yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (39)
  • medya (1)

  1. Öncellikle bir duruma açıklık getirmekte fayda var saçın yanmasıyla aşırı yıpranması arasında fark var. Yanmış saç ıslakken hatta bazı yerleri kuruyken bile çektiğinizde uzayarak kopan ya da direk koparak elinize gelen saçtır. Yıpranmış saçtan daha farklı bakım gerektirir.

  Geçtiğimiz sene kuaför hatası sonucunda omuzuma zor değen saçlarım çok kötü bir şekilde yandı. Bir saçın yanmasından daha zor bir şey varsa kısayken yanması. Eğer uzun ve yanmış saçlarınız varsa lütfen gidip kestirin. Sonra uzatmak için çaba sarfedersiniz inanın bana bu yol kolay ve daha ucuz.

  Ben tecrübelerimden yola çıkarak uzun uzun anlatmak istedim çünkü çok zor bir süreç olduğunu biliyorum. Öncellikle sakin olun. Önünüzde uzun bir yol var sabahtan akşama ya da 1 ayda saçlarınızı iyileştirecek bir teknoloji saç kremi, maske yok. Saçlarınıza en az 1 yıl verin.

  İlk yandığında neler yaptım? Hemen eski kuaförüme geri döndüm. Bana uzun uzun neler yapacağımızı anlattı. Saç yağı kullanmak, saçı yumuşatacak herhangi bir ürün kullanmak en azından 2-3 ay için yasak. İstediğimiz şey olabildiğince saçı sertleştirecek ürünler kullanıp kopmasını engellemek. Bu süreçte loreal keratin şampuanı kullandım. Keratin saç dokusunu gerçekten yeniden yapılandıran bir ürün boşa atmayın.

  Daha sonra saçımı kulak hizasında kestik. Benim için en zoru buydu. Kısa saçı seviyorum ama kulak hizasına gelince depresyona girdim. Burda devreye çıt çıtlarım girdi. Saçımı 3-4 ay toplu kullandım. Hem bu sayede yanmış saçımı güzel kamufle ettim hemde ısı uygulamak zorunda kalmadım.

  Saçımı kestirdikten sonra bile hala yanıklarım vardı. Bunlar için keratin bakımı yapıldı. Bu konuda kafalar karışık. Bana yapılan yöntem maske sürüldükten sonra bir kere ısı uygulandı. Amaç düzleştirmek değil keratini saça hapsetmekti. Bu uygulamadan inanılmaz memnun kaldım. Saçlarım gerçekten kendine geldi banyodan sonra o kopmalar yarıya indi diyebilirim.

  Tüm bunlardan sonra yaklaşık 4 ay sonra saçlarımda ki kopmalar tamamen bitti. Saçlarım elastikiyetini yeniden kazandı işte bu aşamadan sonra yıpranmış saçlar için olan şampuanları kremleri bakım yağlarını gönül rahatlığıyla kullanarak saçlarımı toparlamaya başladım. Özellikle bu serilerden en memnun kaldığım loreal absolute repair olanı. Gerçekten üst düzey. Bc acil kurtarma serisinden çok daha başarılı. Bugün yanma işleminin üstünden 10 ay geçmiş. Ben artık saçlarımı açık halde şekillendirerek kullanabiliyorum. Uzun ve zor bir süreç ama geçiyor. Önemli olan sabırlı olup bakımınıza devam etmek .

  10 nisan 2016 19:53

  2. Kestir kestir keeesstiiirr. Okadar netim ki bu konuda istersen git milyarlik bakim yaptir yanan saç kurtarilmiyor anca uzadıkça ucundan ucundan ala ala gidiyor ya da olabildigince kestirceksin. Ben dünya para veripte duzelicegini sanan bayanlara üzülüyorum. Yumusattilar diye gecti saniyorlar bakimdan sonra motive oluyorlar eve gelip kendi ürünlerini kullandiklari ertesi gün hop yine sert. Benimde yandı bende paralar harcadım ve düzelmedi. Kestirdim ufak ufak iki yılda toparladim ve sonrasinda artik hep bakim yapan biri oldum saçımı tanıdım açtırmaya çok gelmediğini anladim ve bir daha da yanma problemi yaşamadan sarışın olabildim. Bence paraniza yazik üzülmeyin ve kestirin o parayla kaliteli gerçek saçtan çıtçıt alın takmayi ve kullanmayı öğrenin ve uzatın saçlarınızı.

