yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (6)
  • medya (1)
  4

  1. Zaman zaman saç rengini açmak isteyen benim için çok kullanışlı bir ürün olmuştur.Uzun ve geçmişte aşırı derecede yıpranmış saçlarımın rengini bu ürün ile yıpratmadan nasıl açtığımı anlatacağım.Saçımla neredeyse 2 yıldır hiç uğraşmadım çünkü bırakın uçlarını adeta boydan kırılıyordu.İlk olarak daha önce yazdığım gibi tuzsuz ve sülfatsız bir şampuana geçtim.Saçlarımda aşırı düzelme gözlemleyince de yıpratmadan renk açan bir açıcı aramaya başladım.Malum Koronavirüs dönemi her yere gitmeye imkanım olmadığından bu ürünü Migros’ta keşfettim.İçeriğinde Elbette hidrojen peroksit var ama bunun yanı sıra argan yağı, pantenol gibi saçı besleyici içerikler de bulunuyor.Şimdi ilk olarak saçıma bu ürünü uyguluyorum, ardından saç kurutma makinesi ile kurutuyorum (Eldivenle yapın ve cildinize asla değdirmeyin) 40-50 dakika bekledikten sonra tuzsuz ve sülfatsız olan şampuanım ile saçımı 3 kez şampuanlayarak duruluyorum ve üründen tamamen arındırıyorum.Hemen ardından l'oreal elseve dream long uzun saç kurtarıcı maskeyi yaparak 5-10 dk bekletiyorum ve tekrar tuzsuz sülfatsız şampuanım ile nazikçe duruluyorum.İşte bu yöntemler ile saçıma açıcıyı 4-5 defa uygulamama rağmen ne beklediğim gibi bir kırılma ve kuruma, ne de turuncumsu bir açılma yaşadım.Gerçekten rengini bal benzeri bir renge doğru evirerek açıyor.Şimdilik çok memnunum ama dediğim gibi tuzsuz ve sülfatsız şampuan ile maskenin çok büyük etkisi var.

  19 nisan 19:23

  4

  2. Yıllardır (bkz: L’oreal sunkiss aşamalı renk açıcı) kullanan biri olarak bu ürüne bir şans vermek istedim. Ürünün indirimsiz fiyatı şu an 30 tl civarlarında. Bu tarz ürünler arasında reklamı en çok yapılan sunkiss olduğu için onunla kıyaslamanın doğru olduğunu düşünüyorum. Bu girdiyi de bu şekilde yazmaya çalışacağım. 

  Öncelikle ürün nemli saça uygulanıyor. Boyalı saçlara önerilmiyor. Vaadi saçı 2 tona kadar açmak. Ürünü uyguladıktan Sonrakurutma makinesi veya güneş ışığı öneriliyor. 

  Uygularken mutlaka eldiven kullanın. Ben yandım siz yanmayın, güçlü bir ürün.  Ben kurutma makinesi kullandım. vaat ettiği gibi tek kullanımda saçlarımı yarım ton açtı. Bu yönüyle sunkisse göre daha başarılı buldum. Ürünün vaatleri arasında aynı zamanda saçlara bakım yapmak var. Amacı saç açmak olan bir ürünün bakım yapmasını tabi ki beklemiyordum ve bunu göremedim de. Saçlarımı çok fazla yıprattı, sunkisse göre daha fazla yıprattı. fakat saçlarımı dökmedi, en azından şimdilik. Saçlarım sunkiss kullanırken çok çok fazla dökülüyordu. 

  Benim saçlarım küllü kumral, dolayısıyla fazla turunculaşmıyor. Fakat sunkisse göre turunculaşmama konusunda bu ürünü daha başarılı buldum. Daha koyu bir saç renginiz varsa bu tarz ürünler saçınızı turunculaştıracaktır muhtemelen. 

  Sunkiss'i 2-3 aya bir tazeliyordum fakat bir süre bunu yapmayacağım galiba. Saçlarım bu ürünle istediğim tona geldi gelmesine ama çok daha fazla yıprandı. 

  3 haziran 19:06

  5

  3. Bugün gratis indiriminden satın aldım ve eve gelir gelmez biraz korkarak da olsa saçımda denedim. Saçlarım koyu kahve altlara doğru hafif ışıltılar var ama yaklaşık bir sene önce yaptırdığım için başlarda sarı olan ışıltılar resmen bakıra döndü ve zaten çok belli olmuyodu o kısımları yeniden belirginleştirmek istediğim için saç açıcı bir ürün arayışına girdim loreal’in sunkissi hakkında olunlu da olumsuz da yorumlar çoktu ve çoğu kişi saçı turunculaştırdığından bahsetmişti bende madem turunculaşacak bari yeni olan bir şey denemiş olayım kafasıyla bu ürünü aldım. İlk önce saçımın açıcı vs olmayan ufak bir kısmında denedim ve fön makinesiyle kuruttum koyu kahve saçım hafif küllü bir kahveye döndü turunculaşma görmeyince bi cesaret saçımın önceden açıcıyla açılmış alt kısımlarına uyguladım ve gerçekten çok hoş küllü sarımsı bir renk oldu turunculaşma bu kısımlarda da olmadı hatta o bakırımsı olan yerler de sarıya döndü. Nemli saça uygulanması gerekiyomuş sanırım ama ben direk kuru saça uyguladım sanırım o yüzden ilk uygulamada olması gerekenden biraz daha fazla açıldı saçlarım ama verdiği etkiden gerçekten çok memnun kaldım. Yıpratma konusuna gelince saçı açıp yıpranmamasını beklemek çok mümkün değil tabi ama öyle kuru, mısır püskülü gibi de olmadı saçlarım tolere edilebilir bir yıpranmaydı. Kısacası beklediğimin de üstünde bir performans gösteren ve çok memnun kaldığım bir ürün oldu

  4 haziran 00:56


  4

  4. Arkadaşlar bu ürünü yaklaşık bir hafta önce aldım ve iki defa kullanma Fırsatım oldu. Saç rengim koyu kestane renginde normalinde ışıltı attırıyorum saçlarıma ama bütçem bu aralar uygun olmadığı için daha ucuz bir çözüm yoluna gittim. Bu arada saçlarımı kestirdiğim için saçımın tamamen doğal hali kaldı. Duştan sonra nemli saçıma uygulayıp kurutma makinesiyle kuruttum. Saçlarımı kuruttu ama renginde tatlı bi açılma var şimdilik. Üstünde yazan kullanma talimatına göre en fazla altı kez uygulayın diyor. Yani altıncı uygulamadan sonra size sonucu bildireceğim :) şimdilik istediğim gibi herşey. Bu arada ben eve mağazasında kasa önündeki ürünler arasından 12 liraya aldım.

  11 temmuz 13:02