yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (2)

  1. Saçlarımın doğal rengi kahve. Ama ben aça aça çok güzel bal rengi saçlara sahip olmuştum. Tabi belli bi zaman sonra gerek milletin gaza getirmesi gerek sıkılmaktan mı diyim koyu renge boyattım. Ve sonuç hüsran :(

  Belli bi zaman sonra o caanım açık renk saçlarımı özledim. Bilen bilir o sarının tadını aldınız mı dönüp dolaşır onu istersiniz.

  Neyse çok uzattım.

  Şuan saçlarımı tekrar açmak için bu koyu renk boyayı kimyasalsız akıtayım dedim. Bildiğimiz "yeşil sabun"la saçlarımı yıkıyorum. İnanılmaz derecede akıyor (biraz saçı sertleştiriyo sabun tabi ama olsun)

  Benimle aynı dertten muzdarip süslü'lere tavsiyem olsun. Kimyasalsız akıtabildiğiniz kadar akıtın sabunla

  6 şubat 2014 20:36

  2. ben saç konusunda cesurumdur. bir senede açıktan koyuya kaç kez renk değiştirdim hatırlamıyorum. en son siyah olsun dedim, koyu kahverengiyle boyadım (ki kolestonun renkleri koyu düşüyor, siyah etkisi verdi). en son aaa çokselmiş bu diyip böğürtlen siyahı aldım ve sıkıldım. saçlarımı boyatmayı düşündüğümden önce kendim akıtmaya çalışayım dedim ve bu akşam beyaz kalıp sabun ile yıkadım.

  sonuç:

  -çok güzel akıtıyor, ben boyayalı bir ay olmasına rağmen hem de.

  -saçlarım yapış yapış oldu, iki saat durulamama rağmen.

  kesinlikle bana göre her yıkamada yapabileceğim bir şey değil. yarın geçse de tekrar yıkasam saçımı diye bekliyorum resmen. ancak bir sabun bir şampuan şeklinde kullanabilirim.

  19 mart 2014 00:37

  3. uzmanlar boyalı saçlar için hazırlanmış şampuan kullanılmasını tavsiye ediyor. ılık veya soğuk su ile sık sıkama…sabunların içinde bulunan kostik düşündürücü. bütün sabunların içinde kostik var mı bilmiyorum.

  6 nisan 2014 20:54 6 nisan 2014 20:59


  4. kepek şampuanıyla veya beyaz kalıp sabun ile yıkayarak koyu tutan rengi 1-2 ton akıtabilirsiniz. tabi hemen ilk yıkamada olmaz, düzenli kullanmak lazım.

  23 nisan 2014 16:50

  5. bitkisel şampuanların siz istemeseniz de sebep olduğu eylem

  23 nisan 2014 21:15

  6. daha önceden bu başlıkta (no:8114) yazısını yazmıştım. düzenlemek yerine yeniden yazıyorumki belki başlığı farkederler derman olur. beyaz sabunla saç açmanın yöntemi şöyle oluyor, ilk yıkadığımızda bir güzel saçı köpürtüyoruz sabunla. durularken akan boyayı görüp mutlu olup gaza geliyoruz. bir bakıyoruz saçlar yapış yapış. hemen kendi şampuanımızla güssseeeelcene yıkıyoruz duruluyoruz, kullanıyorsak saç kremimizi sürüyoruz. ta taaaa yapışkanlıktan eser kalmıyor. böylece her duşta saçlarımızı sabunla yıkayabiliyoruz.

  29 nisan 2014 15:07

  7. Kepek için olan şampuanların faydası olduğunu okumuştum bi yerde. Denedim ama ne kadar faydası oldu bilemiyorum. Daha uzun vadeli bişey sanırım. En azından risksiz olduğunu düşünüyorum.

  13 nisan 2016 15:18


  8. Zeytinyağlı şampuan akıtıyor diye okumuştum sanırım burada. Bende otacı zeytinyağlı limonlu şampuanı kullanıyorum ve akıttığını da hissediyorum. Çünkü saç rengim değişiyo ki herkes boyadın mı diyo. Memnun değilim bu durumdan..

  13 nisan 2016 15:25

  9. Watsonslarda satılan boya akıtıcısının bunu yapabildiği iddiası vardır.(kutusu 50tl) Açık yeşil saçımı tamamen akıtmak istediğimde (yeşil en zor akan renklerden) aldım, sürdüğümde renk turuncuya dönmüş kadar açılsa da yikadigimda aslında hiç değişmediğini anladım. Öncesinde de c vitamini haplarini ezip kepek şampuani ile karıştırıp kullanmıştım sanki o daha işe yaramış gibiydi. Belki öncesinde akacağı kadar akmış olduğu için etki etmedi akıtıcı. Yine de dünyanın en iğrenç kokan (gizlinot: bozuk yumurta kokusu) şeyini kafama sürüp üzerine 50 lira vereceğime c vitamini ile oturmayı tercih ediyorum.

  13 nisan 2016 18:36

  10. gece mavisine boyayayım derken oda ışığında kuzgunis siyah olmuş saçlarım için evde yaptığım yöntemdir. kuaföre gidersem, saçlarımı yıpratarak akıtacaklarını bildiğim için formülü evde yaptım. lakin ben internetteki c vitaminli boya akıtma tarifini biraz değiştirerek uyguladım ve c vitamini yerine limon suyu kullandım. sonuçtan da memnunum.

  -civar eczanelerde saf c vitamini bulamamıştım fakat saç rengimi acilen yumuşatmam gerekiyordu bu yüzden 3 limonu sıkarak işe başladım toz c vitamini yerine,

  -daha sonra 3 paket kabartma tozu ve 3-4 tatlı kaşığı karbonatı ekledim,

  -saç kremimden ve her zaman kullandığım şampuanımdan da 3'er yemek kaşığı ekledim,

  -en son 1 tatlı kaşığı bal ilave ederek güzelce karıştırdım ve koskocaman kabaran bir karışım elde ettim.

  -başımı streç film ile sarıp, karışımı 3 saat saçımda beklettim ve sıcak su ile yıkadım.

  sıcak su, boyanın saça tutunmasını önlüyor.

  -bu aşamada saçımı yeşil defne sabunu ile yıkadım.

  -defne sabunu ile köpürttüğüm saçımı yaklaşık 5 dakika beklettim, bu da boyanın akmasını kolaylaştırıyor

  -işim bitince normal şampuanım ile yıkadım, kremleyip işimi bitirdim. aksi halde saçlarınız kupkuru olur.

  -tabiki maskeyi arındırdıktan sonra buz gibi su ile saçımın kendine gelmesini sağladım.

  -uygulamadan sonra doğal yağlar ile bakım yaptığım için saçlarımım hiç yıpranmadığını eklemek isterim.

  yaklaşık 4 uygulamadan sonra saçımın kahve zemini ortaya çıktı. siyah renk yumuşadı ve şu an acı kahve denebilecek renkte. yaklaşık bir aydır maskeyi tekrarlama ihtiyacı hissetmedim. renkten memnunum çünkü. siz sayısını arttırabilirsiniz pekala.

  not: bu benim ilk boya deneyimimdi. ilk kez boyanan saç ile bir kaç kez boyanmış saçta akıtma işleminin etkileri farklılık gösterebilir.

  13 nisan 2016 20:57 13 nisan 2016 20:58