yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. (link: http://www.buzzfeed.com/peggy/lazy-girl-hairstyling-hacks?bffb&utm_term=4ldqpgp(no: 0)ldqpgp Şu) linki inceledikten sonra merakımı pekiştiren yap çık saç modelleridir. Nitekim Bunca süslü kadın saçının görüntüsüne de epey düşkün(mü)dür.(gizlinot: hınf?)

  Bendenizin en çok kullandığı saçımı yıkadıktan sonra deniz tuzu sprayi veya benzer hafiflikte bir ürünü saçıma yedirip ikili mini mouse topuzu yapmak. yarım saat bile bu şekilde dursa açtığımda dağınık blake lively(gizlinot: vuhuu) görüntüsü veriyor. saçı öne atıp biraz spraylemek şart tabii.

  bir de linkte de olan at kuyruğunun altına 2 tel toka yöntemini severim.

  22 ekim 2014 14:23 22 ekim 2014 14:24

  2. saçta gelişigüzel dökülen dalgalar uzun saçlarda çok güzel bir görüntü yaratırken omuz hizası ve daha kısa olan saçlar biraz daha nizam istiyor sanki. en azından benim böyle.

  benim için en kolay ve güzel olanı, saçımı tamamen kuruttuktan sonra mümkün olduğunca kalın ama kalınlıkları birbirinden farklı tutamlarla balıksırtı örüp öyle uyumak. rahatsız da etmiyor hem, yok çıktı yok üstüne yattım derdi yok.

  22 ekim 2014 16:06 22 ekim 2014 16:07

  3. Ben de her kadın gibi saçın, güzellik konusundaki payının çok büyük olduğunu düşünenlerdenim. Yoğun, koşuşturmalı hayatlarımızda saç modellerini olabildiğince el tutmayan, zaman almayan türden seçmeye çalışıyoruz ya da olduğu gibi doğal haliyle bırakıp öyle kullanıyoruz :) Hepimizin günlük hayatında kolayca kullanabilicek bir kaç pratik saç modeli tarzını sizlerle paylaşmak istedim. Hepinizi Youtube Kanalıma bekliyorum :) https://www.youtube.com/watch?v=nIU6qLr6Q20

  1 şubat 2016 21:50


  4. saçınız kendiliğinden hafif dalgalıysa banyodan sonra nemliyken kıvırcık yapmaya yardımcı olacak bir ürün sürün ve ikiye ayırıp her bir tutamı bükerek mini topuzlar yapın. sabah açınca daha böyle denizden çıkmış gibi dalgalara dönüşüyor. ben krem olarak da bumble&bumble curl serisinden kullanıyorum ve gayet işe yarıyor

  5 nisan 2017 21:09

  5. En pratik olanı ortadan ayırıp, ensede ufak bir topuz yapmaktır. Tabi göz makyajını biraz koyu yapmak lazım. Bana diğer türlü çok yakışmıyor da.

  5 nisan 2017 21:32 5 nisan 2017 21:33

  6. Cinnamon bun, figure 8 bun

  Saçlarım uzun olduğu için bazı basit topuzlari arastirmistim youtube dan uzun süredir kullanıyorum Link vermeyi bilemedim

  5 nisan 2017 22:16 5 nisan 2017 22:18

  7. (link: https://youtu.be/ex79jhOaBgo Şu ) videodaki 3. ve 4. Modeller hem kolay hem de güzel. Dalgalı ve kıvırcık saçlarda ayrı bi güzel duruyo bence.

  5 kasım 2017 19:15


  8. Saçları çok yukarıdan toplayıp atkuyruğu yapmak ya da gene tepede sıkı bir balerin topuzu yapıp önler kabarmasın diye iyice spreylemek. Kurtarıcı olsun diye herkes yapıyordur diye tahmin ediyorum bu iki modeli.

  21 ocak 2018 17:58

  9. yıkayıp çıkmak. kurutmam bile çoğu zaman kendiliğinden kurur, kururken de uçlardaki dalgalar hafifçe belirgin hale gelir o kadar.

  yok biraz özenli bir görünüm olsun dersem de, saçlarımın üstlerini tutamlar halinde ayırıp hafif düzleştirip, uçlarına deniz tuzlu sprey sıkıp dalgalara vurgu yapıyorum bitti gitti. böylece kırık fönün hafif yandan yemişi gibi oluyor(gizlinot: swh ). ama işin pratikliği de orada ya zaten(gizlinot: bu arada benim saçlarımın uçları kendinden dalgalı ve omuz hizasında olduğundan çok uğraşmıyorum o yüzden benim için pratik). eskiden bu saça yandan minik tokalar da takardım. ama şimdi 15 günde aradan fışkırarak çıkan beyazlarım yüzünden pek yapmıyorum öyle çok göze batıyor çünkü . saçlarınız benimkinden daha uzunsa tepeden tokalar yardımıyla tutturup dağınık topuz efekti de verebilirsiniz. öyle de son derece pratik ve hoş duruyor. bu da benim daha çok çalışırken evde kullandığım saç modeli mesela.

  21 ocak 2018 19:15

  10. saçımın sol ön tarafını ufacık balıksırtı örüyorum. tatlı bi hava veriyor bence ve bu benim gibi uzun saçlılardan çok kısa saçlılara daha çok yakışıyor bence bi deneyin. ^^

  bazen de yarım şekilde at kuyruğu yapıyorum ama saçlarım yeni yıkanmışsa. çünkü diğer türlü çok kötü gözüküyor bence.

  ve çoğu zaman da sadece açık bırakıyorum çünkü dümdüzler :(

  21 ocak 2018 21:43