aşırı güzel. Bunun dışında ben kolleston kadar koyu renk çıkardığını da hiç görmedim. Renkleri makul seçince gayet güzel sonuç alınabiliyor. Deluxe olanın ben de bir tık iyi olduğunu düşünüyorum. Küçük kutulu olanın fiyatı daha uygun olduğu için ondan iki kutu almak cazip geliyor. Şimdilik saç bakım ürünleriyle de yıpranma sorununu hallediyorum. 

  Ps: annemin saçını 7.0 ile boyadığımızda malesef beyazları kapatmamıştı, bende çok yoğun olmadığından sorun olmuyor. 

  23 aralık 2019 09:12 23 aralık 2019 09:19

  5

  6. zengin renk yoğunluğu ve uzun süre kalıcı renkler vaat eden, 6 haftaya kadar süren parlaklık etkisi olduğunu iddia eden saç boyası. uzun zamandır organik, bitkisel vs tarzı boyalar kullanıp da beyazları kapanmayan biri olarak, bir kere de bunu deneyeyim diye indirimde 18 liraya düşen fiyatıyla satın aldım ve bir süredir bu boyayı kullanıyorum. öncelikle ben en son saçımı boyayalı neredeyse iki hafta olacak ve henüz diplerden beyazlar tam olarak çıkmadı. saçı hızlı beyazlayanlar 15 günde bir dibi çıkanlar beni çok iyi anlar. benim gibiler için bu boya işe yaradı demek çünkü. en son kuaförde saçımı boyayan çocuk abla senin bir derdin falan mı var bu kadar çabuk neden beyazların çıkıyor diye sormaya başlamıştı artık. derdi olmayan insan mı var sanki(gizlinot: swh).

  neyse boyattığım gün saçımı iyice inceledim, gerçekten de beyazlarımı tam olarak kapattı. %100 mü değil mi bilemem ama beyaz kapatma konusunda gerçekten başarılı. benim saçlarım epeydir bal köpüğü tonlarında, yine bu markanın 8 numaralı bal köpüğü rengine boyadım ve üzerindeki renge yakın bir renk elde ettim. birkaç kişiden palette'nin renk konusunda koyu olduğunu duymuştum ama bende öyle koyu bir renk olmadı. bu açıdan da beğendim. istediğim rengi tam olarak yakaladım.

  yalnız bir husus var ki, boya saçıma sürüldükten sonraki yaklaşık bir 5-10 dakika içinde saç derimde hafif bir kaşıntı hissi oldu. hani böyle boya olmasa saçımı direkt kaşıyasım geldi. gerçi bu bitkisel boyalarda da yaşadığım bir şeydi ama yine de olmasa daha iyiydi tabii. saçım sabah duş alıp çıktığım için temizdi ondan da olabilir. veya boyadan kaynaklanan ve cildimin tepki verdiği bir şey de olabilir tabii bu kaşıntı. benim için tek olumsuz yanı bu oldu. saçım yıkandıktan sonra ve bugüne kadar saç derimde başka bir etki, sivilce vs gözlemlemedim ayrıca. mikro yağlar sayesinde parlaklık konusunda da fark edilir bir artış var saçımda.

  ek olarak boyanın içinden çıkan maskeden de ayrıca memnun kaldım. paket içinde değil de, ayrıca küçük bir ambalaj içinde olsaydı kullanılabilirlik anlamında çok daha pratik olurdu kesinlikle. bu yüzden ben başka bir kaba aktarıp o şekilde kullanıyorum. yalnız miktar olarak çok az, hani biraz daha fazla olsa çok daha iyi olurdu tabii. yanlış hatırlamıyorsam 15 ml'lik bir paket içerisinde geliyor ve bu da yaklaşık 4-5 yıkama kadar gidiyor demek oluyor. hadi benim saçlarım çok uzun değil, omuz hizasında fakat daha uzun saçlar için çok az bir miktar bu. yalnız maskenin boya sonrası saçıma bakım yapmasını, pürüzsüz ve yumuşacık bir his vermesi gerçekten hoşuma gitti. tabii bir de boyanın parlaklığını destekler nitelikte bir parlaklık vermesini de ayrıca beğendim. gerçekten ayrıca satılsa kesinlikle alırım dediğim bir saç maskesi.

