yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  1. Buna saglam bir caresi olan var mi? Uzayli gibi gezmekten usandim. Briyantinmis spreymis kar etmiyor ya. Sıcak suyla yıkamiyorum, sıcak ısıyla kurutmuyorum ama yok ! Yıkadığımın 2. Günü bile hala dimdikler. Bir yol bilen varsa yardim elini uzatsın ey süslülerr!

  28 mart 2015 04:13

  2. Can sıkıcı bir olaydır. Elinizi saçınıza atınca böyle çatır çutur ses gelir falan. Sorunun çözümü için en güzel yöntem öncelikle vücudu susuz bırakmamaktır, ardından kozmetik yöntemlere başvurmak gerekir. Yağlı saçlar için olan şampuanlar genelde kurutucu etki yaptığı için zaten kuru olan saç uçları iyice kurur. Böylece saç elektriklenir. Bu sebeple eğer saç dipleri yağlıysa ve yağlı saçlar için olan şampuanlar kullanılıyorsa, sonrasında iyi bir nemlendirici saç kremi kullanılmalıdır. Düzenli ve doğru saç kremi kullanımı elektriklenmeyi büyük ölçüde engelleyecektir. Saç kremini saç diplerine uygulamak kesinlikle yanlış bir harekettir, uzun vadede saç dökeceğine inanıyorum ben. Saç kremini saçın en yaşlı bölümü olan uçlara yoğunlaşıp uygulamak gerekir. Bunun dışında saçın kuruluk derecesine göre haftada 1-2 kez saç maskesi yapılabilir.

  Diğer bir yöntem yine haftada 1 yada iki haftada 1 kez doğal yağlarla saç bakımı yapmaktır. Susam yağı çok iyi bir saç besleyicisidir ve kuru saç uçlarına çok çok iyi gelir. Aynı şekilde tatlı badem yağı, hindistan cevizi yağı, jojoba yağı gibi yağlar da kullanılabilir. Saf zeytinyağı da çok iyi bir bakım yağıdır saç için. Denemedim ama yumurtayla karıştırarak kullanıp faydalı olduğunu söyleyenler var.

  17 nisan 2015 09:08

  3. kıvırcık saçlıların nemli havalarda kaçınılmaz sonu.

  3 ağustos 2015 07:39


  4. yazın kabusum ..saclarım kıvırcıkta değil sadece dalgalı..yaz kış ipek gibi dümdüz yada kuaförden yeni çıkmış gibi gezen kızlara hasetle bakıyorumm:)

  3 ağustos 2015 08:29

  5. saçınız normalde sönük ise mutluluk sebebidir.

  edit: bu girdiyi sevmeyen arkadaş niçin sevmediğini de açıklayabilir mi?

  3 ağustos 2015 10:11 3 ağustos 2015 10:21

  6. son günlerde dikkatimi çeken ve beni rahatsız eden durum . zaten bir lokma saç kaldı neyin tribine giriyorsun demek istiyorum . işler yoğun da stres hat safha da ondan mı elektriğin çoğu saçlarda geziyor demekten de kendimi alamıyorum .

  14 ağustos 2015 15:51

  7. maalesef sadece kıvırcık saçlıların değil benim gibi düz saçlıların da yakındığı olaydır. özellikle kış aylarında saçlarıma tövbe estağfurullah bir haller oluyor, kazaklar yünlü şeyler vs. bu durumun etkeni sanırım. ben elektriklenme için kime danışsam elidor 7/24 mükemmel düz serisinin saç bakım kremini önerdi. ben de uzun bir süre kullandım fakat içerdiği SLS (sülfat) ve silikon ile saç tellerimin incelmesine ve saçlarımın dökülmesine sebep olduğu için kullanmayı bıraktım. doğal bir çözüm için ise hala arayışlardayım.

  17 ağustos 2015 14:11


  8. Saçlarım ince telli, yağlı ve düz bunu belirterek başlıyorum. Elektriklenme benim baş belam ve gerçekten çıldırtacak seviyelerde. Kışın özellikle gerçekten işkence son 7 ayı saymazsak hehe.

  Ben bu dertten yves rocherden aldığım 48H anty frizz milky serum sayesinde kurtuldum süslüler. Aslında alırken pek umutlu değildim ama bende gerçekten çok etkili oldu. Pompalı bi şişesi var, yapısı kremsi. Görevli iki kez sıkıp sur demişti uçlara ama ben gayet de 4 5 kere falan sıkıyorum kulak hizamın altında kalan saçlarıma yediriyorum bi guzel saçlarım nemliyken.Biraz abartıyorum ama gayet de etkili oluyor bi deneyin derim.

  17 ağustos 2015 23:37

  9. (gbkz: (no:129439)) girdimde bahsettiğim gibi yves rocherden aldığım anty frizz milky serumu kullanıyordum. Hala da kullanıyorum gerçi fakat üretiminin durduğunu öğrendim ve yıkıldım. Elimdeki ürün bitince ne yapacağım ne kullanacağım derdine düştüm şimdiden. Gerçekten büyük bir dert bu elektriklenme ve saçlarımı kazıtma isteğine sebep oluyor resmen. Bu serumu kullanana kadar saçlarımı çok uzamadan koltuk altı hizamda kestiriyordum hep. Bahşedemiyordum. Uçuş uçuş çatır çutur saç düşünün anlatırken bile sinirlerim bozuldu.

  Süslüler bana önerebileceğiniz bu tarz durulanmayan bir ürün varsa mesaj kutumu renklendirirseniz çok sevinirim:(

  31 mart 2016 23:45 31 mart 2016 23:46

  10. Saçımım elektriklenme ve elektriklenmeye müteakiben aslan yelesi gibi kabarma sorunu için denediğim onlarca üründen net sonuca ulaşabildiğim tek ürün "urban care" markasının pembe serisinin bakım maskesi ve şampuanıdır. İnce telli bir saça sahip olduğumdandır sanırım durulanmayan ürünleri saçım çok ememiyor ve kullanma talimatının belirttiği miktardan daha da azını kullansam da yağlı gibi duruyor. Ancak durulanmayan ürün için l'oreal elseve extraordinary oil'i önerebilirim.

  1 nisan 2016 02:28 ed.6 haziran 2016 20:57