yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (1)

  1. mutsuz musunuz? proje mi yetiştirmeye çalışıyorsunuz? cumartesi cumartesi iş yerinde misiniz? bütün arkadaşlarınızın planı var diye eve tıkılıp kaldınız mı?(link: https://www.youtube.com/watch?v=QtxlCsVKkvY şu) videoyu izleyip şarkıya eşlik ederek dans ederseniz 3 dakika 28 saniyelik içinde bulunduğunuz anla bağınızı koparablirsiniz?

  allahım dansa bak ya<3

  13 ağustos 2016 14:22

  2. Belki aranızda yapan vardır ama

  Benim fırçalığım açık,aslında saksı kabını fırçalık diye almıştım fırçalarım içinde duruyor ama sürekli tozlanıyolarlardı saklayabileceğim kapalı bir alanım da yoktu bugün bir fikir geldi aklıma.

  Hani tabak boneleri vardı eskiden artan yemekleri tabakla saklayabilmek için,duş bonesi gibi gözüken şey.

  Gittim ondan aldım,5 tane ayrı boy 1.50 tl.

  Fırçalığımın üzerine taktım.kapak gibi oldu aynı.

  artık tozlanmayacaklar.

  Çok şık durduğunu söyleyemem hatta hiç şık durmuyor belki cafcaflıları vardır ama ben temizlik malzemeleri satan biyerden aldım.iş görüyor yeter ki fırçalarım temiz kalsın.sık kullanmadığım fırçaları bile tozlandı diye sürekli yıkamaktan canım çıktı.

  Eğer siz de bundan şikayetçiyseniz bu burada kalsın,belki birinin işine yarar.

  25 eylül 2016 18:57

  3. bookbuddy olmak ister misiniz? (gizlinot: dizi sitelerinde çıkan reklamlara benzedi başlık)

  burada (gbkz: süslü sözlük kitap kulübü) diye güzel bir oluşum vardı hatırladığım kadarıyla baya da bi katılım vardı.ben anarşik olduğumdan kitlelerle hareket edemiyorum ya da hareket edemediğimden anarşikim neyse konumuz bu değil. bir süre sonra hem ilgilenenlerin gündelik iş yoğunluğu hem hep beraber hareket etmenin zorluğundan heralde kulüp sessizleşti oysa ben uzaktan takip ediyordum ve baya heyecanlıydım bi sürü kitap yorumu okuyacağım diye ama ben hiç denk gelmedim ayın okunan kitabının yorumuna (gizlinot: arada yazan oldu da ben kaçırdıysam benim hatam). hala whatsapp falan üzerinden haberleşiyorlarsa da ben bilmiyorum onu da belirteyim.

  neyse ben yıllardır bi yazarı veya kitap türünü sevdiğim zaman ona ait bulabildiğim her şeyi okurum dolayısıyla zaten kendi kendime kitap kulübü yapıyorum konseptli falan ama artık kendi kendime yapmayacağım sizi darlayacağım asskdjfhfh haydi bakalım.o ay okuduğum kitaplar ve yazarlar için başlık açacağım yani en azından her ay 3 kitap en az 1 yazar için başlık açılmış olacak şimdi açarsan aç bize ne diyenler için öneri kısmı geliyor burada okumayı çok seven başka yazarlar da var biliyorum bir şekilde motivasyon bulamıyorlarsa ya da bi ara gazına ihtiyaç varsa işte o bu. aynı anda aynı kitabı belirleyelim bana göre değil bu yüzden kitap kulübünde de değildim zaten ama halihazırda okuduğunuz bitirdiğiniz kitap için başlık açıp yorum yapsanız yada bana önerseniz çok mutlu olurum. böyle ağzıma kaç tane jelibon sığıyor challenge'ı gibi ama izleyenin/okuyanın hayatından 10 dakika çalmayanı hatta kazandıranı.

  bugün bir kitap okumama faciasına maruz kaldık en azından birbirimizin ufkunu genişletebilir belki daha önce duymadığı kitap ve yazarlar hakkında fikir verebiliriz diye düşünüyorum.

  hepinize meydan okuyorum şaka şaka meydan okumuyorum da sadece okuduğunuz kitapları merak ediyorum fikirlerinizi benimle/bizimle paylaşmanızı istiyorum.

  kendime not, size çağrı.

  17 ekim 2016 21:34


  4. Aklımda bir fikir var ama eksi yağmuruna mı tutarsınız destekler misiniz bilmiyorum.

  Bence kozmetik boykotu yapmalıyız. Belirli bir gün belirleyip o gün herkes gratis ve watsonsa mail atsın (düzgün bir dille) ve indirimde olsa alışveriş yapmayalım. Cilt bakım tamam çabuk bitebiliyor ama hepimizin 262517. Ruju olmasa da olur bir süreliğine.

