yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (1)
  • medya (0)

  1. instagram üzerinden satış yapan muadil parfüm markası. fiyatları piyasaya göre bence uygun, designer 15 ml parfümler 35, niş parfümler 40 ve private collection parfümler 50 tl. 15 ve 50 ml boyutlarda satılıyor, 15 ml olanlar kolonya şişelerine benzer silindirik renksiz şeffaf cam şişelerde geliyor, fısfısı ürünü iyi dağıtıyor hoşuma gitti.

  muscentin eski editörünün paylaşımlarında gördükten sonra firmayı merak ettim, birkaç parfüm denedim. her ne kadar muscentin son bir yıldır abonesi gibi olsam da artık pahalılığı yüzünden alternatiflere hayır diyecek durumda da değildim zaten açıkçası. ramessa siparişimde sağlıklı kıyaslama yapabilmek açısından elimde orijinali de bulunan, çok iyi tanıdığım parfümlerden birkaçını seçtim, bazı bilmediğim parfümleri de meraktan ekledim.

  yorumlarım aşağıda:

  - bvlgari omnia crystalline edt: ilk anda epey keskin bir alkol kokusuyla başlıyor, haliyle ilk birkaç dakikada orijinaline hiç benzemiyor koku. sonra omniadan esinlenmiş bir deodorant gibi kokmaya başladı, güzel ama tam bir muadil denemez diyordum ki 15 dakikadan sonra benzerlik açığa çıktı. yıllardır şişe üstüne şişe orijinalini kullandığım için çok iyi bildiğim ve sevdiğim, elimde orijinali de bulunan bir parfüm omnia crystalline, ve bence muscent muadili çok başarılı. ramessa muadili ise pek o kadar değil, özellikle baştaki kısmı yüzünden, ama sonrasında giderek benzediği için yeterli, bence kullanılabilir. bu parfüm pek kalıcı bir koku ailesinden değil, o yüzden bunu söylemeye tereddüt ediyorum, ama orijinaline veya muscent versiyonuna göre daha az kalıcı buldum ramessa versiyonunu.

  michael kors wonderlust: bu da orijinalini şişelerce kullandığım bir parfüm, ramessa muadilini orijinali ile yan yana kıyaslayabildim böylelikle. ne yazık ki wonderlust'ı olması gerektiği gibi üretebilen bir muadil firması yok. benzeyen taklitleri var, muscent de öyleydi, ramessa da öyle. ha kullanılmaz mı, gayet güzel kullanılır. gayet hoş bir badem parfümü, koklayınca da bu wonderlust muadili dedirtecek kadar benziyor. ama wonderlust'taki kritik bir şeyler eksikmiş gibi hissettiriyor. ya da ben orijinalini fazla sevdiğim için titizleniyorum, o da olabilir. öte yandan omnia'daki alkol patlaması wonderlust muadilinde yok, o açıdan başarılı. kalıcılığı ve silajı da fena değil, hatta duştan sonra hala kokusunu alabiliyorum. orijinal wonderlust'ı yakalayamıyor bu da, ama bence kokladıklarım arasındaki iyi wonderlust muadillerinden biri.

  dolce gabbana the one: yine çok iyi tanıdığım ve sevdiğim bir diğer parfümü denedim, ama elimde şu an orijinali olmadığından yan yana kıyaslayamadım bu kez. bir kere yine deli gibi alkol koktu ilk başta. yani bu ilk sıkıştaki alkol patlaması bana hiç bu kadar belirgin gelmiyordu muscentlerde. (ben de tüm antipatikliğimle firmayı ikide bir muscent ile kıyaslıyorum ama diğer muadil markalarını pek bilmediğimden ötürü bir tek muscent ile kıyaslayabiliyorum. eğer ikisi arasında kalan, muscent'i bilip ramessa'yı merak eden varsa diye faydalı olur diye düşündüm.) neyse the one diyorduk. ilk andaki acayip alkol kokusunun ardından o kendine has the one kokusu geliyor, ama alkol de ekşi ekşi kendini hissettirmeye devam ediyor bir süre, neyse ki çok sürmüyor. sonrası bildiğimiz the one diyebilirim, pimpirikli olduğum için benzerlik %100 diyemem ama benim için bile tatmin edici.

  michael kors super gorgeous: ne yalan söyleyeyim, bunun orijinalini pek iyi bilmiyorum. mağazada birkaç kez denedim hoşuma gitti, ondan istedim. benzerliği ile ilgili yorum yapamayacağım ama ramessadan gelen koku bence pek hoş. dünyanın en özgün kokusu değil ama kulp takılacak bir koku da kesinlikle değil. ramessa verisyonunda başta öyle ağır bir alkol kokusu da yok, gayet feminen bir koku, tam bu havalara uygun. kalıcılık ve yayılımı da beğendim. büyük boyunu almayı düşünüyorum.

