yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (0)

  1. Her zaman hayatımın büyük bir parçası olan sabunu, üzgünüm, burada kullanamıyorum duşta hep kullansam da duş jeli yerine. Saçları keçe gibi yapıyor, büyük oranda kepek yapıyor yani şampuan büyük bir lütuf aslında. Ama babam hep der, sabunla yıka saçlarını bak nasıl güzel oluyor, diye. onların küçüklüğünden mi geliyor bu bilemiyorum kendisi de kullanmıyor ama yıllar önce kepekten şikayet ettiğimde bana bu öneride bulunmuştu ama aksine daha çok oluşacağını düşündüğümden yapmamıştım. daha sonra head&shoulders kullanmaya başlayınca kepeklerim gitti tamamen (gizlinot: maşallah diyin anam) Her insanda aynı etkiyi gösterir mi bilmiyorum fakat benim kullanmayacağım bir yöntem sanırım

  Ukte: (yazar: beautykiller)

  20 mayıs 2016 21:05

  2. Çıldırdınız mı kızlar diye girdiğim başlık. Bende (yazar: damlabrf ) gibi duşta kullanıyorum asla vazgeçilmezim diyebilirim beyaz sabun olmadan kendimi kirli hissederim fakat saçlarınız süpürge gibi olmasın istiyorsanız uzak durun. Bir kere çiftlik evimize şampuan götürmeyi unutmuştum dağ başı tabi market filanda yok sabunla yıkamak zorunda kalmıştım. Saçlarım 1hafta açılmadı kazık gibi oldu. Ki saçlarım yağlı ince telli ve düzdür varın gerisini siz düşünün. Saçta nem kalmayınca kepekte oldu tabi lanet ettim yani eskiler nasıl kullanıyormuş helal olsun valla ananem hala kullanıyor.

  20 mayıs 2016 21:35

  3. saç dökülmesiyle(gizlinot: bende strese bağlı saç dökülmesi vardı. diğer tahlillerim normal çıkmıştı) mücadele ettiğim dönemlerde olivos markasının lavantalı, gerçek zeytinyağ katkılı doğal sabununu kullanmıştım. sabun bitene kadar devam etmiştim kullanmaya. evet saçları market şampuanı gibi yumuşacık yapmıyordu ama cidden iyi gelmişti. o dönem saçımda ombre olmadığı için saçımın taranmasında çok zorluk yaşamadım. güzel bir parlaklık da vermişti saçlarıma. ama şahsen boyalı saçların kesinlikle uzak durması lazım sabundan. eğer illa kullanılacaksa yıkadıktan sonra uçlarına saç kremi sürmek lazım bence.

  20 mayıs 2016 21:46 20 mayıs 2016 21:47


  4. saçın alışmasıyla ilgili bi durum. saça ilk kez sabun değiyorsa tabi ki keçe gibi olacaktır ama alıştırana kadar çok az saç kremi kullanarak o sorunun üstesinden gelinir. yazın saçlarımı defne sabununa böyle alıştırmıştım ve 1 ay sonra saçlarım şampuanla yıkamışım gibi olmuştu, aynı parlaklık ve aynı yumuşaklık. arkadaşlarıma soruyordum saçlarımı elletip sabunla yıkadım bak fark ediliyor mu diye kimse inanmıyordu sabun kullandığıma. denemeden de oo hayır assslaa diye karşı da çıkmamak lazım herşeyin bi çaresi var, sabırlı olmak gerekiyor

  20 mayıs 2016 22:02

  5. Boyalı saçlarda asla iyi sonuç vermeyecek eylem

  20 mayıs 2016 22:19

  6. palm yağıyla değil de defne yağı, zeytin yağı, jojoba yağı, bıttım gibi yağlarla yapılanını bulabilirseniz eğer gayet de mümkündür. mesela benim saçım ince telli ve yağlı, bir dönem bıttım sabunu ve defne sabunu ile yıkamıştım. ilk 1 hafta falan saç çabuk yağlanıyor gibi oluyor ama sonrasında gerçekten alışıyor.

  kuru saçlılar, bulabilirse jojoba sabunu gibi yoğun nemlendirici özellikte olan sabunları deneyebilir, çok güzel nemlendiriyor ve parlatıyor saçı çünkü. (ben saçım yağlı olduğu için jojoba sabunu uzun süre kullanamamıştım)

  21 mayıs 2016 00:50

  7. Saçlarım daha sağlıklı olsun diye zeytinyağlı sabun almıştım. Ancak sağlıklı olmak yerine zaten karmakarışık olan saçlarım iyice birbirine girdi. Uzun süre zor taradım saçımı ağırlaştırdı. Kestirmek zorunda kaldım. Çok pişmanım kimseye tavsiye etmiyorum.

  21 mayıs 2016 01:02


  8. tamamen organik zeytinyağı sabunu geçmişti elime bir kaç ay önce., neden bi denemiyorum dedim kendi kendime, yağlı yumuşatır besler daha iyi dedim. Ay demez olaydım süslüler banyoda çıldırıcaktım keçe gibi birbirine yapıştı kaldı saçlarım kac kere şampuanladım, yumuşatıcılar sürdüm hatırlamıyorum o gün. ki saçlarım kolay karışmaz düz sayılabilir ama yinede bi süre keçeliğini korudu sonra geçti. Saç alışınca geçeceği fikrine bende inanıyorum ama ondan önce bi süre kazık gibi saçları göze almalısınız.

  21 mayıs 2016 01:24

  9. küçükken yaptığım eylem. o zamanlar pixie cut saçlarım olduğu için pek de sorunum değildi.

  annem avon'dan bana o zamanlar değişik gelen saç bakım ürünleri falan alırdı ben de onları kullanırdım annem de bana bir keresinde "onları kullanırsan kel kalırsın saçlarını sabunla yıka" demişti. evimizdeki sabunlar da böyle %100 doğal zeytinyağlı sabun. vücudumu bile kuruttuklarını hatırlıyorum neyse böylece ergenliğime kadar saçlarımı sabunla yıkamıştım.

  ama siz yapmayın derim zira zaten saçlarınız 5cm'den uzunsa (gizlinot: swf ) saçlarınız dolaşır o kadar kurur ki ağlarsınız ciddiyim dökülmelere sebep olabilir. böyle sünen iğrenç yıpranmış olur gibi geliyor.

  ille de doğala gidecekseniz, lush'un kalıp şampuanları var onlardan kullanın. gerçi onlar sabun değil ama neyse. yapmayın. tresan alın. o da doğal.

  19 haziran 2016 02:12

  10. saçlarımda dökülmelerin başladığı bi dönem 2 ay ısrarla zeytinyağlı sabunla yıkadım saçlarımı. ısrarla diyorum çünkü yapış yapış bi görünümü vardı, ne yaparsan yapayım saçlarım arınmıyor gibiydi ve gören herkes nolmus güzelim saçlarına diyordu ama ben saçımın sabuna alışma sürecinde oldugunu düşünerek 2 ay o şekilde gezdim. sonunda hiçbir faydası olmadığını kabul edip sabunu bıraktım. dökülmenin saç diplerimi market şampuanlarının tıkamasından kaynaklı olduğunu ögrenip temiz içerikli şampuanlara geçtim.

  19 haziran 2016 13:15