  Mailde de çalışanların tavrı,tester verilmemesi,hırsızlık kuşkusu, bindirim-indirim konularına değinilse. En azından 1-2 ay yapsak bence sonuç verir. Markette de şampuan,nemlendirici,pamuk var hani çokta mağdur olmayız ne dersiniz?

  Çünkü burada sızlanmak hiç bir işe yaramıyor. Nasılsa alıyorlar sonra sızlanırlarsa da sızlansınlar diyorlardır okusalarda.

  Not: rossmandan da alabiliriz ihtiyaç ürünlerini. En azından bindirim yapmıyorlar. Kusurları yaygın olmamaları.

  14 kasım 2016 12:37 14 kasım 2016 12:40

  5. Oylama butonunun olduğu like işareti olan yer var ya mobilden girerken oy bilgisine bakayım diyorum çat çok kötüye dokunuyor yanlışlıkla incecik kalem gibi parmağım swh.

  Ben diyorum ki oylama bilgisi ya en üste alınsın ya da üstünde beğendim olsun. Çok kötüye basınca vicdan azabı yaşıyorum onu değiştirmekle uğraşıyorum hep. Beğendim olsa hiç uğraşmam hatta demek ki beğenmem lazımdı falan diye paranoyakça Düşünürüm swh.

  26 aralık 2016 00:19

  6. Kabullenin kendinizi, çevrenizi, yaşadıklarınızı en çok da yaşayacaklarınızı.

  20 ocak 2017 23:35

  7. aklınızdaki şeyi yapmayıp "keşke" diyeceğinize, yapıp "iyi ki!" diyin.

  21 ocak 2017 01:00


  8. yüzünüz ve cildinizle olan sorunlarda kozmetik ya da dermo-kozmetiklere yüklenmeyin, cildinize bir ay gibi bir zaman tanıyın, eğer sorununuz devam ederse doktora danışın. benim cildim kuruluktan patır patır dökülüyordu ve çok hassastı (burada bir parantez açmak istedim (bkz: kuru cilt gururu) diye bir başlık var ya, kuru ciltliler emin olun gurur duymuyor kızlar, genç yaşta kırışıklıklarım oldu ve cildim kendini toparlayamadı.) (gizlinot: cilt nemlenip doygunluğa ulaştığında yeni oluşan kırışıklıklar da gidiyor ) burnumda siyah noktalarım ve cildimin altına gömülü kist gibi siyah noktalar çıkmaya başladı. çareyi eften püften (gizlinot: neutrogena ) , (gizlinot: l'oreal ) şeylerde ararken ve onlara para harcamışken, birgün aklıma (gizlinot: -sağlıkçı olmama rağmen neden aklıma gelmedi bilmiyorum- ) doktora gitmek geldi. (gizlinot: -artı olarak alerjilerim ve egzamamsı pütürlerim vardı-). doktora gittim ve bir ayda cildimi toparladı verdiği ilaçlar. ama burada önemli olan kesinlikle iyi bir doktora gitmeniz çünkü ilk gittiğim doktor öttürük bir temizleme jeli verip gönderdi, bir de komik olan şu ki aldıktan sonra yağlı ve akneli ciltler için olan temizleme jelini nasıl olsa doktor verdi diye kullandım (gizlinot: ve acı son cildim daha da beter oldu ). en son cildimin en az üç tabakası kuruluktan ayrılmış bir şekilde başka doktora gittiğimde küçük bir uygulama yapıp, alerjilerimi halledip, yüzümü kuruluktan nemsizlikten ve siyah noktalardan kurtardı. hala tedavi aşamasındayım ama cildim pırıl pırıl, nemli ve pürüzsüz (gizlinot: regl dönemi hariç ). özgüvenim yerine geldiğinden midir nedir güneş kremimi sürüp, öyle dışarı çıkabiliyorum. yani kısacası doktora gidin, kozmetik cilt bakımlarına yatırdığınız paralarla ileride biriktirilen parayı çıkardığınızda o parayı sağlıklı cildinize güzel güzel makyaj malzemeleri alırsınız :) sorularınız olur ise şayet, mesaj kutumu memnuniyetle morartabilirsiniz :)

  24 şubat 2017 22:23

  9. süslü sözlüğe üye olmayanlar da ukte verebilseler güzel olmaz mı? süistimal durumu yaşanmaması için onların verdikleri ukteler moderatörlerin kontrolünden geçerek ukteler sekmesine eklense biz süslüler de diğer ukteler gibi onlar hakkında da birşeyler yazsak. böylece sözlük içerik bakımından daha geniş bi yelpazeye açılır ve üye ya da değil herkes için daha yararlı olabilir diye düşünüyorum.

  16 ağustos 2017 11:33

  10. Süslü Sözlük Mobil Uygulaması !!!

  17 ağustos 2017 00:46