yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. yeni keşfettiğim harika youtuber. minimalizm, giyim kuşam gardırop, ingilizce öğrenmek, görgü nezaket vb birçok değişik konuda çektiği uzun olmayan videolarla kalbimi çaldı. 

  (link: https://www.youtube.com/channel/UCck8Uq4Cum3G2Y9PszvYcaA kanalına bakmak için)

  5 ekim 2018 20:55 7 kasım 2018 23:27

  2. Çok faydalı videolar hazırlayan youtuber. Moda, stil, zerafet, görgü kuralları vs gibi. Severek takip ediyorum. Anlatımı ve diksiyonu, ses tonu da mükemmel.

  8 kasım 2018 23:20 19 kasım 2018 10:20

  3. Hoş ve zarif bir kadın. Ben insanları özellikle popüler ve sosyal medya da var olanları, ballandıra ballandıra anlatmayı sevmiyorum. Neticede hepimiz insanız ve her birimiz göz önünde olmasak da kendimizce meziyetlerimiz var. Onları bir ölçüde farklı kılan da bizim onlara gösterdiğimiz ilgi.. Neyse asıl kişiye geçersek şayet, youtube kanalında faydalı bulduğum içerikleri var. Bir marka bir stil bir kişisel gelişim danışmanı. Kendini iyi yönettiğini ve geliştirdiğini düşünüyorum. Farklı bir çizgisi var gördüğüm ki pek çok kurumsal firmada sunum ve eğitimler veriyor, koç üniversite'sinde verdiği eğitimin yanı sıra.

  Kanalında stilden, sağlığa, makyaja, İngilizce öğrenmeye kadar pek çok konu var. Az önce bir videosunu izledim yine; hayalle beslen, hedefle güçlen derken genel olarak kendi hikayelerine yer vermeyi seviyor anlatımlarında.

  Kendisinin en belirgin kısmı kırmızıya olan hayranlığı. Loreal paris reklam filminde oynamış ve nasıl olduğunu da yukarıda bahsettiğim videoda açıklamış aslında. Sadece şunu merak ediyorum. ODTÜ kimya mezunu. Alp kavasoğlu da aynı şekilde farklı bir bölüm olmasına rağmen ikisinin de biyografisinde Loreal baş sırada. Bu benim dikkatimi çeken kısımdı.

  2 ocak 2019 01:09


  4. Tatlı, zarif ve güzel konuşan bir kadın. Ancak motivasyon ve kişisel gelişim konusunda, bu konularla çok değil biraz ilgisi olan bir kişi için bilinenleri tekrar etmekten öteye geçemediğini söyleyebilirim. O kadar ilgisi olmayan bir kişinin bile konu başlığı verildiğinde anlatabileceği içerikleri aktarıyor sanki. Yine de zarif ve tatlı konuşması arka planda keyifle dinlenebilir. 

  2 ocak 2019 23:21

  5. üniversitemize gelmişti motivasyon konuşması yapmak için. çok ayrıntısıyla hatırlamıyorum ama odtüden mezun olunca bi şirkette çalışmaya başlıyo. orada müdür gibi bişey oluyo. selamsız, sabahsız egolu bir kadınmış. kendi dedi. sekreterim bana günaydın derdi cevap bile vermezdim diye. bir gün stajyeri ile bi yere gideceklermiş. stajyer ısrar etmiş lütfen ben kullanıyım arabayı diye. sonra kaza yapıyolar. stajyere bişey olmuyor ama rüzgar mira baya ağır yaralanıyor. sanırım komaya da girmiş. bir süre yürüyemiyor. yatağa bağımlı bir hale geliyor. ama diyor ki içinden o çalıştıgım şirket bensiz hiçbir şey yapamaz. ben olmadan orası bir hiç. buna güveniyor. ama iş yerinden kimse ziyaretine gelmiyor. arayıp sormuyor. bir gün şirketten biri hastaneye geliyor ve işten çıkarıldınız eşyalarınızı getirdim diyor. bikaç sayfa bişey imzalatıyor ve rüzgar mira bir darbe daha alıyor. vazgeçilmez olmadıgını anlıyor. hastanede uzun bir süre kalıyor ve kazanın izlerini hala taşıyor. sanırım yüzünde ya da işitmesinde kalıcı hasar var orayı tam hatırlamıyorum. hemşireler ona film izletiyormuş ama rüzgar mira doğrulamadıgı için tavana yansıtıyolar filmi ve izlediği film bucket list. bu filmle hayata dönüyor. taburcu oluyor. işsiz ve hayallerini asla gerçekleştirememiş gibi hissediyor ve hayallerinin peşinden koşmaya başlıyor. kendine bir bucket list oluşturuyor. yeniden iş buluyor. sanırım şuanda yaptıgı iş. ve dediği şey ben artık daha güler yüzlü oldum ve çevremdeki insanları artık gerçekten görüyorum ve iyi davranıyorum. bir de küçük bir kızken televizyondaki kozmetik reklamlarında oynayan kızlara çok özenirmiş. aynada onların taklidini yaparmış. loreal reklamında oynamayı çok istiyormuş. bir gün pazarda dolaşırken rüzgar hanım biz lorealden arıyoruz, sizi reklamda oynatmak istiyoruz diye telefon gelmiş. en sonda da oynadıgı reklam filmini izletti. çok ama çok kötü bir dönemden geçmesine ragmen pes etmemesi, kimya mezunu olmasına ragmen moda yolunda ilerlemesi ve hayallerine kavuşmasıyla cidden insana umut veren bir konuşma olmuştu. not: egolu oldugunu düşündüğüm için sevmiyorum kendisini. verdiği bilgilerden bazıları yararlı ancak kadın patron olayı kendisinde de var. patronum falan olsun istemezdim katıldıgım seminerden sonra.

