yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (1)

  1. seneler önce burada bahsedeceğim işlevlerin neredeyse tümünü başarıyla yerine getiren bir tangle teezer'ı (minik boy) nispeten uygun denilebilecek bir fiyata edinmiş ancak kendisini kaybetmiş biri olarak ürün yorumlarımı yapacağım. yani bu başlıkta yorum yazacak süslülerin çoğu "tangle teezer" derse +1 olarak fikir belirtirim ancak aldığım tasarruf kararı doğrultusunda şu an bu ürüne yeniden yüksek fiyat (gizlinot: yaklaşık 100 tl) ayırabilecek ekonomik imkanım pek bulunmamakla birlikte toplamda neredeyse bu üründen daha uygun fiyata edinilmiş memnun olduğum bazı tarak ve fırçalarım var, bunlardan kısaca bahsetmek istedim.

  tüm ürün yorumlarımdan önce kısaca saç tipimden ve saç bakım rutinimden bahsedeyim. benim saçlarım dipleri yağlı uçları kuru denilebilecek şekilde; geçici boya ile düzenli boyanan ince telli, fazla hacimli olmayan tipteler. saçlarımı kışın iki hatta mümkün olursa üç günde bir yazın ise gün aşırı olacak şekilde farklı nitelikte şampuanlarla (nemlendirici, arındırıcı ve boya koruyucu mor şampuan) yıkıyorum ve her yıkamada ya saç kremi ya da yıkama sonrası durulanmayan saç kremi ile yumuşatıyorum. haftada bir bazen de 10 günde bir olacak şekilde saç maskesi uyguluyorum. saçlarım saç derime aşırı dokunan bir ürün kullanmadığım sürece kepeklenmeye genel olarak müsait değil ama bazen saç diplerimde kaşıntı ya da kuruluk problemi oluyor. zaman zaman da mevsim geçişlerinde saç dökülmesi problemi yaşıyorum. çoğunlukla saçlarımı ısı ile kurutmuyor ve şekillendirmiyorum; bunun belli bir sebebi yok aslında tamamen alışkanlık meselesi. bunun dışında; yda yılda bir belki çok canım isterse fön çektirme durumum var, yani genelde saçlarımı durulanmayan saç kremleri ile doğal yollardan şekillendiriyor ve kendi hallerine bırakıyorum. bu kadar detaylı bilgiyi şu sebeple verdim, ben hayatımın hiçbir döneminde amatör ya da profesyonel fön fırçası kullanmadım dolayısıyla bu minvalde tavsiye edebileceğim favori bir fırçam yok. (gizlinot: swh)

  şimdi gelelim farklı dönemlerde farklı amaçlarla kullanmış olduğum favori fırça ve taraklara.

  avon advance techniques saç şekillendirici tarak: ben bunu saçlarım hem ıslakken hem de kuru iken kullanıyorum. zamanında yanlış hatırlamıyorsam 4 tl gibi bir fiyatla satın almıştım. (link: https://kozmetik.avon.com.tr/urun/12814 avon'un kendi sitesinde) indirimsiz olarak hala 10 tl fiyatla satılıyor. ince tarafı da kalın tarafı da saç kırmayacak aynı zamanda saçlarımı açmaya yetecek sıklıkta. bir de tam olarak plastik olmayan, saçlarımı deliler gibi elektriklendirmeyen bir malzemesi var, bu yönünü seviyorum. ucundaki ince kısım ile de saç çizgisini belirleyebiliyorum.

  naturalove tahta tarak: bim marketlere geldiğinde yine yanlış hatırlamıyorsam 5 tl gibi bir fiyatla satın almıştım. bu sürekli çantamda bulundurduğum ve özellikle saç diplerim çok kaşınmaya başladığında kuru saçlarıma günlük olarak kullandığım bir tarak diyebilirim. kendisinin özellikle elektriği alma ve saç diplerini rahatsız etmeme özelliğinden çok memnunum.

  for your beauty düz ahşap saç fırçası: naturalove ahşap tarağın fırça hali. bir rossmann indiriminde yanlış hatırlamıyorsam 10 tl gibi bir fiyatla satın almıştım. şu an (link: https://www.rossmann.com.tr/for-your-beauty-ahsap-sac-fircasi-duz-helsinki-model-p-sr12061101 rossmann'ın online alışveriş sitesinde) indirimsiz olarak 30 tl fiyatla satılıyor. saç diplerini asla rahatsız etmiyor ve elektriklenmeyi önlüyor. saç kırılmasını da tetiklemediği görüşündeyim. saçlarınız benim gibi ince telli ise bu saç fırçasını gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

  for your beauty saç fırçası: saç uçlarımı evde hafifçe şekillendirmek ve saçlarımı az da olsa düzeltmek, fön çekilmiş gibi olmasa da düzleştirmek istediğimde bana yardımcı olan bir fırça. fırçanın dibinde fön fırçalarındakine benzer şekillerde kıllar var ve bu özelliği sayesinde fön fırçalarının asıl özelliğini daha kolay olacak şekilde kullanmış oluyorsunuz. ben bir indirimde sanırım 10 tl fiyatla satın almıştım, şu anda da (link: https://www.rossmann.com.tr/for-your-beauty-sac-fircasi-basic-heidelberg-p-sr18010437 rossmann'ın online alışveriş sitesinde) indirimsiz olarak 16 tl fiyatla satılıyor. bunu da özellikle fön çekmek konusundaki kabiliyeti benim gibi sınırlı olan ancak yine de evde kendi imkanlarıyla saç uçlarını bir tık düzeltmek isteyen hanımefendilere tavsiye edebilirim.

  naturalove oval saç fırçası: bim marketlere geldiğinde yine hafızam beni yanıltmıyorsa 15 tl gibi bir fiyatla satın almıştım. bu fırça meşhur (link: https://www.nascita.com.tr/nascita-3-boyutlu-profesyonel-sac-fircasi-447 nascita üç boyutlu profesyonel saç fırçasının) başarılı bir muadili. duşta saç kremi ya da saç maskelerinden sonra saçlarım ıslak olmasına rağmen hiç kırmadan uçlarını açmak konusunda başarılı bir fırça. ayrıca saç diplerim kaşınmadığında da kendisini ara ara günlük saç fırçam olarak kullanıyorum; bu zamana kadar saçlarımı kırma ya da dökme gibi bir durumunu gözlemlemedim. tekrar bim'e bu kadar uygun fiyatla gelir mi bilemiyorum ancak nascita'nın bahsi geçen fırçasını satın almayanlar için birebir muadil olarak bu fırçayı tavsiye edebilirim.

  ilgili medya:
  1
  5 şubat 15:19 5 şubat 15:32

  2. (link: https://www.rossmann.com.tr/for-your-beauty-sac-fircasi-hamburg-kare-p-sr12061100 Yıllardır favorim) olan rossmanın fırçası, saçlarım düz aşırı da karışmaz, banyodan sonra da çok rahat kullanıyorum, çabucak açıyor, sadece tarayarak kurutsam bile düzleştirici. Ayrıca çokta dayanıklı. Üniversite yıllarım boyunca bir tane kullandım, mezun olunca yeniden almıştım iki senedir de onu kullanıyorum hiçbir hasarı yok.

  5 şubat 16:01