sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • medya (0)

1. yeni keşfettiğim harika youtuber. minimalizm, giyim kuşam gardırop, ingilizce öğrenmek, görgü nezaket vb birçok değişik konuda çektiği uzun olmayan videolarla kalbimi çaldı. 

(link: https://www.youtube.com/channel/UCck8Uq4Cum3G2Y9PszvYcaA kanalına bakmak için)

5 ekim 2018 20:55 7 kasım 2018 23:27

2. Çok faydalı videolar hazırlayan youtuber. Moda, stil, zerafet, görgü kuralları vs gibi. Severek takip ediyorum. Anlatımı ve diksiyonu, ses tonu da mükemmel.

8 kasım 2018 23:20 19 kasım 2018 10:20

3. Hoş ve zarif bir kadın. Ben insanları özellikle popüler ve sosyal medya da var olanları, ballandıra ballandıra anlatmayı sevmiyorum. Neticede hepimiz insanız ve her birimiz göz önünde olmasak da kendimizce meziyetlerimiz var. Onları bir ölçüde farklı kılan da bizim onlara gösterdiğimiz ilgi.. Neyse asıl kişiye geçersek şayet, youtube kanalında faydalı bulduğum içerikleri var. Bir marka bir stil bir kişisel gelişim danışmanı. Kendini iyi yönettiğini ve geliştirdiğini düşünüyorum. Farklı bir çizgisi var gördüğüm ki pek çok kurumsal firmada sunum ve eğitimler veriyor, koç üniversite'sinde verdiği eğitimin yanı sıra.

Kanalında stilden, sağlığa, makyaja, İngilizce öğrenmeye kadar pek çok konu var. Az önce bir videosunu izledim yine; hayalle beslen, hedefle güçlen derken genel olarak kendi hikayelerine yer vermeyi seviyor anlatımlarında.

Kendisinin en belirgin kısmı kırmızıya olan hayranlığı. Loreal paris reklam filminde oynamış ve nasıl olduğunu da yukarıda bahsettiğim videoda açıklamış aslında. Sadece şunu merak ediyorum. ODTÜ kimya mezunu. Alp kavasoğlu da aynı şekilde farklı bir bölüm olmasına rağmen ikisinin de biyografisinde Loreal baş sırada. Bu benim dikkatimi çeken kısımdı.

2 ocak 01:09

4. Tatlı, zarif ve güzel konuşan bir kadın. Ancak motivasyon ve kişisel gelişim konusunda, bu konularla çok değil biraz ilgisi olan bir kişi için bilinenleri tekrar etmekten öteye geçemediğini söyleyebilirim. O kadar ilgisi olmayan bir kişinin bile konu başlığı verildiğinde anlatabileceği içerikleri aktarıyor sanki. Yine de zarif ve tatlı konuşması arka planda keyifle dinlenebilir. 

2 ocak 23:21

5. videolarında kendisinden "rüzgar hanım" diye bahseden yutubır.

egosal sıkıntıları olduğunu düşünüyordum, önceki girdiyi (eski iş hayatı/davranışları) okuyunca aydınlandım.

ek: ekşi sözlükte mi okumuştum emin değilim ama gerçek adı değilmiş, rüzgar mira olarak değiştirmiş.

ek: biraz daha fikirlerimden bahsedeyim. izlemeye alalı uzun zaman aldı. her videosuna bakmasam da zaman zaman seyrediyorum. eleştirdiğim tarafları olsa da yararlı gelen yönleri de var.

örneğin alışverişle ilgili, alınmak istenen ürünün maliyetini hesapladığı bir denklemi var. ki bana çok yararlı oldu, almak istediğim şeylere bu gözle bakmaya çalışıyorum.

2 bitmeye yarayan ruj ve dibini sıyırdığı allık, ve biten bir likit rujun firçasını ruj fırçası olarak değerlendirmesi ise bana bir yandan kendimi sorgulattı, diğer yandan 'bu ne bu kadar da canım tlc deki extra cimrilere adaylık mı' diye iki uçta gezdirdi. ilginç.

kendisinden yaşım itibariyle (muhtemelen yaklaşık yaşlardayız) benim öğreneceğim çok şey yok ama genç arkadaşlar (üniversite çağı/ yeni işe başlayan) oldukça yararlanabilirler.

3 ocak 09:47 3 ocak 09:59

6. kendisini takip etmeye başlayalı 3-4 ay olmuştur. kurumsal hayata dair vereceği önerileri dinlemek için özellikle takip ediyorum. eğlenceli, güleryüzlü anlatım tarzı insana hoş geliyor. fakat kendisi gibi bir çok kişisel gelişim alanında çalışanların düştüğü önemli bir çukur var. bir süre sonra attıkları her adım, söyledikleri her söz yapmacık olmaya başlıyor. üstelik bu kişilerde bir süre sonra ego ön plana çıkıyor. ünlenmeden önce gayet samimi oluyorlar, zaten o başlangıçtaki samimiyet dinletiyor. (bkz: aşkım kapışmak) sonra adları çok yayıldıkça suni bir insana dönüşüyorlar. sanki hiç yanlış yapmazlar, sanki hiç moralleri bozulmaz, sanki hiç üzülmez gibi. her paylaştıkları fotoğrafta gözler yukarıdan bakar, burun kalkmıştır. ben mükemmelim siz de mükemmel olun demeye başlarlar. bunun çok örnekleri var. hele bir de kendilerine ünlü çevre yapmaya başlarlarsa instagram hikayelerde ad etiketlerinden geçilmez. rüzgar mira okan şuanda kanalını büyütme, sosyal medyada ünlenme derdinde. burda bile başlığına bu kadar girdi yazıldıysa doğru yolda diyebilirim. umarım egolarına yenik düşmezsin. göz önünde olup kendin gibi kalmak çok zor. emeğine sağlık demek isterim.

3 ocak 10:45

7. Uzun süredir takip ediyorum konuşmaları enerji veriyor, aynı parçaları farklı kombinleyip şık olmayı başarıyor. Videolarına gelirsek anlattıkları çok sıradan yani aaaa evet ondan şunu öğrendim diyebileceğim birşey olmadı. Yine de takdir ediyorum içerik üretmeye çalıştığı için.

3 ocak 18:28

8. Bazı videolarında konuşma tarzını sevmiyorum. Fazla didaktik geliyor. Çok basit şeyleri anlatırken bile tepeden bakan bir havası var. Sanki biz izleyiciler olarak külkedisiymişiz ve o bize ladylik öğretiyormuş gibi hissettiriyor. Kültür ve gusto videosunu izleyemedim içim sıkıldı mesela.

3 ocak 22:38

9. kendisini severek izliyorum ama şu cümleyi o kadar sık söylüyor ki ezberledim. "peki bunu nasıl yapacağız rüzgar hocam, rüzgar hanım, rüzgar abla, rüzgar teyze" demesemi artık diyorum.

12 ocak 16:54

10. çok hoş, çok zarif, çok karizmatik bir kadın. ama videolarını bir türlü izleyemedim bana aşırı geliyor çünkü. adını koyamadığım bir aşırılık var hepsinde. gerçeğe yakın görmüyorum sanırım videolarını ya da bana lüks geliyor bilemiyorum.

tanım: kişisel marka ve imaj danışmanı.

12 ocak 18:00

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar