yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (0)
  • medya (0)

  1. bu cihazı almadan önce hakkında araştırma yapmak istedim ancak hiçbir yerde yeterli bilgiye ulaşamadım. bu yüzden cihazı aldıktan sonra başkalarına da yardımcı olması için bu başlığı açtım. eğer bu cihaza sahip olan başka süslüler varsa deneyimlerini yazmaları bu cihazı alacak kişiler için çok yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

  öncelikle cihaz tüyleri bitirmek gibi bir şey vadetmiyor. sadece tüyleri inceltmek ve uzama süresini uzatmak yani tüyleri uyutmak gibi bir vaadi var. bu yüzden tüylerinizi bitirmeyi istiyorsanız ipl teknolojisine sahip bu tarz ürünler size yardımcı olmayacaktır.

  cihazın biri büyük diğer ikisi küçük olmak üzere 2 tane başlığı var. hassas bölgeler için küçük başlıkları kullanıyorsunuz. kullanım kılavuzunda vücudun her yerinde ve yüzde elmacık kemiklerin alt kısmında kullanılabileceği yazıyor. ayrıca cilt rengi sensörü ile de cilt renginizin işleme uygun olup olmadığını kontrol ediyor.

  cihazı kullanabilmek için uygulayacağınız bölgede 6 hafta boyunca ağda,cımbız,ip gibi kökten alma işlemleri kullanılmamalı, sadece jilet uygulanmalı. aksi takdirde tüyler kökten alındığı için cihaz bir işe yaramıyor. işleme başlamadan önce tüyleri kısaltmanız gerekiyor. çünkü uzunken bu tüyler yanıyor ve cildinize yapışıyor. işlemi bitirdikten sonra cildinizi sıcak suyla yıkamamanız ve 24 saat boyunca tıraş etmemeniz gerekiyor.

  ben cihazı bacaklarımda 5. seviyede (en yüksek seviye) kullandım. acısını tarif etmesi zor çünkü ağda veya iple almanın acısından çok farklı. daha çok saniyelik yanık gibi bir acı. 1 saniye bile sürmüyor neredeyse. kemikli alanlarda daha çok acıyor. ancak daha düşük seviyelerde herhangi bir acı söz konusu değil. ben daha etkili olmasını istediğim için 5. seviyede uyguladım. işlem sırasında çok fazla yanık kokuyor. bu koku bacağınızda yarım saat civarı kalıyor. kullanırken cihaz bir süre sonra ısınıyor. eğer çok ısınırsa 40 saniye kendisini kapatıyor. daha 1 kere uyguladım ve tüyler uzamadığı için sonucu henüz gözlemleyemedim. sonuçları görmeye başladığımda burayı editleyeceğim.

  piyasadaki diğer ipl cihazlar yerine bunu tercih etmemdeki en büyük sebep şarjlı olmamasıydı. fişe takarak istediğim zaman beklemeden kullanabilmek benim için çok önemliydi. ayrıca remington'un sınırsız atışa sahip olması ablamla birlikte kullanacağım için avantaj sağladı. ürünü hepsiburada'dan indirimde 1200tl'ye aldım.

  edit: bacaklarıma ilk seansı uygulayalı 2 hafta oldu. normalde tıraş edildiğinde 4-5 günde uzamış olan kıllarım çok ufak çıkmaya başladılar. üst bacağım çıkmamış da denebilir. ancak kollarımda bacaklarım kadar etkili olmadı. birazdan 2.seansı uygulayacağım. 2 hafta sonra tekrar editleyeceğim.

  edit: bacaklarımdaki kılların uzaması baya yavaşladı. bazı bölgedeki kıllar çıkmadı neredeyse. kollarımda da işe yaramaya başladı. sanırım biraz atlayarak yapmışım kolumda kare şeklinde kıl çıkmamış bölgeler var.

  edit: tatil felan derken ben biraz aksattım seansları. ancak pek bir değişiklik olmadı. bikini bölgesine yanlış hatırlamıyorsam 3 seans yaptım. bikini bölgeme uzun süredir jilet uyguladığım için daha hızlı etkili oldu diye düşünüyorum. çünkü seans zamanı geldiğinde neredeyse çıkmamış oluyor. bacaklarımda uzama gerçekten çok yavaşladı. koltuk altlarımdaki kıllar da öyle.

  edit: uzun zamandır yazmadığım için bilgilendirme yapmak istedim. kollarda bu cihazı önermiyorum. açıkçası pek etkili olmadı. genital bölge, alt bacak, koltuk altında uygulamayı düşünenler için öneriyorum. ancak gözlemlerime göre biraz aksatmaya gelmiyor. birkaç seans yapmasam hemen eski haline dönecekmiş gibi. bu yüzden seans takibini iyi yapmak lazım.

  son olarak, eğer sürekli kuaföre gidip yaptırmakla veya evde yapış yapış ağdayla uğraşmaktan sıkıldıysanız bu cihazı alarak "koyu renkli ve kalın" tüyleriniz olan bölgelerde uygulamanızı öneriyorum. fiyatı pahalı olsa da bu cihaz sizde kalacak ve sürekli kuaföre gitmekle aynı hesaba geleceğini düşünüyorum.

  sonun sonu olarak, cihazla ve süreçle ilgili merak ettiği veya sormak istediği bir şey olan morartsın.

