yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • medya (1)

  1. büyük ihtimalle hayatı boyunca çok az şeyi başarmış insandır. neyin kompleksini güdüyor da hayatındaki en ufak başarıda bunu durup durup anlatıyor, kendini üstün bir varlık olarak görüyor bilinmez ama son derece iticidir. şahsen böyle tipleri zerre ciddiye almıyorum. boş teneke çok ses çıkarır misali konuşup duruyorlar.

  12 eylül 2014 15:00

  2. Dikkat edin en cok neyi ovuyorsa o konuyla ilgili kendine guvensizligi ya da saplantisi vardir.

  12 eylül 2014 15:06

  3. böyle insanlar bir pazarlama taktiği uygular ve neticede de başarılı olurlar. sen ben belki kanmayız ama bunları bir bok zanneden ciddi bir kitleleri de olur.

  12 eylül 2014 15:09


  4. insan kendini sürekli neden över ki ? bırak başkaları övsün. bu insan büyük ihtimalle kendini dinlemeyen insandır. çünkü bir dinlese kendi kendinden koşarak kaçar. etrafımda bu tip insanlar bulundurmuyorum. zorunlu olarak katlanmak zorunda olduklarıma da lafı sokmadan duramam. ( bu arada süslüler en süslü benim :) )

  12 eylül 2014 17:18

  5. tam dayaklık diyeceğim de bu tipler öyle oluyor ki onda bile övünecek bişi bulurlar. ay bugün bi dayak yedim beni görecektin. la bi git.

  12 eylül 2014 18:59

  6. kompleksli insan tipi. kimse tarafından da sevilmezler. ne kadar itici olduklarının farkında olsalar keşke... örnek veriyorum; en beğenilen kadınlardan biri olan adriana lima gelse ay ben şöyle güzelim, ay benim şuram şöyle, ay ben çok iyiyim, en süper benim dese gözümde dünyanın en çirkin kişisi olur. bırak güzel olduğunu, iyi olduğunu başkaları sana desin. mütevazi olup da sevilmeyen biri var mı? he bir de bunun insanların ona "ay hayır canım yhaa ne alakası var" desinler, onu övsünler diye sürekli çirkin olduğunu, kötü olduğunu söyleyenler var ama şu an konumuz bu değil

  12 eylül 2014 20:46

  7. samimiyetsiz insan örneği.

  bunun diğer versiyonları da şöyledir:

  - sevgilisini/eşini öven insan ("ayy canım yaa, benim kocişimin içkisi yok, kumarı yok, bana çok bağlı, sık sık çiçek alır, beni çok şımartır, aşkım yaaa")

  - çocuğunu öven insan ("çocuğum sen hangi okula gidiyorsun? x okulu mu, hımm, eh olsun. benim kız/oğlan da y okulunda, z puanla girdi, d ortalama yaptı, diğer y okulları peşşinden koşturdu bize kaydolun diye, yaa.")

  12 eylül 2014 21:07


  8. Kendisine farkındalık katmanın en zor olduğu tiplerden birisidir. Bütün merkez kendisidir, o olmalıdır.

  Durup "bak sürekli kendini övüp duruyorsun, gösteriş yapıyor insanın gözünün içine sokuyorsun" bile deseniz en basit ve anlaşılabilir şekilde, asla buna inanmaz, aksini iddia eder, Anında düşman kesilir. "Acaba neden böyle deme gereği duydu" diye sorgulamaz. Zaten o farkındalık olsa hep kendisinden bahsetmez.

  Birkaç davranış şekli;

  *hep kendisinden bahseder

  *olayları kendisine ve kendi hayatında olan biten bir konuya bağlar

  *siz onun için orada sadece kendisini dinlemekle yükümlü bir "nesne" konumunda olursunuz

  *yeterince ilgi çekemezse çirkin yolları deneyebilir

  *sürekli savunma modunda olur, en ufak eleştiriyi ciddi algılayıp üstünüze gelmeye çalışabilir (gizlinot: swh )

  *çeşitli psikolojik sorunlar eşlik edebilir

  *eleştiri ve kendisi ile ilgili şakalara savunmacı, ciddi tepki verir

  Genelde pek sevilmezler. İnsanları kullanmaya meyillidir. Bunları kendisine söylerseniz suçu size atar, kendisini kıskandığınızı düşünür ve yine kendi egosunu besleyecek aciz yolları arar. Aman Aman evlerden uzaktır.

  29 ekim 2014 18:53

  9. Sınıfta bir tip var. Evlerden Irak. Ben şöyle zekiyim, ben şöyle yakışıklıyım. Tahammül edemiyorum ya. Sınavdan önce gelir hiç çalışmadım der, sonra 90 alır. Ay ben çok zekiyim çalışmadan 90 alıyorum falan. Insan kendini bilmeli azıcık ya. Tamam Zeki olabilsin ama her zaman senden zekisi vardır. Yakışıklı olabilirsin ama dünyada taş gibi erkekler var, sana mı kaldık?

  29 ekim 2014 19:24

  10. hayatında tek bir şeyi başarmış olacaklar ki, durmadan bunu tekrar ederler. fazla aldırmayın böyle insanlara, boşa güzel sinirlerinizi yıpratmayın. kendi hayatında doyuma ulaşmış hiçbir insan mutluluğunu, başarısını ya da diğer şeyleri birinin gözüne sokmaya çalışmaz çünkü. eğer böyle bir davranış sergiliyorsa bilin ki içinde kalmıştır. hep olmak istemiştir ama olamamıştır. en sonunda -mış gibi yapma'ya sarılmıştır.

  yazık.

  31 ekim 2014 12:13