  özetle benim gibi yoğun ve zor kapanan beyazlarınız varsa, özellikle indirimde çok daha uyguna gelen fiyatıyla şans verilebilir bir saç boyası olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

  ilgili medya:
  1
  19 şubat 2020 23:07 19 şubat 2020 23:08

  7. Çok beğendiğim bir saç boyası oldu. Küçük yaştan beri saçımda ciddi bir beyazlama problemi olduğu için bir sürü kit boya denedim. Saçım çok uzun değil fakat boyayı aşırı emen bir yapısı var. 2 paket kullandım. 6.68 karamel kahve rengini seçmiştim. Çok doğal kızıl kahve bir renk. Beyazlarımı kapadı. Rengi de beğendiğim için bir süre daha almaya devam ederim.

  26 şubat 2020 11:54


  1

  8. Yıllardır farklı tonlarını kullandığım boya. Fiyat performans olarak da uygun. Hiçbir kutu boyanın görselindeki rengi verdiğini görmedim fakat bu ürün diğer markalara göre daha başarılı. Renk yelpazesi de geniş.

  Düzenleme: aldığım boya ile saçımdaki rengin hiçbir alakası yok. Pişman etti bu sefer.

  27 şubat 2020 09:05 19 mart 2020 00:15

  4

  9. Saçlarımı 4 sene öncesine kadar uzuun bir süre kızıl kullandım. bir süre sonra saçlarım tamamen yandı ve çook üzülürek kısssacık kestirip kendi rengime dönmek zorunda kalmıştım. Bu 4 senedir tekrar kızıla dönmeyi çok istesem de yine yanıp yıpranacak korkusuyla cesaret edemiyordum.

  En sonunda, bu kez oryal kullanmazsam (gizlinot: İlk kez boyadığımda sadece ilk boyamada kuaförüm oryal kullanmıştı, bir daha kullanmadım) yanmaz umarım diye düşünerek bu markanın 5-889 Şarap kızılı rengine kendim boyadım.

  Orijinal saç rengim küllü kumral ve şarap kızılının vaadettiği tonu, kendi saç rengimin üzerine boyamama rağmen tatmin edici bir ton ile yakaladım. Saçlarım yine yanacak endişemi bastırdı, saçlarımı yıpratmadı, yumuşaklığını ve kıvırcıklığını etkilemedi. Akma, diğer market boyalarına göre daha az. İçindeki bakım kremi de oldukça başarılı, ayrıca satarlarsa alabilirim.

  Benim için kusuru şu oldu; akma az olsa da koyulaşma hızlı oldu. Boyadığımda istediğim yoğun kızılı elde ettim ama birkaç banyo sonra saçlarım taban rengi yüzünden koyulaşmaya başladı. Alt tonunuz benimkinden daha açık ya da kızılsa siz daha da memnun kalabilirsiniz .

  Not: saçlarım sütyen hizasından iki parmak uzun, hafif ince telli ve orta gürlükte. Bana iki kutu boya tam yetti.

  ilgili medya:
  1
  4 mayıs 2020 20:02 5 mayıs 2020 03:33

  5

  10. Bence en iyi market boyası. Hatta kuaför boyalarıyla da rahat kapışır.

  Ben ayrı ayrı zamanlarda dore kumral ve sonbahar kızılı renklerini kullanmıştım. Açık kestane saçımda ilk defa dore kumral rengini uyguladığımda kıvırcık saçlarımda çok sevmiştim. Güneşte çok doğal yansımalar oluşturuyordu, buklelerim daha belirgin görünüyordu ve yüzüme yumuşak bir ifade vermişti. Sonra bir gün ben de kızıl saç batağına düştüm. Normalde koyu saçlarda açıcı olmadan tutması zor bir renkken saçlarımda tam da paketin arkasındaki renk gibi tuttu ve diğer kızıl boyalara göre oldukça geç akma yaptı. Bütün bunların yanında bu serinin en sevdiğim yönünü sona sakladım. Bu serinin kutuların içinden çıkan bir bakım kremi var ki, keşke piyasada muadilini bulsam veya ayrı satsalar. En pahalı krem halt etmiş saçlarımı yumuşacık, nemli ve parlak yapıyor.

  21 ağustos 2020 18:58