yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  • girdiler (13)
  • medya (1)

  1. süslüler burda düzleştirme, maşa vb. işlemleri yapmadan önce veya yaptıktan sonra kullandığımız ürünler ve yöntemlerden bahsedelim.

  ben haftada 2-3 kez saçlarımı düzleştiriyorum. bunun dışında artık saçım kısa olduğu için maşa çok yapamıyorum. banyodan sonra saçıma loreal elseve mucizevi yağından kullanıyorum, bu şekilde saçlarım daha az elektrikleniyor. düzleştirmeden önce ise argan oil ısıya karşı koruyucu spreyinden sıkıyorum. düzleştirirken saçımı ortadan ikiye ayırıp tepede topluyorum. ilk önce bir taraftan az az saç alıp bunları ayırarak düzleştiriyorum. sonra diğer tarafa geçiyorum ve burda da aynı şeyi uyguluyorum. düzleştirme işlemi bitince de nobility cosmetics'in argan & keratin saç serumunu kullanıyorum. bunu bir kuaför mağazasından almıştım ve çok memnunum çünkü saçlarımın uçlarını yumuşatmama yardım ediyor. eğer özellikle kış aylarında hava yağmurluysa, nemliyse vs. kesinlikle wax uygularım. etkisini de çok fazla gördüm çünkü benim saçlarım en ufak nemde bozulurken wax sayesinde bozulmuyor.

  1 ağustos 2016 15:46

  2. Genelde gece yatmadan duş alırım. Yaz ise saçlarımı kurutmuyorum fakat kışın kurutup yatıyorum. Duştan çıkınca nemli saçıma bazen elseve in saç bakım yağını bazende aktarlardan satın aldığım argan yağını uyguluyorum. Saçlarım yağlı ve düz olduğu için çok fazla kırılma yapmıyorlar bu yağlar saç bakımım için yeterli oluyor. Bir dönem saçlarım inanılmaz kırılmıştı o dönemde pantene in kırık uçlar için bir serumunu kullanmıştım çok faydasını gördüm süslüler aklınızda bulunsun. Sabah uyandığımda ise düzleştirici ile saç uçlarıma hafif su dalgası yapıyorum. Saçlarımın katlarını belirginleştirmek için bazen içe veya dışa doğru düzleştiriyorum. Yaz günleri için yaptıktan sonra artı bir şey kullanmasamda kışın nemden ve yağmurdan etkilenmesin diye mutlaka uçlara biraz saç spreyi sıkarım.

  1 ağustos 2016 16:23

  3. Saçlarımı keratinli saç kremi ve şampuanla yıkıyorum düz kullandığım icin. Hergün düzleştirme işlemi yapmıyorum, haftada 2-3 kez yapıyorum çünkü saçları yıpratıyor. Keratinli ürünler kullandığım için de; (gbkz: hask keratin protein saç düzleştirici bakım kremi ) ve (gbkz: organix brazilian keratin therapy şampuan) ile hergün düzleştirmeme gerek kalmıyor.

  Düzleştirne isleminden sonra saç uclarıma naturals by watsons argan oil saç bakım yağı kullanıyorum, yumuşatıyor ve saçlarımı daha parlak bir hale getiriyor. Bunu tercih etmemdeki sebep, iceriğinde paraben, polyethylene glycol, alkol, renklendirici, koruyucu bulunmaması ve ağır bir kokusunun olmaması.

  1 ağustos 2016 18:30 1 ağustos 2016 18:31


  4. Şampuanımı devamlı değiştiririm , şu sıralar Loreal'in Elseve Argınıne direncini kullanıyorum;

  Mevsimsel dökülme ve kepek dışında yağlanma problemim yok yani bir hafta yıkamasam saçımı 5. günde ancak sönüp yağlanır (gizlinot: varsa bir maşallahınızı alırım hanımlar ) Haftada iki kez yıkıyorum bu yüzden . Sonrasında havluyla fazla suyu alıp uç kısımlarına avonun fas argan yağlı serumunu elimde ısıtarak uyguluyorum . Dipleri daha yoğun olacak şekilde baş aşağı tüm saçımı kuruttuktan sonra topuz yapıp yatıyorum o gece . Ertesi gün şekillendirme öncesi bir ürün kullanmıyorum . Saçım lob kesim maşayı daha çok yakıştırıyorum . Maşa yaparken (gizlinot: iki üç tutamda bir spreyliyorum hafif) ve sonrası sprey olarak schwarzkopf taft keratini kullanıyorum bendeki mor olanı 3 numara tutuşunu verdiği parlaklığı beğeniyorum saçı sertleştirmiyor kesinlikle kokusu da çok ağır değil . Düzleştireceksem yine aynı rutin .

  Bir de hafta içinde iki kez o ısıya maruz kalmasını istemediğimde bigudi kullanıyorum . Kısa süngerli bendeki gratisten almıştım . Bu defa havluyla kurulayıp nemli bıraktığım saçlarımı tarayıp tutam tutam ayırıp sardıktan sonra eşarpla bağlayıp uyuyorum . Ertesi gün ayna karşısında ki o gelin başı buklelerimi yine aynı serumla parmaklarımla dağıtıp spreyliyorum .