  mugler alien goddess: bu benim pek sevdiğim tom ford soleil blanc ile benzetildiği için meraktan aldım, yoksa hiç bilmediğim bir koku. o yüzden orijinaline benzerlik kıyaslaması yapamayacağım. soleil blanc ile fazla benzetemesem de o yaz havasını veren bir koku denebilir, ama bence her mevsime uyacaktır. ben biraz kışın kullanmaya bayıldığım ysl cinema'ya benzettim hatta, onun bir nebze daha yumuşağı gibi. kullandığımda etraftan ne güzel kokuyorsun tatlı ama iç baymıyor filan dediler. benim de hoşuma gitti açıkçası ve büyük boyunu aldım. kanadalı niş parfümevi zoologist'in şişelerini model alan hoş ve sağlam görünümlü bir şişede geldi, o açıdan da tam puan aldı benden.

  guerlain musc outreblanc: bunun orijinalini hiç bilmiyorum, sırf meraktan aldım. deodorantımsı, miskli bir koku. hafif ve ferah, ben biraz omnia edt ile benzer bir havada olduklarını düşünüyorum.

  mfk aqua vitae cologne forte: bu da keza bilmeden merakla aldığım bir diğeri. sıcak havalara daha uygun, turunçgilli ferah bir koku. pek benlik değil ama benim de kullanabileceğim bir tarzda.

  j. lopez live: bununla ilgili çekincelerim var. ben daha tropik bir koku bekliyordum yorum ve notalara göre, ama bana gelen koku j.lo still parfümünün aynısı kokuyor. acaba yanlışlıkla mı böyle bir karışıklık oldu - çünkü firmanın listesinde still de var- yoksa live ve still gerçekten aynı gibi mi kokuyor ya da muadilleri mi öyle bilemedim. çok da önemli değil, firmaya gidebilsem bendeki şişeyi koklayıp söylerlerdi ama uzaktan uzağa bunun için öyle miydi böyle miydi diye ortalığı velveleye vermeye lüzum görmedim.

  louis vuitton spell on you: bunu biraz tereddütle aldım. notalarına bakınca tam benlik gibi, ama bir yandan da yine lv roses des vents ile benzetenler var diye çekindim çünkü roses des vents bir o kadar hoşlanmadığım keskin bir gül kokusuydu. spell on you'da gül benzer şekilde var ama roses des vents'taki kadar baskın veya ekşi değil. daha tozlu gibi pudralı gibi, başka çiçeklerin de birazcık hissedildiği enteresan bir koku spell on you. çok hafif ve kıyafette daha kalıcı.

  sonuç itibariyle ramessa'dan memnun kaldım, özellikle fiyatları ve bazı parfümlerinin kalitesini çok tatmin edici buldum. büyük boy şişelerine bayıldım. önerim güncel bir liste tutmaları, mevcut listelerine sonradan ekledikleri bir sürü parfüm listeye eklenmemiş duruyor. mesaj atınca gayet açıklayıcı şekilde cevap veriyorlar gerçi, o açıdan iyi. biraz çeşitlerini de arttırır ve talep ettiğimiz parfümleri üretirlerse gerçekten harika olur.

  20 eylül 02:17 15 ekim 15:51

  3

  2. herkese selamlar,

  geçen hafta ramessa parfüm den ilk alışverişimi yaptım. ariana grande cloud ve alien goddess aldım. ariana grande cloud u muscent in eski editörü instagram hesabında ramessa nın çok iyi çalıştığından bahsetmiş.ondan merak ederek kör alış yaptım.

  cloud, bence tatlı ve şeker gibi kokuyo hatta pamuk şeker benzetmesi yapmışlar bu koku için.hoş bir koku ama benlik değil.parfümün orjinalini denemedim.koku birebir aynı olabilir ama kalıcılığı yüksek değil.sık sık yenilemelisiniz.

  alien goddess, bu parfümü ilk sephora da denemiş ve bayılmıştım:) 30ml lik şişesini almayı düşünürken ramessa nın hikayelerinde gördüm hemen sipariş verdim.koku benzerlikleri çok başarılı bence.hatta koku kartımla da karşılaştırdım ramessa versiyonu da çok çok iyi.bu parfümle iş yerinde çok iltifat aldım.fragrantica da yaz a daha yakıştırılan bir parfüm olmuş ama sonbahar kış a da çok yakışır bence.yayılımı sıkıldıktan sonra ilk 30 dk için güzel ama sonrasında bu parfümü de sık sık yenilenemelisiniz.

  2 kasım 11:51