yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (85)
  • medya (0)

  1. Aklıma ilk gelen flormar. Nedeni ise şu an ülkemizde olan çoğu marka yokken seçenek az olduğundan saçma sapan ürünleri saçma sapan fiyatlardan satmaları. Bu hala devam ediyor. Koleksiyon çıkıyor diyelim ooo o zaman 30-40 lira olan ürünler indirim zamanı ne hikmetse %939292992 indirimle 10 liralara düşüyor. Mesela fırçları; ya ben bu fırçalara vereceğim paraya azıcık daha bişiler ekleyip rt alırım. markanın memnun olduğum 2 ürünü var zaten sadece 2 ürününü kullanıyorum. 1.si 4lü far paleti pigmentasyonu güzel ve indirimle 16 liraya almıştım. İkincisi ise gözenek küçültücü siyah yeşil ambalajlı bazı. Bu bazı ilk aldığımda 25 lira ödedim. Bence 25 liralık bir ürün değil. İndirimde 12 liraya aldım. İndirimsiz bir daha almam. 12 lira için ise güzel bir ürün. Başka bir girdimde de bahsetmiştim bir zamanlar koleksiyonda bir allığı vardı fiyatı 32 liraydı sonra indirim zamanı 8 liraya düştü. Fiyatı dışında aman aman beni heycanlandıran bir marka da değil. Bu konuda pastel flormarı sollar diyebilirim. Yeniliklere kapalı. Bu konuda kendisini de anlamıyorum. Yani bir far paleti ya da allık paleti yada kontür paleti vs çıkarmak bu denli zor mu.

  Yorum sizin.

  5 eylül 2015 11:31 ed.18 eylül 2015 22:16

  2. Flormar. Hicbir seyini sevmiyorum. Her seyine sahip oldugumdan degil sık sık testerlarını denediğim için bu yorumu yapıyorum. İçerik temiz desen o da yok. Ürünlerin dış kapları ünlü markalardan çalıntı. Yok yani sevilecek bir yanı yok ben beğenmiyorum. Asansörlü göz kalemi bir rimel bir ruju var üçü de en sevmediğim ürünlerim.

  5 eylül 2015 13:33

  3. Rıval de loop (gizlinot: Barbielerin makyaj malzemeleri olurdu renk vermezdi ona benziyor fakat hitap ettiği bir kitle var. Herkesin makyaj malzemesinden beklentileri farklı)

  Max factor (gizlinot: Doğal konseptli olduğu için beni tatmin etmemekte. Renkler natural, pastel )

  10 ocak 2019 01:46


  4. Garnier

  İlk BB kremimi ve göz altı şişliklerini önleyici rol-onunu almıştım. BB kremi (gizlinot: Cilt tipime göre almış olmama rağmen)yüzümden su gibi akıp yerlere damlıyordu bir ürün bu kadar mı kötü olup ciltte durmaz. Kardeşim kullanmaya kalkmış kızcağızın cildi zaten yağlı yağ üstüne yağ sürmüş gibi dedim hemen yüzünü yıkıyosun. Göz altı rol-onu da sağ olsun hiçbir işe yaramazdı hortlak gibi dolaştırırdı etrafta. Velhasıl şu iki üründen sonra hiçbir ürününü kullanmadım.

  Kullanmadım yazmışım ama rol-on deodorantını kullandığımı unutmuşum 😅 Tamam yeni mineral serisinin rol-onunu kullanıyorum o da makyajdan sayılmasın ama bence.

  10 ocak 2019 02:45 10 ocak 2019 17:05

  5. Max factor. Kendini geliştiremiyor. Bakıyorum hep aynı tarzda ürünler üstelik gereksiz pahalı. Drugstoreda profesyonel makyaj markası görünümü veriyor kendine ama sonuçta biraz da yenilik, ürün skalasını geliştirmek önemli. Hiç bir ürünü vazgeçilmez veya insanların favorileri olarak adlandırılmıyor, en azından ben öyle duymadım hiç. Standına pek bakmadığım tek drugstore markası olabilir.

  10 ocak 2019 09:29

  6. Maxfactor. sevmemek biraz fazla olabilir ama kesinlikle standına dahi bakma isteği uyandırmıyor bende.

  10 ocak 2019 12:38

  7. 1) new well - pazar malıyken birden deli gibi reklamı yapılan, çok övülen bir marka oldu. Fondöten dışında bir çok ürününü gördüm ama fondötenini denedim, çok kötü, diğer ürünlerine de önyargılıyım açıkçası. Hem de politikalarından dolayı sevmiyorum.

  2) cocosh she - bu da aynı şekilde.

  3) Alix avien ve cecile markaları - öne çıkan doğru düzgün ürünü yok ama nedense aşırı pahalı. Zaten her yerde satılmıyor, çok kaliteli gibi de durmuyor neden bu kadar pahalı anlamıyorum ondan bu markaları da sevmiyorum.

  10 ocak 2019 13:01


  8. new well, xp, cocosh she. pink ellys, cecile, ruby rose, alix avien: bana çok dandik geliyor. bu ürünlerden çok daha uygun fiyatlı ve kaliteli ürün satan markalar mevcut. bee beauty, essence, miniso, rival de loop benim favori uygun fiyatlı markalarım.

  avon: lise yıllarımda, kozmetikle tanıştığım marka diyebilirim. ama zaman geçtikçe ve ben kozmetik konusunda bilinçlendikçe modası geçmiş ve kalitesiz gelmeye başladı. satış politikaları zaten ayrı bir facia. şu sayfadan bir şey alırsan bu sayfadan bir şey beş lira, şu fiyata bir şey alırsan falanca ürün on lira falan. gerçekten gereksiz.

  flormar: eskiden uygun fiyatlı yerli bir marka olduğu için sempati duyardım. ama şu boykot meselesi, yves rocher ortaklığı ve fiyatlarının gereksiz yükselmesi beni fazlasıyla soğuttu.

  edit: imla

  10 ocak 2019 13:24 10 ocak 2019 13:29

  9. max factor, bir iki maskarasını denedim ancak bence çok geride kaldı yenilik anlamında

  avon-oriflame- farmasi, bu tarz markaların saadet zinciri olmasını sevmiyorum. ürünü istersem gidip alacağım şekilde olmasını daha çok tercih ediyorum. ayrıca çok kaliteli de bulmuyorum maalesef.

  cecile- ojeleri ve rujlarını denedim, beğenmedim maalesef başka ürün denemeyi düşünmem.

  new well- düne kadar pazar markasıydı

  xp- ruby rose- bunlar da pazar markası pazarda 5 liraya satılan ürünü 25 liraya mağazada satmak hoş değil.

  flormar - iyidi hoştu ama indirimsiz koleksiyonun en ucuz ürünü 30 lirayken indirimde 10 liraya düşürmek hoş değil.özellikle son işçi durumlarından sonra alışveriş yapmıyorum.

  10 ocak 2019 13:58

  10. Procsin - hiçbir ürününü denemedim, denemeyi de düşünmüyorum. Eleştiri kaldıramayıp insanlara çirkin ithamlarda bulunan, saygısız diyaloglara giren bir markayı sevmem mümkün değil. Zaten içeriği de kesinlikle temiz değil. Kullanıp da memnun olan duymadım ( para karşılığı öven tayfayı saymıyorum bile)

  Garnier - bb kremi bende sivilce ve aşırı yağlanma yaptığı için atmıştım. Denediğim bir iki ürünüyle daha anlaşamadım.

  10 ocak 2019 20:34