  14 haziran 2016 22:05 29 mayıs 2018 22:03

  2. Yaklaşık 6 ay önce aldığım üründür. Fiyatı 1200 lira gibi bir şeydi. Almadan önce uzunca araştırdım hakkındaki videoları ve yorumları okudum oldukça olumlu şeylerdi. Ödüllü bir ürünmüş.

  Garanti süresinin normalden uzun olması, sınırsız atış yapıyor olması, şarjlı değil de fişe takarak çalıştırılıyor olması, farklı bölgelere ait farklı başlıkları olması vs. güzel tarafları.

  Benimki 3 adet başlığa sahip. Bikini, yüz ve vücut. Kullanmadan önce bileğinizi makinenin sensörüne okutuyorsunuz ve cilt renginizi (melanin seviyenizi) algılayıp ona göre atış yapıyor. Atışlar arasında 2-3 saniye kadar bekliyor. Seri şekilde atış yapamıyorsunuz yani. O yüzden tüm vücut biraz uzun sürüyor.

  Acı konusuna gelecek olursak aşırı bir acı yok daha önce lazere gittiyseniz eğer onun üçte biri kadar diyebilirim. Acı eşiğiniz düşük ise seviyesini düşürebiliyorsunuz. 5 tane seviyesi var ben genelde 3'te kullanıyorum.

  İlk 3 seansı 2 hafta arayla yapmanız öneriliyor. Diğer seanslarda tüyleriniz azaldığı için muhtemelen, ayda bir yapıyorsunuz. Uygulanacak bölgenin tamamen temiz olmasına dikkat edin yoksa yanık kokusuna maruz kalıyorsunuz ve aletinizin başlığı zarar görebiliyor yanan tüylerden dolayı.

  Kullanmadan önce tüylerinizi jiletle almanız öneriliyor çünkü makine kıl köklerinizi hedef alıyor. Bronzlaştıysanız kullanımı önerilmiyor. Ben şuan bronzum o yüzden cilt rengim biraz açılana kadar ara verdim mesela.

  Kullandığım kadarıyla şunu söyleyebilirim azalma kesinlikle oluyor. Kıllar inceliyor tüye dönüşüyor. Fakat tek başınıza yapacaksanız oldukça zahmetli bir iş. Yaklaşık 2 saat sürüyor ve lazer ışığı gözlerinizi oldukça yoruyor. Yüzünüze kullanmanızı çok tavsiye etmiyorum bende aşırı bir etkisi olmadı ve yüz diğer bölgelere göre çok daha fazla acıyor.

  İyi ve kötü yanları var fakat ağda ve diğer yöntemlere göre daha hesaplı ve hijyenik geldiği için aldığıma kesinlikle pişman değilim.

  14 eylül 2017 15:43

  3. Bu ürünü almadan önce detaylı bir araştırma gerçekleştirmiştim. Ve bunu almaya karar verdim.

  Ürünün özelliklerinden daha çok kullanım anında olanlardan bahsetmek sanırım daha yararlı olacaktır.

  Ürün her hafta kullanılmalı; en az 2 ay kullanılması gerektiği yazıyordu. Ancak ilk 3 ya da 4. kullanımda büyük bir etki beklemeyin. Lazer merkezlerindeki gibi 1 hafta sonra ciddi bir dökülme olmuyor.

  Ben 6. haftamı tamamladım. Bacaklarım ve kollarımdaki tüyler yarı yarıya azaldı. Ve her kullanım alanınızda cilt rengini makineye okutmanız gerekiyor. Çünkü bacaklarınızın renk tonu ile kollarınızın renk tonu farklı olabilir. Cihaz, cildinizin tonuna göre ışın seviyesini belirliyor.

  Ben maalesef bilmiyorum, kullanım kılavuzunda da dikkat etmemişim. Kullanırken dövme olan yere de ışın uyguladım. Ve 1. dereceden yanık oluştu. Tamamen benden kaynaklı yani kullanıcı hatası. Doktora gittiğimde ev tipi cihazlar bu kadar kuvvetli mi diye çok şaşırmıştı.

  26 mart 23:05