  (gizlinot: bu kadar) (gizlinot: net barbie saçı rutini)

  3 ağustos 2016 19:37 3 ağustos 2016 19:58

  5. Haftanın 2-3 günü duştayken taramak sayılır mı?

  4 ağustos 2016 11:32

  6. yatmadan önce duş alıp havluyla azıcık nemini alıp tarıyorum sonra creightons frizz no more curls hold & moistüre activator cream sürüp ellerimle azıcık şekillendirmeye çalışıyorum. kuruduğunda tatlı tatlı dalgalarım oluyor. ama keşke kıvırcık olsalar...

  5 ağustos 2016 06:06 ed.18 ekim 2016 16:20

  7. Saçlarım kendiliğinden düz, kalın telli, gür ve hacimsiz üstelik yakın aralıklarla 2 kere açtırma işlemi yaptırmam dolayısıyla yandı. Bu sebeple çok fazla ısıl işlem uygulamamaya gayret ediyorum ama yanmadan dolayı da bir şeyler yapmak zorundayım yoksa yolunmuş saçlarla dolaşmam gerekiyor.

  Öncelikle duştan sonra bolca yağ ve krem sürüyorum, havlu ile bir müddet bekledikten sonra kurutma makinesi ile düz bir tarakla tarayarak kurutuyorum tamamını.

  Çift fazlı bir fön suyu ile biraz ıslatarak sımsıkı tek bir balıksırtı örgü örüp yatıyorum. Saçlarım hafif katlı kesim oldugu için neredeyse ucuna kadar örebiliyorum.

  Sabah uyandığımda örgüyü açıp saçımın yalnızca ön bir kaç tutamına düşük ısıda çalışan düzleştirici ile hafif dalga veriyorum.

  Bu rutin ile hem şekilli ve hacimli saçlarım oluyor, hem de zaten yıpranmış olan saçlarımı daha da yormamış oluyorum.

  ilgili medya:
  1
  29 şubat 2020 12:41


  8. açıcı uygulanmış, her ay düzenli olarak sarıya boyanan, uçları yıpranmış, ince telli, dümdüz ve uzun saçlarım var. sabah duş alma gibi bir şansım yok çünkü sinüzitim var o yüzden her daim akşamdan yıkamak zorunda kalıyorum. duşta şampuan + maske yapıyorum. fazla suyunu havluyla aldıktan sonra saç tarama spreyi sıkıyorum ve tahta bir tarakla hafifçe tarıyorum. diğer zamanlar sadece tangle teezer kullanıyorum. sonra saçlarımı kurutuyorum ama kurutmanın yarısında saçıma ayrıca serum sürüyorum. yaz kış tamamen kurutmadan asla yatamıyorum çünkü hasta olurum. sabahları nereye gideceğime bağlı olarak bazen gelişi güzel maşa yapıp sonra spreyliyorum ve üzerinden tekrar tarakla geçiyorum. hem daha hacimli hem de doğal duruyor aşırı lüle görüntüyü sevmiyorum. eskiden saçlarım sarı değilken uçlarım daha gürdü gece yatmadan örüp yatardım ancak uçlarım artık açıcıya bağlı olarak hacimsiz olduğu için ucuna kadar öremiyorum bu durumda çok kötü gözüküyor. fazla işlemden kaçınmak adına genelde iri bir fön fırçasıyla saçlarımı hafiften düzeltiyorum. zararı olmasa her gün hafif maşa yapardım ama.

  29 şubat 2020 21:55

  9. Saçlarım dalgalı, kalın telli, elektriklenmeye çok müsait olduğundan kabarık, kuru. Hele nemli havalarda o kadar karmaşık duruyor ki. Bu rutini bir kaç aydır deniyorum ve çok memnunum aldığı şekilden. Banyodan çıktıktan sonra nemini alması için havluya sarılı beş on dakika duruyorum. Sonra havluyu alıyorum ve biraz kendi halinde kuruması için bırakıyorum. Urbanın argan yağını sürüyorum emmesi için bir süre bekletiyorum. Daha sonra ikiye bölüp köpük sürüyor (urban ya da syoss kullanıyorum ikisinden de memnunum) sonrasında da örüyorum. Sabaha kadar maşa yapılmış gibi oluyor. İki gün kullanabiliyorum

  1 mart 2020 12:48

  10. saçlarım kalın telli, hacimsiz ama kabarmaya müsait ve kıvırcık ama aşırı şekilsiz.(gizlinot: yani önceden direk koyun tüyü kıvırcıktı düzleştirici sayesinde açıldı çok hafif orası ayrı)

  kurutursam hafif dalgalı-kıvırcık karışımı oluyor oluyor ama aşırı kabarıyor, kendi halinde kurursa yarıya kadar kıvırcık yarıdan sonra düz jsjsjs.

  duşta syoss curl me serisinin şampuanı ile 2 defa kremi ile 1 defa saçımı kremliyorum ve duşta tarıyorum. duştan çıkınca elseve mucizevi krem veya pantene argan yağı ile uçlarını hafif yağlıyorum ve havluya sarıp nemini çekmesini bekliyorum. yaklaşık 15 dakika sonra saçımı havluyla aşağıdan yukarı sıka sıka suyunu alıyorum ve kurumasını sağlıyorum. daha sonra saçımı ikiye ayırıp syoss style plex saç köpüğüyle şekillendirip vigoluyorum. böylece şekilsiz olan buklelerim daha net bir şekle kavuşuyor. bu şekilde 2-3 gün kullanılabilir ama ben max 2 gün kullanıyorum.

  1 mart 2020 13:27