  2 ocak 2019 23:33 3 ocak 2019 20:57

  6. videolarında kendisinden "rüzgar hanım" diye bahseden yutubır.

  egosal sıkıntıları olduğunu düşünüyordum, önceki girdiyi (eski iş hayatı/davranışları) okuyunca aydınlandım.

  ek: ekşi sözlükte mi okumuştum emin değilim ama gerçek adı değilmiş, rüzgar mira olarak değiştirmiş.

  ek: biraz daha fikirlerimden bahsedeyim. izlemeye alalı uzun zaman oldu. her videosuna bakmasam da zaman zaman seyrediyorum. eleştirdiğim tarafları olsa da yararlı gelen yönleri de var.

  örneğin alışverişle ilgili, alınmak istenen ürünün maliyetini hesapladığı bir denklemi var. ki bana çok yararlı oldu, almak istediğim şeylere bu gözle bakmaya çalışıyorum.

  2 bitmeye yaklaşan ruj ve dibini sıyırdığı allık, ve biten bir likit rujun firçasını ruj fırçası olarak değerlendirmesi ise bana bir yandan kendimi sorgulattı, diğer yandan 'bu ne bu kadar da canım tlc deki extra cimrilere adaylık mı' diye iki uçta gezdirdi. ilginç.

  kendisinden yaşım itibariyle (muhtemelen yaklaşık yaşlardayız) benim öğreneceğim çok şey yok ama genç arkadaşlar (üniversite çağı/ yeni işe başlayan) oldukça yararlanabilirler.

  edit: edit

  3 ocak 2019 09:47 11 eylül 2019 08:25

  7. Uzun süredir takip ediyorum konuşmaları enerji veriyor, aynı parçaları farklı kombinleyip şık olmayı başarıyor. Videolarına gelirsek anlattıkları çok sıradan yani aaaa evet ondan şunu öğrendim diyebileceğim birşey olmadı. Yine de takdir ediyorum içerik üretmeye çalıştığı için.

  3 ocak 2019 18:28


  8. Bazı videolarında konuşma tarzını sevmiyorum. Fazla didaktik geliyor. Çok basit şeyleri anlatırken bile tepeden bakan bir havası var. Sanki biz izleyiciler olarak külkedisiymişiz ve o bize ladylik öğretiyormuş gibi hissettiriyor. Kültür ve gusto videosunu izleyemedim içim sıkıldı mesela.

  3 ocak 2019 22:38

  9. kendisini severek izliyorum ama şu cümleyi o kadar sık söylüyor ki ezberledim. "peki bunu nasıl yapacağız rüzgar hocam, rüzgar hanım, rüzgar abla, rüzgar teyze" demesemi artık diyorum.

  12 ocak 2019 16:54

  10. çok hoş, çok zarif, çok karizmatik bir kadın. ama videolarını bir türlü izleyemedim bana aşırı geliyor çünkü. adını koyamadığım bir aşırılık var hepsinde. gerçeğe yakın görmüyorum sanırım videolarını ya da bana lüks geliyor bilemiyorum.

  tanım: kişisel marka ve imaj danışmanı.

  12 ocak 2019 18:00