  11 nisan 2016 00:06

  3. kestirin. hiçbir yağ saç tellerindeki kopan kimyasal bağları yerine getiremez.

  11 nisan 2016 00:41


  4. Kestirmekten başka yapılacak bir şey yok maalesef. Ürünlere milyarlarda dökseniz yanık saç ölü saç demektir, iyileşmeyecektir. Şu iyi gelir bu düzeltir diyenlere asla inanmayın.

  11 nisan 2016 01:11

  5. Yandıktan sonra yapılan işlemler sadece yıpranmış görüntüyü kamufle etmeye yarar. Ürünleri kullanırken bir yandan da saçı mümkün olduğunca yanık kısımlardan kurtulmak için kesmek gerekir. yanmış kısımların artık onarılması imkansızdır

  11 nisan 2016 01:18 ed.7 haziran 2016 19:36

  6. Susluler benim sacimda yanma degil de asiri kirik var bu da kuruluktan kaynaklaniyor. Cok az su iciyorum ve yeterli mineral vitamini alamiyorum. Saclarima duzlestirme, masa v.b uygulamam. Yaklasik 6 aydir boyatmiyorum kendi diplerimi uzatiyorum. Paraben, sulfat icerikli sampuanlardan uzak duruyorum. ( Hask mono ve ogx sampuanlarda yok gratislerde satılıyor. Sampuanimin icine bir kapak tatli badem yagi ve bir kapak cam terebentin ekledim. Hafta sonlari bemiks, bepanten, evigen ampulu kiriyorum. Hafifce isittigim zeytinyagina ekliyorum icine badem yagi, hindistan cevizi yagi ve biberiye ekliyorum saçıma iyice yedirip yatıyorum.Boyayi biraktigimdan beri asiri hizlandi uzamasi. Bunu 3 ay uygulayip burayi editleyecegim suslulerim.

  12 nisan 2016 08:49

  7. Manic panicle boyamak (gizlinot: cesaret edebilirseniz tabi )

  12 nisan 2016 10:19


  8. belimde ve mavi siyaha boyalı olan saçlarımı platine yakın bir renge kadar açarak maviye boyamamın (bkz: lezbiyen saçı) (gizlinot: swh) ardından kaçınılmaz son ile karşılaşıp bir yıl boyunca denemediğim hiçbir şey kalmadı o yoluk yoluk saçları kurtarmak için. hepsi boşa kürek çekmek. sadece görünümünü biraz düzeltti tüm o "yanık saçlarımı bunlar sayesinde kurtardım" efsaneleri. en son herhalde 9-10 yaşlarımda falan kısa saçım vardı. bir türlü kestirmeye kıyamadım bu sebeple (gizlinot: ne varsa kıyamayacak, ölmüş gitmiş zaten saçlar) ama sonunda aldım makası elime, bir senede uzadığı kadarından altını çat diye kestim, rahat ettim. çok ağlarım sanmıştım ama hiç pişman değilim. o banyodan çıkıp lastik gibi saçlarla uğraşmanın, ne yaparsanız yapın düzelmemesinin verdiği ağırlık ve bıkkınlık hissi hayatınızdan gidince çok hafifliyorsunuz.

  sonuç olarak, kestirin gitsin. üzülmeyin.

  15 nisan 2016 14:32

  9. Yanmış saça ne yaparsanız yapın eskisi gibi olmaz. Zaten pigmentler gitmiştir. Yapacağınız o şeyi kısa da olsa yanan yerleri kestirmek saçın diplerine yağlar veya ürünler kullanarak kıl köklerini besleyip uzatmak. Uzattıkcs da yananları kestirmek. Aynı durum bende de var ne yaptıysam olmadığı için böyle yapıyorum artık.

  15 nisan 2016 17:23 23 haziran 2016 02:31

  10. Ben de saçımı yakmış bir insan olarak kestirmekten başka hiç bir çaresi olmadığını düşünüyorum. Saçım yandığı dönemde akıl almayacak meblağlar harcadım kurtarabilmek adına. Hatta dolandırıldım da. Ve öğrendimki kestirmekten ötesi yok. Bi anda kıyamadığım için 2-3 parmak kestire kestire 1 yıl gibi bi sürede kısmen toparladım. Toparladım dediğim en azından saçım kullanılabilecek duruma geldi.

  23 nisan 2016 22:59